Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nemi életet élek a...

Az, hogy nemi életet élek a barátommal az paráznaság szerintetek? (csak keresztények légyszi)

Figyelt kérdés
Én már olyan régóta meg akarok térni. Egy ideig sikerült is nem élni ilyen életet de aztán már megint kudarcot vallottam. Hogyan térjek meg?????
2011. jún. 5. 19:02
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
35%
Hölgyeim és Uraim, így tesz tönkre egy párkapcsolatot a túlbuzgó vallásosság...
2011. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
91%
Hiszed-e, hogy Jézus Krisztus az élő Isten Fia, aki emberként megszületett, meghalt a kereszten a mi bűneinkért, majd harmadnapon feltámasztotta Őt az Isten a halálból a mi megigazulásunkért, és most fenn van a mennyben az Atya jobbján, és vissza fog jönni ítélni élőket és holtakat? Ha hiszel ebben akkor keresztelkedj meg az Atya, a Fiú, és a Szent Szellem nevére, lemosván a bűneidet, és legyél Jézus Krisztus tanítványa. Ha eddig kudarcot vallottál az azért is lehet mert a bűnös szenvedélyeid eddig mindig legyőztek. De vajon segítségül hívtad-e valaha is az Úr Jézus Krisztus nevét? Megkeresztelkedtél-e már hitből? Halálba adva a romlott testi vágyaid, azonosulva Jézus halálával és feltámadásával, hogy új szent, romolhatatlan természetben részesüljél?
2011. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
91%

Nnna. Szóval.

Igen, paráznaság, de ha meg szeretnél térni, akkor nem ezzel kell elsősorban foglalkoznod. Ha befogadod Jézust a szívedbe, akkor Ő megmutatja, mi a helyes. Ha a kapcsolatotok nem az igazi a barátoddal, nem baj, ha szétmentek, de ha igen, még az is lehet, hogy összeházasodtok.

Természetesen Isten megbocsátja, ez azért egy meg nem tért fiataltól nem akkora dolog. És ha már a Vidám vasárnapnál tartunk: nemrég pont arról volt szó, hogy nem a világiakat kell ítélgetni, meg azzal foglalkozni, hogy mit csinálnak, hanem az egyházat kell a bűnöktől megtisztítani. Gondolom, pont az ilyen esetekre értette.

Egyébként tudom, miről beszélek, mi ugyanígy voltunk a barátommal, megtértünk, de nem szakítottunk, inkább összeházasodtunk. Fel sem merült, hogy szétmenjünk, nagyon szerettük egymást, és szeretjük a mai napig.

2011. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
26%

Bocsánat, de közkedvelt fogalomzavarról beszélünk.

Paráznaság nem egyenlő a szexuális vággyal. A paráznaság jelentése házasságtörő.

Ha el tetszenek olvasni Krisztus ezirányú tanítását, érthetőbb lenne.


Idézném, ha nem baj:

" Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."


Gonosz kívánság, az nem szexuális vágy, viszont gonosz kívánság az ez:


"Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik."


Itt férj és feleség kapcsolatról beszélünk a paráznaság szó alatt.


Mit akarsz a barátodtól? Egész életre szóló kapcsolatot, gyerekeket, családot? Mert ha igen, akkor te naponta nagyon sokszor szexelhetsz a férjeddel, mert ő a te férjed. De vigyázz! El ne hagyd, másra ne nézz innentől kezdve gonosz szándékkal, mert paráznává válsz.


Ha a kérdésemre a válasz nem, akkor parázna vagy, hagyd el most, és keress férjet magadnak.


De ha szereted, akkor miért okozol neki fájdalmat?

Így tudod szeretni azt, akit látsz? Hogyan tudod szeretni Istent, akit nem látsz? Ha fájdalmat okozol annak és magadnak, akit látsz, talán az Urat, akit nem látsz, megölnéd a "szereteteddel"? Térj meg, mert amit te csinálsz, az képmutatás, de nem nem megtérés.


Végezetűl:

"Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert a ki nem szereti a maga atyjafiát, a kit lát, hogyan szeretheti az Istent, a kit nem lát?

Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy a ki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is."


Térj meg, és ne a magad marhaságaidat kövesd, hanem Krisztust!


Egy keresztény

2011. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
20%
Mi az hogy sokszor elbuktál? Milyen duma ez? Komolyan mondom hihetetlen hogy milyen emberek vannak. Neked nem való párkapcsolat, inkább zárkózz be egy kolostorba azt imádkozz egész nap.
2011. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
37%
Sajnálom szegény barátodat! Engem is elhagyott egy csaj a vallása miatt (ugyanezen okból), hát az sz*rabb volt, mint ha megcsalt volna, mert arra még találhatok értelmes magyarázatot, erre viszont nem. Azóta nem válogatok a vallásos emberek között, mind hülyének tartom (pedig lehet, hogy nem azok). Legalább találj ki valamit, hogy miért szakítasz vele, amit ateistaként megért, vagy lesz még egy vallásgyűlölő társunk.
2011. jún. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
48%

A Bibliában olyat is olvasunk,hogy jobb élni,mint égni.

Lefordítva:sokkal többetér az életed,mint hogy asz eltékozolnád,Jézus nélkül.Mit ér az embernek ha az egész világot megnyeri,de lelkében kárt vall!

Jézus Krisztus a bűnösöket keresi!Figyelj mitmond Pál apostol: Őt káromló,az övéit űldözö ember voltam,de végtelenűl kiáradt rám az Krisztus kegyelme.Szóval Jézusnál nincs külőmbség,mindenki vétkezett,bűnben él.

Én is hasonló életet éltem,sőt még mélyebben voltam a bűnben ,de azt most nem részletezem,a lényeg az ,hogy megtértem és felhagytam a bűnös életvitellel.

Elfogattam Jézus Krisztust személyes megváltomnak,és azóta tudom mis az igazi élet,miaz igazi boldogság!

Jézushoz úgykell menni ahogy vagyunk,nem majd ha "jóember"leszek.Ne add fel ,nekem is töbször kellet imádkozni Jézushoz ,amíg megnem értettem azt hogy Ő így szeret ahogy vagyok,és felkínálja az úléletet,vele együt .

Éspersze olvasd a Bibliát is ,és olyan emberekkel barátkozz,akiknél Jézus Krisztus van a központba,és Ő az életük Ura.

Üdv.Gabi

2011. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

"Már egyébként szakítani fogok vele.Úgy érzem, így könnyebb lesz megtérnem. Megbánom bűneimet és imádkozok, hogy Isten még elnézze nekem ezt hogy már megint elbuktam az úton...Szerintetek elfogja nézni? Ez már sokadik elbukás nemcsak ilyen értelemben:("

Ha egyébként jól megvagytok akkor emiatt nem kell szakítani vele. Szerintem ha szereted és ő is szeret téged akkor nem a szakítás hanem a házasság a megoldás. Persze kérdés hogy mennyire és mióta ismeritek egymást, ezt neked kell tudni.

Isten mindig mindenkinek mindent megbocsát. Ha őszinte a bűnbánat és tényleg törekszel arra hogy Istennek tetsző életet élj. Ez az alapján amit leírtál nálad így van, ezért ne is gondolj arra hogy Isten nem bocsát meg neked. Nem csak hogy megbocsát, de nagyon örül is az őszinte bűnbánatnak.

Ha van időd olvasd el ezt az írást ami Isten Irgalmasságáról szól:

[link]

2011. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyértelmű a válasz a Biblia szerint. Én a nagy problémát abban látom, hogy senki nem tanítja meg a gyermekeket az önmegtartóztatásra. Az egész világ abba az irányba megy, hogy mindenki azonnal elégítse ki minden kivánságát, mert így egészséges. Ez azonban hazugság. Pontosan így válik az ember függővé, és kiszolgáltatottá az ösztönei és kivánságai foglyává.


Az agyunk egy csodálatos szerv, ahhoz igazodik, amire neveljük. Saját magunk formálhatjuk az izlésünket, jellemünket, és uralkodhatunk a testünk felett. Ezt veszítik el azok, akik képtelenek az önmegtartóztatásra.


Üdv. Péter

2011. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
14%

"Az agyunk egy csodálatos szerv, ahhoz igazodik, amire neveljük."


Pontosan, a hülyeséget is bele lehet nevelni.

2011. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!