Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten akarata?

Mi Isten akarata?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az evangéliumban, hogy csak azok üdvözülnek, akik Isten akaratát cselekszik.

Máté 7:21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.



#Isten akarata,
márc. 11. 00:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A hit?
márc. 11. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%

Kézzelfogható bizonyítékot Isten létezésére először is

Amíg arra nincs bizonyíték addig vagy nincs Isten vagy pedig igencsak kérdéses a téma

márc. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 zz22 ***** válasza:
9%

Mikor fogják már fel a hívők, hogy akkor tudják megcselekedni Isten akaratát, ha képesek betartani a nagy parancsolatot? (Szeresd az Urat ...) Ez pedig akkor tartható be, ha az ember megszabadul a jó és gonosz tudásától. A jó és gonosz tudása az ösztönös öntudat.

Minden ember az ösztöneit követi. Mivel két Urat nem szolgálhat az ember egyidejűleg, ezért akkor képes Isten akarata szerint cselekedni, ha az öntudat eltűnik. Ugyanezt mondja a buddhizmus is, csak más szavakkal!

márc. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

Jakab1, 27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Szerintem ez elég jól összefoglalja azt, mi Isten akarata. Nem a képmutató vallásoskodás, hanem a cxelekedetekkel alá támasztott elő hit.

Boldog akit az Ura ilyen munkában talál amikor vissza tér.

márc. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
#3 És hogy kell elképzelni ennek a kivitelezését? Mesterséges kómával? Mert máshogy nem nagyon tud eltűnni az öntudat.
márc. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Viszont csak azok tudják, mi Isten akarata, akik üdvözültek.

Hamár üdvözültek, akkor keresni kell Isten akaratát a személyes életükre.


Prédikátor 12:15

A dolognak summája, mindezeket hallván, [ez:] az Istent féljed, és az õ parancsolatit megtartsad; mert ez az embernek fõdolga!


Máté 17:5

Mikor õ még beszél vala, ímé, fényes felhõ borítá be õket; és ímé szózat lõn a felhõbõl, mondván: Ez az én szerelmes Fiam, a kiben én gyönyörködöm: õt hallgassátok.


János 10:27

Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem õket, és követnek engem


Zsoltárok 119:105

Beszéded, mint a lámpa fénye lábam előtt: megvilágítja ösvényemet.



Máté 10:32

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek elõtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám elõtt.

márc. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves válaszaitokat.

Személy szerint találtam ezzel kapcsolatban egy igét, mit jelenthet ez?

(1Timóteusz 2:3, 4) 3 Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.


A megmentés az igazság pontos ismeretén múlik, és az azzal való összhangban élést jelenti?

A vallások mennyire vannak egységben ezzel az ismerettel, ha a tanítás nem egységes?

márc. 11. 10:23
 8/26 anonim ***** válasza:

Az Igazság ismeretére a Szent Szellem adatott, Ő élvezet minden Igazságra. Kérd...


János 14:26

Később azonban majd az a Segítő — a Szent Szellem — fog megtanítani titeket mindenre, akit az Atya küld hozzátok, hogy engem képviseljen. Ő majd emlékeztet titeket mindenre, amit nektek mondtam.


Rómaiakhoz 8:15

Hiszen a Szent Szellem, akit befogadtatok, nem tesz újra félelemmel megkötözött rabszolgává benneteket. Ellenkezőleg! Isten fiaivá tesz, és az ő segítségével így kiálthatunk Istenhez: „Abba!”


1 Korintusi 2:14

Akiben csak a régi, emberi természet él, az nem tudja felfogni az Isten Szellemétől származó dolgokat. Számára mindez csak bolondság. Egyszerűen képtelen megérteni, mivel ezeket csak a Szent Szellem segítségével lehet megismerni.

márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor Isten szavára nincs szükség?

Mert azt mondta Jézus, hogy ami abban van, azok szerint kell élnünk, az a lámpás.

Én úgy gondolom, hogy a szellem segít a Biblia megértésében.

Egyébként pedig ha a szellem segít mindebben, akkor miért nincs egységes értelmezése a Bibliának, a tetteinket tekintve.

Itt az egységre gondolok.

márc. 11. 11:05
 10/26 anonim ***** válasza:

Ezt honnan veszed ?


A Bibliából idéztem...


A hívő keresi Isten országának működését és a Bibliából válaszol Isten.

Krisztus testében vannak tanítók is. Ha az Úr vezet, akkor célszerű meghallgatni ilyen tanításokat is.


Az egységet a Szent Szellemmel és Jézussal való szoros közösség, együttjárás hozza meg.


A legnagyobb egység a szeretet.


Úgy szeressük egymást, ahogy Krisztus szeretet...

márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!