Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hamarosan jön az antikriszt...

Ha hamarosan jön az antikrisztus akkor előtte vajon jó ötlet a népszámláláson kereszténynek vallani magunkat?

Figyelt kérdés

Állítólag a II. világháború előtt is volt népszámlálás és akkor se gondolta volna senki hogy néhány év múlva majd ez alapján fogják eldönteni hogy kit végeznek ki.


Az egyszerűség kedvéért vegyük úgy hogy az első ateista már beírta hogy "Nincs Isten." és akkor ezzel ez a kötelező dolog már le van tudva. :)


2011. szept. 13. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Vegyük úgy hogy az első mélykeresztény holdkóros idemásolt 26 oldalnyi bibliaidézetet, és megkért minket hogy térjünk meg, és ezzel az is le van tudva.
2011. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor végre rátérhetünk a kérdésre. :)
2011. szept. 13. 11:04
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Istennek tetszene, hogy letagadod?
2011. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Úgy tűnik nem teljesen vagy tisztában az antikrisztus fogalmával. A Bibliában az Újszövetségben találod meg ezt a kifejezést,

hogy antikrisztus, János apostol leveleiben:

1. 1Jn 2,18 Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok,

hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; a

honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.

2. 1Jn 2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a

Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

3. 1Jn 4,3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben

megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az

antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e

világban van már.

4. 2Jn 1,7 Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a

Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az

antikrisztus.


Ebből láthatod, hogy az antikrisztus nem egy személy,

ahogyan sokan hirdetik ezt, hanem egy eszme, egy

szellemiség. Maga a szó jelentése: Krisztus ellen, de jelenti

azt is: Krisztus helyett.

Ajánlom figyelmedbe az Interneten is elolvasható könyvet:

Andreas Helwig: 666 az antikrisztus című könyvét, melyet

1612-ben írt, nem könnyű olvasmány, de nagyon

tanulságos, és eléggé hiteles is, ugyanis az írója a berlini

Teológia Rektora volt.


Üdv. Péter

2011. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Inkább lennék vértanú, mint elkárhozott.
2011. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Péter:

"1. 1Jn 2,18 Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra. "


Itt nekem úgy tűnik hogy János tévedett, hiszen mint tudjuk akkor amikor ezt leírta még nem jött el az utolsó óra. Mit gondolsz erről?


"3. 1Jn 4,3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már."


Azt mondja hogy az antikrisztus lelke. Nem lehetséges vajon hogy ez a lélek az utolsó időkben megszálljon egy embert aki teljesen az irányítása alá kerül és akit így már nevezhetünk akár antikrisztusnak is?


"Istennek tetszene, hogy letagadod?"


És mi van ha egyszerűen csak nem válaszolok. Kötelező kitölteni a kérdőívet?


"Inkább lennék vértanú, mint elkárhozott."


Nem hiszem hogy csak ez a két lehetőség van. Jelenleg nem szeretnék vértanú lenni, a családomat nem hagyhatom cserben :)

2011. szept. 13. 13:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Először jót nevettem a kérdéseden, teljesen poénnak vettem.

De mégegyszer elolvasva, ez egy nagyon jó kérdés, és valóban elgondolkoztató az a része, hogy tulajdonképpen nyilvántartásba vesznek minket ilyen téren(is), házról-házra.

De válaszolva a kérdésedre, lehet hogy rövid távon nem jó ötlet, de egyszerűen keresztény ember nem tehet mást.

2011. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Először jót nevettem a kérdéseden, teljesen poénnak vettem."


Igen szándékosan egy kicsit komolytalanul fogalmaztam, gondoltam így kevesebben néznek majd őrültnek :) De írhattam volna azt is antikrisztus helyett hogy: ha eljön az az idő amiről a Jelenések könyve ír és amikor majd nagy keresztényüldözés lesz.

A kérdésem egyébként komoly, főleg az érdekel hogy mondjuk ha nem válaszolok a kérdésekre akkor az vajon bűnnek számít-e?

2011. szept. 13. 14:19
 9/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
55%

Ami azt illeti, az antikrisztus színrelépése látszólag minden eddiginél közelebb van. De nem bölcs dolog egyrészt arra alapozni, hogy szerintünk mi lesz. Hiszen nem tudjuk a napját, hanem csak az egyre sűrűsödő jeleket látjuk, ahogy a szülő asszonynak sűrűsödnek a fájásai. Amerikában egyes holdkórosok eladták mindenüket, és várták a szerintük hamarosan visszajövő Jézust. Aztán tönkrementek.


Másik, hogy én azt olvasom ki a Bibliából, hogy az antikrisztus színrelépése előtt Isten elragadja az egyházat. Mert az ugye meg van írva, hogy elragadja (1Thessz. 4:15-17), az a kérdés, hogy mikor. A következő igék elég beszédesek ezt illetően:


Ésa. 57,1

Az igaz elvész és nem veszi eszébe senki, és az irgalmasságtevők elragadtatnak és senki nem gondolja fel, hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz;


1 Thess. 1,10

És várjátok az Ő Fiát az égből, a kit feltámasztott a halálból, a Jézust, a ki megszabadít minket amaz eljövendő haragtól.


2 Thess. 2,5

Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék?

2 Thess. 2,6

És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.

2 Thess. 2,7

Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.

2 Thess. 2,8

És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, a kit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével;


Az a valami, aminek félre kell tolatnia, csakis az egyház lehet. Hiszen amíg itt vagyunk, addig imáink, és szellemi harcunk akadály az ördög munkájában. Ám ha mi hirtelen eltűnünk innen - és ahogy meg van írva, el is fogunk még a veszedelem előtt - abban a pillanatban teljesen szabad a terep a sátánnak. Ezért fog pontosan akkor színrelépni az az antikrisztus. Ezután persze más megtérők is lesznek, ezért is fogja futószalagszerűen lefejeztetni azokat, akik nem veszik fel a jelet, mert ellenségei. Tehát az egyház először hirtelen elragadtatásra számíthat. Ezt megelőzően pedig valószínű az egyház megtisztulása. Ez pedig komoly változásokat jelent az egyházban, mert az egyház nagyon beteg. Így én azt lesem, mikor lesz a helyreállás. Ránk férne már.

2011. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Ezen én is gondolkoztam, hogy vajon bűn-e, ha nem válaszolok. Valahogy olyan érzésem van, hogy bűn vagy nem bűn, mindenesetre szégyelném. Igen, nagyon szégyelném már a következő percben . Pedig én akár még ki is bújhatnék a kérdés elől olyan indokkal, hogy szó szerint nem vagyok megkeresztelve, "csak" hiszek Istenben, és hiszem, hogy Jézus a Krisztus.Ráadásul bigott ateistaként 42 évesen nyílt ki a szemem. És mivel hiszem, elfogadtam az Ő megváltását, ezért kereszténynek vallom magam. Remélem
2011. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!