Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hamarosan jön az antikriszt...

Ha hamarosan jön az antikrisztus akkor előtte vajon jó ötlet a népszámláláson kereszténynek vallani magunkat?

Figyelt kérdés

Állítólag a II. világháború előtt is volt népszámlálás és akkor se gondolta volna senki hogy néhány év múlva majd ez alapján fogják eldönteni hogy kit végeznek ki.


Az egyszerűség kedvéért vegyük úgy hogy az első ateista már beírta hogy "Nincs Isten." és akkor ezzel ez a kötelező dolog már le van tudva. :)


2011. szept. 13. 10:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ebből kellene kiindulni?


Máté 10.32 - "Azokat, akik megvallanak engem az emberek előtt, én is megvallom majd mennyei Atyám előtt. De aki megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom mennyei Atyám előtt."


Mondjuk szerintem a kérdezőbiztost egyáltalán nem érdekli hogy én mit válaszolok. Vagyis nem tartom egy nagy megvallásnak a dolgot.

2011. szept. 13. 15:45
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha te letagadod,hogy Krisztushoz tartozol akkor Ő is le fogja. Szóval ne tedd meg ;) Ha megvallod,hogy hozzá tartozol akkor Ő is megvallja majd az Atya és az angyalok előtt,hogy Hozzá tartozol ;)
2011. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A vallási hovatartozás kérdésére NEM KÖTELEZŐ válaszolni! Ha nem válaszolsz, az nem Jézus megtagadása, hanem egy törvény adta lehetőség. Még Jézus se válaszolt minden kérdésre:


"És [Pilátus] ismét beméne a törvényházba, és szóla Jézusnak: Honnét való vagy te? De Jézus nem felelt néki." (Ján 19:9)


Az antikrisztus uralma alatt azt gondolom, hogy nem a népszámlálási statisztikákat fogják nézegetni. Ott úgyis tudni fogják, hogy ki az aki felvette a fenevad bélyegét és ki az aki nem...

2011. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: kösz hogy ezt megírtad, én is hozzád hasonlóképpen gondolkodtam. Meg a másik az hogy ha esetleg évek múlva mégis előáll egy olyan helyzet hogy a népszámlálás alapján végzik ki a keresztényeket akkor utólag nagyon butának érezném magam. Főleg ez az ami zavar. Egyébként a római birodalom idejében is bujkáltak a keresztények, nem? Ha megkérdezték őket akkor nem tagadták meg Krisztust, de azért titkolni titkolták a vallásukat mert nem akartak meghalni.
2011. szept. 14. 13:31
 15/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, túl sok fi lmet néztél szerintem.

Teljesen abszurdnak tartom, hogy népszámlálás alapján végeznének ki embereket.

Üdv: Napirai

2011. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Kérdező, túl sok fi lmet néztél szerintem."


Jelenleg nincs TV-nk, elajándékoztuk. Azóta egyébként sokkal több szabadidőnk lett. Átlag heti egy filmet szoktam nézni, de monstanában még annyit se.

2011. szept. 14. 20:27
 17/17 anonim ***** válasza:
A mostani kormányzat alatt inkább az a veszélyes, ha nem kereszténynek vallod magad a népszámláláson.
2011. szept. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!