Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezete egyházas...

Hit Gyülekezete egyházas Gyk-sok, válaszoltok?

Figyelt kérdés
Én is a Hit gyülekezet hitvilágával értek egyet. Hiszem mindazt amit a gyülekezetetek tanít. Nekem egyedül a nyelveken szólás okoz fejtörést, még nem teljesen tiszta ennek a működése a gyülekezeten belül. Sokan szólnak ott nyelveken, akár prédikáció közben is. Az 1. Korintus 14:2-ből idéznék részleteket. Igyekeztem a lényeget kiragadni, azt ami foglalkoztat. "4Aki nyelveken szól, önmagát építi, aki pedig prófétál, a gyülekezetet építi. 5Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de még inkább, ha prófétálnátok mert nagyobb az, aki prófétál, mint az, aki nyelveken szól, kivéve, ha meg is magyarázza, hogy a gyülekezet is épüljön belőle." "27Ha nyelveken szól is valaki, ketten vagy legfeljebb hárman szóljanak, mégpedig egymás után egy valaki pedig magyarázza meg. 28Ha pedig nincs magyarázó, hallgasson a gyülekezetben, csak önmagához szóljon és az Istenhez. " Úgy tudom, hogy néha prédikáció közben a lelkész is szokott nyelveken szólni.Ezt csak hallomásból tudom, ha így van, akkor utána van aki magyarázza azt amit mondott. Vagy rosszul hallottam? (remélem)
2011. júl. 15. 18:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy menekülnöm kellene, hiszen nem kergetnek onnan engem senki.
2011. júl. 15. 19:28
 2/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem kerget onnan engem senki.
2011. júl. 15. 19:28
 3/15 yuda ***** válasza:
100%

wikipédiából kiollóztam számodra a Szentlélek ajándékait egy az egyben...

Pál első levele a korinthosziakhoz 12:8-10 alapján a Szentlélek (Szent Szellem) ajándékai (karizmák) a következők (az eredeti sorrendben, a Károli fordítás alapján):

bölcseségnek beszéde

tudománynak beszéde

hit

gyógyítás ajándékai

csodatévő erőknek munkái

prófétálás

lelkeknek megítélése

nyelvek nemei

nyelvek magyarázása


A nyelvek nevei címszó jelenti nemzetközileg a Szentlélek ezen ajándékát, amelyet mindenki megkap a hitgyüliben, de bármely karizmatikus közösségben is szerte a világon- ez egy teljesen természetes dolog ott, ahol elfogadják, nem idegenkednek, nem magyarázzák túl...amerikában is így megy, koreában..mindenhol.

A nyelvek magyarázata az egy másik , ritkább ajándék, a hit gyüliben sincs meg senkinek tudomásom szerint. Ezt kérdezted?


Általában a normálisabb hívők vágyják ezeket az ajándékokat, de Szentlélek adja és annak akinek akarja, mindazáltal felszólítás van a bibliában erre vonatkozólag, hogy vágyjuk ezeket az ajándékokat, sőt ap rófétálásnak kiemelt haszna is van..de nekem bármelyik jól jönne :D

2011. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen a magyarázás érdekelt. Az ajándékokban nem kételkedem és azt is tudom, hogy a nyelveken szólás is az ajándékok között van. Engem azért érdekel a magyarázat is, mert a biblia fontosnak tartja, azt."1. Korintus 14:2 26Mi következik mindezekből, testvéreim? Amikor összejöttök, kinek-kinek van zsoltára, tanítása, kinyilatkoztatása, nyelveken szólása, magyarázata: minden épüléseteket szolgálja! 27Ha nyelveken szól is valaki, ketten vagy legfeljebb hárman szóljanak, mégpedig egymás után egy valaki pedig magyarázza meg. 28Ha pedig nincs magyarázó, hallgasson a gyülekezetben, csak önmagához szóljon és az Istenhez." Tehát nem is az a baj, hogy a sorok között nyelveken szólás van, hiszen ők maguknak szólnak. Az hogy amikor prédikáció van és a lelkész szól nyelveken, vajon megmagyarázza-e valaki azt amit mondott. "18Hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban tudok nyelveken szólni, 19de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken. ""23Ha tehát összejön az egész gyülekezet, és mindnyájan nyelveken szólnak, és közben bemennek oda az avatatlanok vagy a hitetlenek, nem azt fogják-e mondani, hogy őrjöngtök? 24De ha valamennyien prófétálnak, és bemegy egy hitetlen vagy be nem avatott, annak mindenki a lelkére beszél, azt mindenki megvizsgálja, 25és így szívének titkai nyilvánvalóvá lesznek, úgyhogy arcra borulva imádja az Istent, és hirdeti, hogy az Isten valóban közöttetek van.26Mi következik mindezekből, testvéreim? Amikor összejöttök, kinek-kinek van zsoltára, tanítása, kinyilatkoztatása, nyelveken szólása, magyarázata: minden épüléseteket szolgálja! 27Ha nyelveken szól is valaki, ketten vagy legfeljebb hárman szóljanak, mégpedig egymás után egy valaki pedig magyarázza meg. 28Ha pedig nincs magyarázó, hallgasson a gyülekezetben, csak önmagához szóljon és az Istenhez. "
2011. júl. 15. 20:37
 5/15 yuda ***** válasza:

Én még nem hallotam karizmatikus összejevetelen, hogy prédikáció helyébe nyelveken szólás állt volna középpontba- valamit benéztél, és úgy erősködsz, mintha tudnál valamit, pedig nem :D

Jó nagy zagyvaság jött ki az írásaidból, szerintem hanyagolnod kellene, amíg kicsit képzettebb nem leszel :D

2011. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Én még nem hallotam karizmatikus összejevetelen, hogy prédikáció helyébe nyelveken szólás állt volna középpontba"

Ilyet nem is állítottam. Én arról hallottam, hogy előfordult, hogy maga a lelkész szólt nyelveken prédikáció közben. Az egyáltalán nem mondtam, hogy az igehirdetés egésze így történt volna. Engem az érdekelt, hogy ilyenkor van-e valaki aki magyarázza azt amit a gyülekezet vezetője mond.Indoklás képen,ha láttad, akkor nagyrészt a bibliából idéztem, ha zagyvaság, hát akkor szerinted az. S hogy egy idézetet kétszer is beleraktam, az nem véletlen. Kérdésem nem támadás, sem provokáció célból íródott, hanem puszta kíváncsiságból. Lehet, azt rossz helyen tettem fel. Bár az én képzettségemmel nincsenek problémák, másokkal szemben bántó lehet arra hivatkozva eltanácsolni valakit a kérdezéstől. Éppen ezért erről nem érdemes beszélni.Isten ugyanúgy szereti azt is aki nem tud írni és olvasni, mint azt aki felsőfokú tanulmányokat végzett. Jézus nem válogat aszerint, hogy valaki írástudó, vagy sem. Akkor itt a hívő emberek, miért tennék? A kérdésemet föl fogom tenni a honlapon (HIT Gyülekezetének a honlapján) is, hátha onnan tényleges választ kapok rá. Már csak azért is várok válasz, mert mint írtam, ezen kivétellel szerintem ők állnak legközelebb a bibliai tanításhoz.

2011. júl. 16. 07:04
 7/15 yuda ***** válasza:
100%

Te szerintem teljesen kész vagy :D


Magad állítod, hogy nem hiszed, hogy a nyelveken szólás állna az istentisztelet középpontjában és ha netalán talán a pásztor mégis prédikáció közben nyelveken szól (legyen ez az istentiszteletnek mondjuk az egy százezred része ) akkor nem értem hol akadt el a lemezjátszód?


Ha nem ez a középpont, de isten bocsássa meg, ha mégis imádkozik néha :D


Ez istentisztelet ember!

Istentiszteleten ez nem titlott dolog, csak amiket itt idézgetsz, arra vonatkozik ne ez legyen a középpontban, hiszen nem érti a közönség... egyébként mások is imádkoznak ott nyelveken (többség) és ilyenen kibukni? :D


Látszik te nem imádkozol nyelveken és fogalmad sincs mit kritizálsz :D


Ez egy imafajta és mint ilyennek meg van a megfelelő helye istentiszteleten is .



Magadat sem veszed komolyan, és a honlapon kizárt hogy erre érdemben választ kapnál, mert egysszerűen értelmetlen a kérdésed. Nincs is kérdésed!


Nem tudod mit akarsz elérni ezzel és azért nem értem én sem, más nem fogja szerintem...te pedig azt nem érted, más mit nem ért :D


Ez kész! :D

2011. júl. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kérdésemre félig meddig választ kaptam. Tehát, nem magyarázza meg senki azt amit a lelkész olyankor mond. Én úgy gondolom, hogyha használjuk az ajándékokat akkor érdemes az intéseket is figyelembe venni. Csupán ez érdekelt volna. A másik meg, hogy biztosan kapok majd rendes, lenézés mentes magyarázatot a kérdésemre. Elég értelmesnek tartom a gyülekezet vezetőjét ahhoz, hogy értse a kérdést és ne vegye támadásnak, ha a Biblia ezen részét idézem. A kérdés: Amikor a lelkész istentiszteleten nyelveken szól, miért nem magyarázza azt meg senki? Nem idézem a Biblia ezen részét újra. Úgy gondolom, hogy a Bibliának minden részét ugyanolyan komolyan kell venni, nem csak azt, ami nekünk tetszik. A kérdésre pedig nem kell válaszolni, ha nem tudod a választ.
2011. júl. 16. 08:55
 9/15 A kérdező kommentje:
"Nem tudod mit akarsz elérni ezzel" A kérdést eredetileg nekem tették fel és bevallom, nem tudtam rá érdemben válaszolni. Azóta gondolkodtam. A Vidám Vasárnap közvetítésein nem sűrűn láttam még nyelveken beszélést. Hozzáteszem, az amikor mindenki magának imádkozik és csak Istennek szól az az ima teljesen más. A kérdés arra vonatkozott amikor prédikálás közben történik a nyelveken szólás, hiszen olyankor a lelkész tanít, igét hirdet és igét magyaráz. Na szóval, lehet, hogy azért nem láttam még a vasárnapi közvetítéseken, mert az a nyilvánosságnak szól és nem "egymás között, szűk körben" történik. Én erre tudok gondolni és szeretném hinni, hogy így van. Amin eddig jártam Istentiszteleten nem igazán szokott nyelveken szólni a lelkész, legfeljebb akkor amikor imádkozik. Sajnos mostanság nem tudtam elmenni és nem volt alkalmam személyesen feltenni a kérdést.
2011. júl. 16. 14:29
 10/15 anonim ***** válasza:
16%

Nyíltan nem merik nyomatni,innentől szándékosság áll a háttérben.Vagy a Szentszellemnek nem érdeke,hogy minél többen lássák az ilyen "nyilvánvaló" dolgokat?

Ez amolyan fokmérő náluk.Nekem már 10 x -szer megadatott a nyelveken szólás...Ergo ő a frenki a többiek közt.Persze a többi se maradhat le,hát nekik is "megadatik".És boldogok és elmesélik egymásnak és mindenkinek többször adatott meg mint a másiknak (be-be beeee,az enyém mindig egyel több...)


Ezek a nyelvészek...... :)

2011. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!