Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit tudnék tenni...

Szerintetek mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon vágyom arra, hogy beszélgessek egy lelkiatyával. Úgy érzem, hogy ő az, aki ki tud húzni a gödörből amiben vagyok. És akkor amikor sikerül vele beszélgetési időt találni teljesen "megnémulok". Hiába próbál az atya kihúzni belőlem legalább néhány szót annak érdekében, hogy segítsen, egyszerűen nem tudok mondani szinte semmit. Aztán mikor eljövök nagyon megbánom, hogy ott volt a lehetőség és nem használtam ki. Még magamnak se tudom sokszor megfogalmazni, hogy végülis mi a bajom. Sok kicsi dolog van, és engem nagyon megvisel. És tudom, hogy a lelkiatya az aki segíthet, de valami mégis megakadályoz. Mit tehetnék szerintetek?
2011. ápr. 20. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha azért nem tudsz mondani semmit, mert nehezedre esik magadról beszélni, akkor mikor még csak készülődsz hozzá, akkor bárhol vagy, legyen nálad egy kis jegyzetfüzet és mikor eszedbe jut egy-egy "kibeszélnivaló", akkor rögtön írd fel. Ha még így is félő, hogy nem mersz majd bele vágni, akkor mikor megbeszéled vele az időpontot, akkor mond neki meg, hogy igéred, legközelebb nem "feleslegesen" fogsz menni, mert fel lesz írva miről akarsz beszélni. Ő majd ha ott leszel rá fog kérdezni, hogy felírtad-e, és kénytelen leszel oda adni a kis jegyzetedet..
2011. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom , mert énis voltam pont ilyen helyzetben ,hogy öntsd kia szíved az Urnak Jézus nevében. Van lehetőséged hozzá menni Jézus nevében mert Ö Jézus ezt kiérdemelte neked!

tehát szolísd meg hittel, mondj el mindent fülétől farkáig, és Ö segítseni fog meglátod!!!!!!!

2011. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A jegyzetelés jó, és ha cikinek érzed, mondd el a beszélgetés elején az atyának, hogy annyira szeretnél mondani csomó mindent, csak valahogy olyan nehezen mered... Segíteni fog, Te meg ne félj. Ha pedig úgy érzed, a személye miatt nem mersz megnyikkanni, keress olyat, akivel jobban szóba mersz elegyedni. És megkérheted, hogy a beszélgetés elején imádkozzatok közösen, vagy ő érted, hogy el tudd mondani, amit szükséges. Aztán a végén is, hogy megköszönjétek Istennek, hogy sikerült, erőt kérve a köv. alkalomra meg úgy általában az életre.


Annyiszor szerepel a Bibliában: ne félj! Hát ne félj. :) Veled van a Szentlélek, Aki szádba adja a megfelelő időben, amit mondanod kell. Bízd Rá magad!

2011. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon aranyosak vagytok.

Azt hiszem nem kellene más atyát keresnem, meg ő az akiben teljes mértékben megbízom. Csak valahogy nem megy, hogy ki is mondjam azt amit szeretnék. Ő is nagyon rendes és közvetlen.

2011. ápr. 21. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!