Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vehetem rá a testvéreme...

Hogyan vehetem rá a testvéremet, hogy forduljon Isten felé és térjen meg?

Figyelt kérdés

Évek óta mondom neki de mintha a falnak beszélnék.

Pedig el kéne neki Isten, mert már az arcára is kiült a sok rossz, fintorokat vág, hunyorít és rázza a fejét időnként. Ha megemlítem neki, akkor azt mondja ez az orvosra és rá tartozik.

Szerintem viszont a gonosz tartja markában a lelkét, ezért grimaszol. Elfordul, ha idézek neki a Bibliából és hümmögni kezd.

Nem veszi észre, hogy az ő javát akarom?


ápr. 28. 23:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
39%

Az hogy a kérdezőnek mi a világnézete teljesen mindegy hisz mindenki abban hisz amiben akár én is hiszek Istenben és nem amiatt mert rám erőltette volna bárki is én döntöttem/éreztem így


Nyilván nem is írta senki hogy bűn lenne erről beszélnie ezt is nyugodt szívvel megteheti pláne a testvérének

De te is azt írod a 17-es válaszodban hogy "nagyon lényeges, hogy ez a bibliai igazságról szóljon, ne pedig valamiféle tradicionális hiten, amiben csak azért hiszel, mert a szüleid erre neveltek!"

Akkor kérdem én hogy a testvére azért kezdjen el hinni mert a kérdező erre "nevelte"?

ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
57%

21

De honnan tudjuk ezeket a részleteket? A kérdező nem sokat árult el belőle.

Nagyon helyes hogy a magad szuverén döntése után jutottál arra az álláspotra, hogy hívő leszel - lehet hogy a magad módján, de akkor is szuper dolog!


Persze, a hit nem "rábeszélés" dolga, de remélem ezzel a kérdező is tisztában van. Viszont a Biblia pontos képet ad arról, hogy mennyire fontos az emberi segítség. Biztosan ismered a Máté 24:14-es versét.


Tehát az első századi keresztények mind példát állítottak és ezt hagyták meg a tanítványaiknak, sőt a mai -hitem szerinti "utolsó napokban" élőknek is.


Az már külön kérdés, hogy sajnos a földön élő mindenféle hívő ember többsége tradicionális alapon, nem igazán (vagy egyáltalán nem) belső meggyőződéssel vallásos. Ezeknek az embereknek csak egy külső ceremóniális máz a vallás, még ha ragaszkodnak is hozzá.


Így aztán persze hogy még arról sincs pontos ismeretük, hogy mi az Istenhit lényege. Ezért ragaszkodnak foggal -körömmel a sokszor csak megörökölt vallásukhoz, és teljesen idegen nekik az, amit az Újszövetség tanít a tanúskodó munkáról, ami a Máté 24:14-ben van összefoglalva. Holott nem lennének ma keresztények a világban, ha sok ezer zsidó és később nem zsidó az első sz-tól nem győződik meg arról, hogy ki kell menniük az izraelita hitrendszerből és kereszténnyé kell válniuk. De a Biblia mindenhol azt tanítja, hogy ehhez meg kell tanulni Isten igazságát. Ehhez prédikáló, oktató kell.

ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!