Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a zsidóságról, a zsidó vallásról, szokásokról. Hogyan értek el szinte mindent, amit csak kívántak?

Figyelt kérdés
Mi az a hanuka, a sabbath, a menóra, a tóra, milyen dolgokat érdemes még ismerni? Legyetek szívesek részletes választ adni.
2011. okt. 13. 10:32
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

:))) Jájjj :D Most mondanám, hogy remélem van még a tarsolyodban, csak szegény kérdezőnek szétoffoljuk a kérdését, és nem tudom, mennyire venné jó néven. Bááár, lehet, hogy már tök mindegy :)

Ja, bocs, hogy nem reagáltam korábban, csak már a sokadik oldalon volt a kérdés a megválaszoltjaim között, így elkerülte a figyelmem. Na mondjuk ez nem az első eset, saját kérdésemnél is megesett már, ráadásul arra is pont te válaszoltál (úgyhogy amiatt is elnézést, onnan sem akartam eltűnni, csak hajlamos vagyok a nagyfokú szétszórtságra).

2011. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Majd ránkdörren a kérdező, ha zavarja, ne aggódj. :)


Ugyanabból a könyvből származó vicc:


Egy zsidó hívatlanul bemegy egy kertbe, felmászik a fára, és elkezdi enni a narancsot. Perceken belül odaszalad a gazda, és felkiabál neki:

- Hé, te nem ismered azt a parancsolatot, hogy "Ne lopj?"

Mire a másik:

- Mily szép is vagy te, Izráel! Az ember ül a fán, eszi a narancsot, és közben idézeteket hallgat a Tórából...

:))



A kérdésre nem emlékszem, nálam is elég sűrű az élet. A rendrakással is elég lassan haladok... De írtam privátot, majd leverekedjük a cserbenhagyást. :)

2011. nov. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyugodtan írjatok, a viccek is tetszenek. :D A könyvajánlót nagy örömmel vettem, igyekszem megszerezni. Kiemelem a kérdést, hátha felkelti más érdeklődését is. A többi ehhez hasonló kérdést pedig nem én tettem fel. :)
2011. nov. 5. 14:53
 34/45 anonim ***** válasza:

Helló, kérdező. :)


Ide kukucs, ezeken az oldalakon szerintem annyi infót találsz, hogy csak győzzed olvasni:



[link]


[link] - Bal oldalt a menüben: A rabbi tanácsa


[link]


[link]



Vicc most sajnos nincs.

De jó zenéket tudok mutatni, ha érdekel. :)

2011. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Jöhet zene is, minden érdekel a zsidó kultúrával kapcsolatban.
2011. nov. 6. 11:48
 36/45 anonim ***** válasza:
0%
De ha ennyire érdekel akkor miért nem veszed a fáradtságot, hogy egy könyvet a kezedbe vegyél és elolvasd? Kezdhetnéd pl. a Mein Kampf cíművel, abból megtudhatod a fontosabb dolgokat a zsidó vallásról.
2011. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Akartál valami nagyot mondani, de ez most nem jött össze. Képzeld! Már elolvastam kétszer! ...
2011. nov. 8. 06:04
 38/45 anonim ***** válasza:
0%
Ezt jó hallani! Akkor a lényeget már tudod.
2011. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
71%

Igazából csak két valóban nagy ünnep van a zsidóknál:

Az egyik a Hanuka

A másik a Nobel dijkiosztó.

2011. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

@# 41: Ezt én úgy ismerem, hogy az egyik a Hanuka, a másik az Oscar-díjkiosztó gála. :)


De jogos a te változatod is, mivel a Nobel-díjasok között is "felülreprezentáltak" a zsidó származású tudósok, művészek.


A témához kapcsolódva mutatok néhány videót:


Magyar zsidók, akikre mindkét nemzet büszke:

*****


The World Without Jews 1

http://www.youtube.com/watch?v=Cke7Gv4Olsk&feature=related


The World Without Jews 2

http://www.youtube.com/watch?v=1qonX88Qmjw&NR=1


Famous Jews http://www.youtube.com/watch?v=zHVqqgFdJ4A



Hali, kérdező, nemsoká jönnek a zenék is. :)


Most gyorsan még csak annyit, hogy szerintem a 71-es válaszolóval nem érdemes foglalkozni. Az ilyen hozzáállású emberek gondolom a tiszta csapvíz vagy a palackozott ásványvíz fogyasztása helyett is a Dunára járnak inni...

Remélem, érted, mire gondolok...



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!