Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nemi életet élek a...

Az, hogy nemi életet élek a barátommal az paráznaság szerintetek? (csak keresztények légyszi)

Figyelt kérdés
Én már olyan régóta meg akarok térni. Egy ideig sikerült is nem élni ilyen életet de aztán már megint kudarcot vallottam. Hogyan térjek meg?????
2011. jún. 5. 19:02
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
40%

kedves kérdező. :)


ahhoz, hogy ez a tapasztalat létrejöjjön, szükség van a másik félre is, és annak önzetlen, vagyis vágy nélküli hozzáállására, ha az egyik fél elveti a sulykot, borul ez a dolog. :P


én úgy gondolom, hogy saját tapasztalatomról kár mesélni, hogy volt e, vagy sem, hiába írnám le, ha volt, azt úgy sem tudom leírni, hogy mit kell csinálni ehhez, maximum azt, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy nemhogy a szexuális vágy, de mindennemű vágy és ragaszkodás megszűnjön az egyénben...ugyanis a probléma itt kezdődik, ami kihat a szexuális életre is. :)


ha azzal beljebb vagy, hogy leírom "igen volt", akkor azzal is beljebb vagy, ha egyáltalán mesélek ilyen dolog létéről, mivel úgy is azon múlik, hogy megérted, belátod e ennek igazságát. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
7%
Miért akarnál megtérni? Ne az akarás motiváljon, hanem a saját józan eszed.
2011. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
89%

Javaslat:ezek után csak a szívedre hallgass és Istenre!(Bibliára)

ui.a megtérést még egyetlen egy ember sem bánta meg!Isten szeret téged is és ez a lényeg!

2011. jún. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Senki sem tudhatja, Isten mit gondol meg kit szeret. Aki ilyent állít, az vagy magát hiszi istenek, vagy hazudik.
2011. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

"ahhoz, hogy ez a tapasztalat létrejöjjön, szükség van a másik félre is, és annak önzetlen, vagyis vágy nélküli hozzáállására, ha az egyik fél elveti a sulykot, borul ez a dolog. :P "

Ezt meg mire írtad? Nem egészen értem.

Jó, kíváncsian várom a történetedet és remélem, hogy meg is értem azt.

A többi válaszadónak köszönöm a válaszokat. Azokkal nem is foglalkozom, melyek rosszindulatúak, szóval...:P

2011. jún. 7. 15:02
 26/44 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú alatt gondolom az igazat érted. Oké, imádkozz minden nap, járj naponta templomba, és szakíts meg minden kapcsolatot az ördögi barátoddal, és akkor isten biztos megbocsájt neked. Bibliát sem ártana kiolvasni mert abban minden benne van ami az élethez kell...
2011. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. :)


"Ezt meg mire írtad? Nem egészen értem."


Arra a tapasztalatra, amikor a szex vágy és ragaszkodás nélküli, amit korábban felvezettem...ha az egyik fél saját kielégülésével van elfoglalva az aktus alatt, akkor bizony nem jön létre ez, mivel a szexhez két ember kell...erre értettem. Tehát a szex ideje alatt türelem, megértés, kedvesség, teljesség van jelen...ahol a ragaszkodás és vágy nem nyer érvényt pont ezek miatt, mivel nem rendeled sem az ő akarata alá tiedet, sem felé...olyan szex, amikor magadat egynek érzed a másikkal, nem egy másik embernek véled őt az aktus idejére...:)


no ez a történet. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
52%

A házasság intézményét Isten rendelte el az ember számára .Csak a házasságban tud kifejlődni az igazi szekszuális kapcsolat mivel az oda való.

Mindennek megvan a rendje,és helye.pld,nem a szoba közepén raksz tüzet,hanem a kandallóban ,vagy a kályhában.

Sokat foglalkozik a Biblia a házasságal,hoy tudjuk meg mi a legjobb számunkra,Úgy is lehetne mondani a Biblia az élet könyve,és a házasság könyve,vagy ha úgytetszik használati útmutató az emberi élethez.

isten kétféle embert lát:az egyik a búnben él,Jézus Krisztus nélkül,a másik megtért,Jézushoz,és megvannak bocsájtva a bűnei.

Gondolj bele,ha nem paráználkodnál,de lopnál,vagy valami mást tennél,mi változna?A bűn nem az ,hogy lopunk,ölünk,hazudunk,vagy paráználkodunk,ezek a bűn következményei!A bűn az :hogy nem hiszünk Jézus Krisztusban!

Amikor egy parázna nőt Jézus hoz visznek ,hogy megkell kövezni,Jézus azt mondja ,Az vesse rá az első követ aki nem bűnös.És utána azt mondja az aszonynak,menjen el békességel és többé ne vétkezzen,Ő sem vádolja.

Érted?Egyedüli megoldás a mi bűneinkre :Úr Jézus Krisztus!

A párkapcsolatban nagyon erős a kisértés ,,nehéz uralkodni az érzéseinken,de nem lehetetlen.Ha a párod is megtért fiú lessz,(REMÉLEM)nem lessz nehéz dolgotok,hiszen ha igazán szeretitek egymást,akkor tisztelitek a másik akaratát,véleményét.

Remélem menni fog a dolog !(imádkozz segítségért,ha valamit nemértessz,és vedd kezedbe a Bibliát,akkor is ha nem érted!majd megérted!!

2011. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Semmit sem szabad tenni, csak mert mások, akár isten, azt mondta vagy parancsolta. Csak azt szabad tenni, amit te magad a legmélyeben helyesnek tartasz. Ha nem így teszel, akkor hazudsz magadnak, és függéshez és szellemi önállótlansághoz vezet.
2011. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Pontosan ez a gondolkodás vezetett a bűnbe esésbe a kezdetetnél,mikor Ádám és Éva,úgygondolta ,hogy majd ők "jobban tudják".Látod a bűn lényege nem változott azóta sem :nekem ne mondja meg Isten hogyan éljek,stb..................,és persze senki se mondja meg,majd ÉN tudom.És milett a vége ? Nézz körül a világban!

2011. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!