Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen 'meghökkentő' vallásoka...

Milyen 'meghökkentő' vallásokat ismertek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 13:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Melyik másik kérdésre. Sokszor csak annak vagy azoknak a válaszát olvasom, akikkel vitába bonyolódok, lehet, hogy a tiédet elkerülte a figyelmem.


A pünkösdi karizmatikusokkal szembeni ellenszenvem abban gyökerezik, hogy a józan ésszel teljesen ellentétes dolgokat vallanak. Minden téren első számú és megkérdőjelezhetetlen tekintélynek tartják a Bibliát, legtöbbször azt szó szerint értelmezve. Mintha a sötét középkorból importálták volna őket.


Ezen kívül csak felerősítette bennem ezt az ellenszenvet a "The Jesus Camp" című dokumentumfilm.

Itt megnézhető:

[link]

És hogy Magyarországon is megjelent ez a fajta erőszakos irányzat(Hit gyülekezete).

2011. aug. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia! Először bemásolom a kérdésemet:


"Nem a vitátokba akarok bekapcsolódni, csak megakadt a szemem egy kijelentéseden:

"Egyébként ha elválasztjuk a magánéletét és a munkáját, a Föld kora c. videóját egyszer teljes egészében magam cáfoltam meg, és még különösképp megerőltető sem volt. "


Erről lehetne tudni valamit bővebben? Esetleg tudnál adni egy linket?


Előre is köszönöm a válaszod."


Tehát a kérdésem, hogy ez a cáfolat létezik-e írásos, azaz olvasható formában.

2011. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Létezett, majd megpróbálom megkeresni, de a neten nem tettem közzé és azóta gépet cseréltem.


Ha mást nem, majd megírom még egyszer.

2011. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A válaszod többi részéhez (a köszöneten túl):


Szerintem bármely vallásról elmondható, hogy a józan ésszel teljesen ellentétes dolgokat vall. Nem értesz egyet? Pl. római katolikusként Te is hittél Jézus szűztől való születésében, csodatételeiben, feltámadásában, stb., nem? Legalábbis gondolom, mivel ministrálni nem azok szoktak, akik csak karácsonykor mennek templomba.


Én inkább az ókorból importáltnak szoktam érezni magam, de ez számomra nem rossz érzés... :)


A filmet már tavaly láttam, nálam is kiverte a biztosítékot; de ezt már írtam valahol, csak nem tudom, melyik kérdésnél, ill. hogy olvastad-e. Most azért hangsúlyozom ki ezt, hogy tudd, nem minden fundi nyel le bármit szálkástul... :)


A HGY-t valamelyest ismerem, de nem teljesen, ill. nem vagyok jogosult nyilatkozni a témában. De szerintem azért annyira nem szélsőségesek, mint a filmbeli ... ööö ... izé ... szóval a filmbeli valakik. :)

2011. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Te is hittél Jézus szűztől való születésében, csodatételeiben, feltámadásában, stb., nem? Legalábbis gondolom, mivel ministrálni nem azok szoktak, akik csak karácsonykor mennek templomba."


A történetem igazából az, hogy sosem hittem igazán. Amíg gyerek voltam, inkább játéknak fogtam fel. Nekem sosem volt igazán fontos, viszont apámnak és nagyanyámnak igen, én pedig jó gyerek (és unoka) módjára megtettem azt, amit elvártak tőlem. Jól teljesítettem hittanórákon, rendszeresen jártam templomba, elsőáldoztam, ministráltam és bérmálkoztam, a papunk egyik kedvence voltam, jó viszonyunk volt, de a hit, az mindig is hiányzott. Sosem éreztem különlegesebbnek a kereszténységet, mint a történelemórán érintett ókori vallásokat, vagy az iszlámot.


"Szerintem bármely vallásról elmondható, hogy a józan ésszel teljesen ellentétes dolgokat vall. Nem értesz egyet?"


Van különbség aközött, hogy valaki élből elutasít mindent, ami ellent mond a szentírása (direkt nem Bibliát mondok, mert a kereszténységen kívül is vannak ilyenek) szavaival, vagy képes elfogadni abban nem szereplő vagy épp azzal ellentétes, de tényszerű dolgokat. Egyébként tényleg minden vallásról elmondható, csak annak mennyisége és tekintélye más.

2011. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod. Nagyon érdekes.


Sajnos nem bírom kihagyni: Vigyázz, veszélyben vagy! :)


Az én történetem sokban hasonlít a Tiédhez: Anyai nagymamám cipelt a templomba és hittanra 1. o.-os koromtól kezdve; rajta kívül népes családunkban csak az apai nagypapám volt még "templomos". Elsőáldoztam menetrend szerint, pásztorjátékok, templomi kórus, esténként gyorsan elhadart imádságok...

Azért hittem is valamennyire, bár vitathatatlanul a mise utáni cukrászdai krémes is igen nagy vonzerővel bírt. :)


És igen, a töri is hatással volt rám: mi még vallásokról nem tanultunk, de az őskorról igen. Ennek és még más tényezőknek a hatására 12 - 13 éves korom között úgy döntöttem, hogy nagymamám kedvéért még megbérmálkozom, de aztán be nem teszem többet a lábamat a templomba. Betartottam.


Aztán pár év múlva megtértem, immár protestánsként futok.


Vannak teljesen ateista ismerőseim, akikkel jól kijövünk; illetve van néhány "netes ateista", akiket tisztelek bizonyos szempontból vagy bizonyos dolgokért. Csak azt nem szeretem, amikor lenézően beszéltek rólunk. :(

Ennek ellenére pl. átvettem az egyik kifejezésedet: már írtam magamról valahol, hogy holdkóros vagyok. :)


Egyszer meg majdnem írtam bubukának egy köszönőlevelet bizonyos okok miatt. (Gondolom, ismered őt.)


Hát akkor köszönöm még egyszer a "beszélgetést", remélem, még összefutunk. :)


Isten áldjon!

2011. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Raptor Jézus egyháza:

[link]

2011. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!