Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e az ha nemrégiben hazudta...

Bűn-e az ha nemrégiben hazudtam a páromnak? De megbántam és Istentől bocsánatot kértem, de a férjemtől nem.

Figyelt kérdés

Nem megcsalásról van szó, hanem arról hogy valakinek adtam pénzt( 30 euro)(elég szegény személyről van szó) abból amit nekem a férjem arra adott hogy vásárolgassak magamnak és valami iratokat is intézzek el.

Mikor megkérdezte hogy mire ment el a pénzem azt mondtam hogy az iratokra 25 euro ment el( pedig csak 5euro)és a többire vásároltam.

Isten megbocsájtja-e nekem csak ugy ezt a hazugságot hogy ha csak tőlle kérek bocsánatot mert mar néhány hét amugyis eltelt, és már a férjem is elfelejtette mindezt; vagy csak akkor fog megbocsájtani Isten ha mindezeket elmondom a férjemnek??


Többet soha nem akarok hazudni, de nagyon nem szeretném elmondani ezt neki..


2011. jún. 27. 08:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%

Többek között ezért gyűlölöm a vallásosokat. Isten mindent megbocsájt, akkor lehet mindent csinálni.


"Többet soha nem akarok hazudni, de nagyon nem szeretném elmondani ezt neki.."


Fogsz, ez van belétek nevelve, meggyónod és kész.

2011. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


:-) Tudom, hogy nehéz lesz, de beszéld ezt meg a férjeddel mindenképp. Ne maradj hazugságban. Amíg nem rendezted le vele, Istennel sem tudod. Imádkozz előtte!


"Bizony mondom néktek, amennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg." Máté 25:40


Sok sikert!


manju

2011. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy bűn a hazugság, benne van a tíz parancsolatban, de ha megbánod, meg fog bocsátani Isten.


Az elsőnek meg annyit, hogy nem, ez nem úgy működik, hogy bemész a gyóntatószékbe, elmondod, hogy ezt meg ezt tetted, Isten meg rögtön megbocsát és hepiend. Volt neked már úgy igazán lelkifurdalásod valami miatt? Ha valamit tényleg őszintén megbánsz, akkor jön a lilkifurdalás, ami qrva rossz érzés, és sokszor még akkor is ott marad, miután már jóvá tetted, amit elkövettél. Na, ez az igazi vezeklés, nem az az 5 miatyánk, amit a pap kiszab rád "elégtételként".

2011. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


"A szeretetben nincsen félelem". Neked sem kell félned, mert ha Isten megbocsátott, akkor a férjed is meg fog. Én férjként mondom ezt.


Bátran állj a férjed elé és mond el neki az egész történetet, és meglátod, hogy minden el fog rendeződni a maga természetes módján.


Isten erősítsen meg ebben!


Üdv. Péter

2011. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem válasz a kérdésedre, de ez jutott eszembe róla:

[link]


Azt hiszem én először kérném Isten segítségét abban hogy ne legyen vita ebből, aztán elmondanám neki.

Ha házasok vagytok akkor közösen osztjátok be a pénzt, 30 euro zsebpénznek se túl sok úgyhogy ennyi összegről talán rendelkezhetsz te.

Ha nagyon nem tetszik neki akkor mondd hogy ezt kéred a következő szülinapi ajádékod helyett. :)

2011. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 yuda ***** válasza:
98%

Nem gondolnám hogy nagy katasztrófa lesz, ha elmondod. Sokkal inkább azért érzed, mert ahogy telik az idő, ezen agyalsz - egyébként jogosan, mert a férjed rádbízott pénzét másra használtad és mikor rákérdezet még pluszban hazudtál is.

Jogos a bűntudatod és csak egyféleképpen rendezheted, ha megbeszélitek, de visszatérek az első gondolatomhoz- nem akkora katasztrófa ez, csak ahogy telik az idő, felfújtad.


leírok még egy érdekességet: vannak sieten ellen elkövetett bűnök, amit vele kell rendezni és vannak olyanok, amiket az embertársaink ellen teszünk és ez az utóbbi. Így kérheted Istentől a megbocsátást, de közvetlenül nem ellene vétettél, hanem a férjed, Urad ellen (biblia Uradnak mondja)

2011. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 yuda ***** válasza:
sieten= Isten (siettem :D)
2011. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 napietus ***** válasza:
91%
Istentől sem nyerhetsz addig bűnbocsánatot, amíg a bűnt, amit elkövettél, nem próbálod meg jóvá tenni. ha elmondod neki, megkönnyebbülsz.
2011. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat , amugy 200 eurot adott 2 hetre, és nagyjából elmondtam mire költöttem, csak a 30at csavartam ki.

Sok jó választ irtatok, és tényleg megprobálom megbeszélni . Köszi Péternek is kulon a bátoritást!


22 éves nő(asszony) 1 éve házasok vagyunk majdnem :)

2011. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bocsi a férjem volt itt bejelentkezve a gyakorikérdéseknél, én pedig ugy gondoltam hogy én vagyok bejelentkezve és kommentet irok a kérdésemre, de most látom hogy válaszként érkezett meg a kommentem. Sajnálom , de bárkivel előfordulhat ha a párja is ugyanazon az oldalon olvasgat bejelentkezve. :)
2011. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!