Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muzulmán vallású albán férfiak...

Muzulmán vallású albán férfiak valóban másodrendűként kezelik a nőket?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy 21 éves albán sráccal, 2 hónapja együtt vagyunk. 5 éve él Magyarországon. Lehozza nekem a csillagokat az égről, senki nem szeretett ennyire még, mint ő. De félek, mert úgy hallottam kezdetben mindegyik albán férfi ilyen, aztán ha már tudja, hogy elérte célját, uralkodni kezd a nőn. Valóban igaz ez?
2011. ápr. 27. 21:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Addig mig itt élnek, igen "àltalàban" igy viselkednek. Ha hazamész velük egy idõ utàn teljesen màsak lesznek, tisztelet a kivételnek.
2011. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Más kultúrába házasodni mindig "veszélyes".
2011. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha itt maradtok, valószínüleg nem lesz gond. De soha ne költözzetek albániába
2011. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Itt jól össze vannak keverve a dolgok! Ha összejött veled, akkor kapásból nem is vallásos, tehát ennek semmi köze az Iszlámhoz!
2011. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán mi az a másodrendű? Mitől félsz, mi az amit nem szeretnél?
2011. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy már én képzelem be a dolgokat és feleslegesen olvasgatok ilyen sztorikat. De attól félek, hogy valóban tartós lesz ez a kapcsolat és időközben mikor múlik a szerelem megváltozik. Pl. egy cikkben volt, hogy a pasi elhalmozta a lányt mindennel, szeretettel, tenyerén hordozta, aztán mikor elvette feleségül, teljesen megváltozott. A nőt lenézte, verte, nem szólhatott bele semmibe hiszen már az övé, nem volt önálló akarata, nem mehetett sehova. Született egy kisfiuk, és váláskor a bíróság alapból az apának ítélte mivel a nő jogilag is a férfi alatt áll.

De tényleg lehet csak túlkombinálom, mert csak fiatalabb korosztály, gondolom benne már gyengébbek az ilyen szálak. Már beszéltem vele hasonló dologról és azt mondta ő sosem tudna bántani, csak szeretni élete végéig. De én mégis aggódom...

2011. ápr. 28. 10:05
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kislányom!

Én nem vagyok muszlim, csak egy öreg csaj vagyok.

Azt javaslom, hogy mielőtt bármibe belemész (házasság, stb.) jól ismerd meg a fiatalembert, ismerd meg a családját is, stb. Mert lehet bármilyen vallású, sajnos vannak olyan pasik, akik ún. másodrendű emberként kezelik a nőket, vagy ha nem is kezelik őket másodrendűként, de később jönnek elő belőlük a rossz tulajdonságok.

Ezért azt javaslom kedves kislány, hogy ne rettegjél dolgoktól előre, mert akkor a rosszat fogod bevonzani, hanem légy óvatos, és körültekintő.

Üdv: egy öreg csaj

2011. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Idő közben megváltozik!!! :D

Ehhez nem kell muzulmánnak lennie!

2011. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező: te hallottál már a Lányom nélkül soha (Not Without My Daughter) című műről? Ez is hasonlóról szól. A nő összeházasodik egy iráni férfival az USA-ban. Tök jól élnek, de a férfi ráveszi őket, hogy menjenek ki Iránba. Utána meg nem akarja hazaengedni őket, ráadásul a lányuk az apát illetné meg. A nő pedig hosszas próbálkozásokon megy át, csakhogy valahogy megszökjön Iránból a lánnyal, amiért akár ki is végezhetik.
2011. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok!

A lányom Nélkül Soha c. művet 17 éves koromban olvastam el: apám adta a kezembe ezt a könyvet.

Hogy miért, azt most itt nem teregetném ki.


Az a lényeg, hogyha most olvasnám 28 éves fejjel, akkor már fenntartásaim lennének ezzel a művel kapcsolatban.

Mert nem biztos, hogy minden iráni/nem európai kultúrájú férfi ilyen szemét módon viselkedik, mert egy európai is viselkedhet úgy, mint egy állat, és lehet akármilyen vallású, sajnos mégis előfordul, hogy úgy viselkedik a feleségével, mint egy állat, mert üvölt vele, megveri, stb.

Szóval, kedves kérdező ne a vallását nézd a párodnak, hanem ismerd meg jó alaposan, és csak utána dönts, hogy vele szeretnél-e élni vagy sem.

Sok sikert kívánok neked.

Üdv: Anna

2011. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!