Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit, kiket zsidóznak, akik...

Kit, kiket zsidóznak, akik zsidóznak?

Figyelt kérdés
Tudományos mélységig nem vagyok tájékozott, de remélem, hogy nagyot nem tévedek. Tudomásul zsidó az, aki Izraelben, vagy Izraelen kívül él, és zsidó nemzetiségűnek tartja magát, ha Izraelben él, iwrit az anyanyelve vagy már tökéletesen elsajátította azt, gyakorolja az orthodox vagy neológ zsidó vallást (ha férfi, hat napos koráig rituálisan körül is metélték), betartja a vallás és a hagyományok előírásait. (Ünnepek, kóser életmód, Szombat este, stb.) Esetleg tud héberül (óhéberül), hogy jobban elmélyüljön az Írásban. Akiket pedig én ismerek, és zsidóznak (lezsidóznak) vagy annak tartanak, nem beszélnek sem héberül sem iwritül, nemhogy nem tartják be, nem is ismerik a hagyományokat: Karácsonyfát állítanak (még ha ne is Jézuskáznak), sertéshúst esznek, és még körül sincsenek metélve. akor Ők miért zsidók. Kérdi ezt egy valaki, aki nem cionista, de nem is antiszemita, tudomása szerint nem zsidó és tudomása szerint nem is zsidózzák, csak nagyon furcsállja ez a "Népszokást." Nagyon kérek mindenkit, hogy a téma tisztaságának megőrzése érdekében ne nyissatok antiszemita fórumot!!!!
2009. ápr. 30. 16:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
a második mondtatot, így ONLAJN elrontottam: Tudomásom szerint zsidó ... és az akkort is 2 k-val kell írni, meg egyéb elgépelések
2009. ápr. 30. 16:24
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy szitokszó lett.Sokan nem is tudják ennek a hátterét, csak egyszerűen rámondják arra az emberre, akit utálnak.Semmi jelentősége.

A politikában már más a helyzet.Ott meg van az oka, hogy miért zsidóznak.

2009. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tökéletesen így látom én is, csak az utolsó szó mondat maradt talányos. A parlamenti képviselők megfelelnek azoknak a kritériomoknak, amelyeket nagyon septében és nem is tudományosan összeállítotam? Egyedül Horn Gáborról tudom, hogy eljár istentiszteletekre, mert egyszer a Hegedűs Gyula utcai imaház környékén inzultálták, de mást nem tudok róla. És hogy a másik oldalról is találjak valakit: Deutsch Tamást már nem zavarja, hogy zsidóként tartják számon, de a hosszú bevezetőm szerinti "követelményeknek" eleget tesz-e, vagy csak hagyja az egészet?
2009. ápr. 30. 17:31
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
akiket zsidóznak miközben nem él zsidó életet vagy semmi köze a zsidókhoz, azt szidják éppen... valószínüleg azért épp ezzel a kifejezéssel illetik mert vagy sóher(akármennyi van neki,nem ad senkinek semmiből),pénzéhes,vagy épp megvásárol mindent és mindenkit... vannak olyan összeesküvés elméletek,hogy a mai hatalmon lévő zsidók,akik a háttérből irányítanak,és nem is ismerjük őket,kezükben tartják az ország sorsát,a miénket,sőt, még a sokat szidott politikusainkat is, és mindent a saját malmukra hajtanak....persze én ezt nem állítom,csak már nem egy embertől hallottam (főleg középkorú vagy idősebb férfiak mondogatják)...gondoltam érdekességképpen idebiggyesztem...de nem tudom,mi ennek az alapja
2009. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Én is tudok erről az összeesküvés elméletről és hiszek is benne, mert amiket leírtak a könyvekben, meg csináltak videókat, pont ugyanazok történnek.Mintha előre megírták volna.

A politikusokat azért zsidózzák, mert ugye a zsidók sikeresek az üzleti életben.Aki gazdag, vagy kapzsi, szemét azokat szokták zsidózni, mert ezek a tulajdonságok terjedtek el a zsidókról.

A másik amiért zsidózzák őket, hogy nem a haza érdekében cselekednek, hanem külföldi hatalmak, pénzügyi körök kéréseit teszik, amiért jó pénzt is kapnak.Tehát valószínűleg zsidók irányítják őket, ezért nevezik őket is zsidóknak.

2009. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Bárkit,aki más véleményen van mint ők.Pláne,ha még ügyes,sikeres is.Szitokszó lett sajnos.
2009. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnyájatoknak, hogy betartottátok kérésemet, és valóban a kérdésemhez szóltatok hossz (Illetve - Hofi stílusában, szabadon - köszönöm minden hőbörögni szeretőnek, hogy most, kivételesen nem fejtette ki ellentétes véleményét.) Igen, az összeesküvés elméleteket én is ismerem, legalább is egy kimerítő forrásból: "Cion bölcseinek jegyzőkönyveiből." , bár annak komolyságában, hitelességében kicsit kételkedem, magyarán úgy írták meg, mintha (Túlságosan szélsőségesnek tűnt.)

Igen, szitokszó lett, de - mivel az a célja - félrevezető.

Azt hiszem, több hozzászóló nem várható, mindnyájatoknak kellemes három napot kívánok!

2009. máj. 1. 10:00
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Zsidó az nem csak egy vallás, az egy faj is. Vannak pl amerikai négerek. Az angolt beszélik csak, azt is szlenggel, életükbe nem vadásztak, lándzsájuk sem volt, nem volt törzsi beavatásuk...


Mégis négerek...


Magyarországon meg a zsidózás olyasmi, mint a skót. Pénzt gyűjtöget.

2009. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Korai volt a dícséret. Te kedves válaszadó kicsit elindultál abba az irányba, amit feltétlenül kerülni akartál. Maradjunk annyiban, hogy úgy korrigállak, hogy nép, népcsoport, és akkor megismétlem magamat. >>Izraelben, vagy Izraelen kívül él, és zsidó nemzetiségűnek tartja magát, ha Izraelben él, iwrit az anyanyelve vagy már tökéletesen elsajátított azt<< >>betartja a .... és a hagyományok előírásait.<< és ez a meghatározásnak az a része, amelyik még nem foglalja a vallást. De ismét kérdezem én: Akiket lezsidóznak, azokra ezek a meghatározások illenek??
2009. máj. 1. 10:26
 10/17 A kérdező kommentje:
javítás: KERÜLNI AKARTAM
2009. máj. 1. 10:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!