Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten akarata?

Mi Isten akarata?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az evangéliumban, hogy csak azok üdvözülnek, akik Isten akaratát cselekszik.

Máté 7:21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.



#Isten akarata,
márc. 11. 00:13
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ebben lehet valami.

Hiszen Isten akaratát, nyilvánvalóan a Bibliából lehet megtudni, meg ugye Jézustól, mint példától, akit állítólag utánozni kell.


Felmerült a kérdés bennem, hogy ha nem utánozom Jézust, akkor hogyan élek vele összhangban? A tanítványai is utánozták, azt tették amit Ő.

márc. 11. 18:14
 22/26 KZitus ***** válasza:

#21

Ha a tanítványai utánozták, te miért nem teheted meg? Ha nem teszed azt, amit kér tőled, akkor hogyan élhetsz vele összhangban? Erre Ő maga adja meg a választ: "Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór." Lukács 11:23

Vagy ahogyan János írta (11:52 ) "János 11:52 " és nemcsak a nemzetért, hanem azért is, hogy az Isten szétszóródott gyermekeit egybegyűjtse." Hogyan tud téged "egybegyűjteni", ha nem hallgatsz a hangjára?

márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Vagy is nekem is kell gyűjteni embereket?

De hogyan tudnék én ilyeneket csinálni? Á ez kizárt

márc. 11. 18:35
 24/26 KZitus ***** válasza:

#23

"Vagy is nekem is kell gyűjteni embereket?" = Nem ezt mondta Krisztus. Inkább ezt: "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." János 17:3

márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Vagy is ha megismerem őket, akkor nem kell semmit csinálnom?
márc. 11. 20:03
 26/26 KZitus ***** válasza:

#25

Azt kell tenned, amit Krisztustól tanulsz. Ő pedig azt mondta, az ő "igája" könnyű és gyönyörűséges", tehát nem rak ránk elviselhetetlen terheket, inkább felüdíti a követőit a Máté 11:28–30 szerint

márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!