Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az önkielégítés az bűnnek számít?

Az önkielégítés az bűnnek számít?

Figyelt kérdés
15 éves református lány vagyok. Tudom, hogy sok ilyen kérdést tettek már fel, de még mindig nem tudom eldönteni ezt. Főként olyanok válaszát várom, akik jól ismerik a vallást.
2012. jan. 28. 21:35
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
50%

És melyiket tanácsolnátok neki?

Önkielégítés vs Valódi szexuális kapcsolat?

Nagyon sok felnőtt nem tuja, hogy milyen lelki csatákon mennek keresztül gyermekeik, így könnyű azt mondania a szülőnek, hogy bűn. De nem tudja, hogy épp az menti meg az olyan forró szituációkban (mondjuk egy osztály kiránduláson, ahol tudjuk, hogy minden lehetséges a drogtól elkezdve a fizikai kapcsolatig...). Nem rossz indulatú akarok lenni, de ez egy nagyon összetett kérdés. Szerintem nem lehet egyszerűen rávágni, hogy Bűn. Nyilván egy házas férfitől, vagy nőtől furcsább és helytelenebb, mint egy belső harcait vívó tinédzsertől.

2012. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
67%

"A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás." (Galata 5,19)


A tisztátalanságba beletartozik az önkielégítés, szóval a válaszom igen.

2012. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Na, ebből vajon, milyen döntésre jutott a kérdező? :D
2012. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy bűn az önkielégítés, bár nem merem bevallani magamnak, mert arra gondolok, hogy ez valamilyen szinten jobb, mintha az utcasarkon állnék. Viszont hittan órán vagy valahol azt hallottam, hogy Istennek minden bűn egyforma.
2012. jan. 29. 17:33
 15/44 anonim ***** válasza:
47%
De hogy érzed, segít megállni a kísértésben? (ha olyan szituációba kerülsz, ahol lehetőséged lenne a szexuális kapcsolatra)
2012. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező,mivel vallásos vagy,olvasd el Jézus és a parázna nő történetét a Bibliában.(Jn 8;1-11)Jézus,hogyan tekintett erre a nőre? talán megszidta,megbüntette,megrótta? és az a nő nem pusztán önkielégített,hanem megcsalta a férjét,na erre varrjál gombot! És te egy ilyen Isten büntetésétől félsz,aki telve van szeretettel a teremtményei iránt.....hát szép dolgokat dumáltak bele a fejedbe....


"Úgy érzem, hogy bűn az önkielégítés, bár nem merem bevallani magamnak, mert arra gondolok, hogy ez valamilyen szinten jobb, mintha az utcasarkon állnék."

Nem mered bevallani magadnak? tehát még hazudsz is magadnak? tudod,hogy ez dupla bűn ám,ejnye-bejnye!;-))

Hagyd már abba az ítélkezést magad fölött,15 éves vagy,szerinted ki lenne tisztában jobban a lényed működésével,mint az,aki teremtett téged? Ha Istennek problémát okozna a te önkielégítésed,akkor nem oltotta volna beléd a tinédzserkori erős szexuális vágyat.gondolkozz kicsit önállóbban,merj meghitt kapcsolatban lenni önmagaddal! a hittanórától,meg a valahonnan ne várd el,hogy majd megismered önmagad,mert nem igazán fogod.

2012. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
31%
Így van!
2012. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézzük, akkor elég kevesen mondtuk azt, hogy nem, vagy kevésbé bűn az önkielégítés... Mint korábban írtam, szerintem nem bűn, nekem csak "tűz oltó" jellege van mindaddig, amíg tinédzser vagyok, és nem élek házastársi viszonyban, "segít" megállni a hétköznapok kísértéseiben. Írtam, hogy fiú vagyok, a koromat is leírom, hogy lásd hasonló a szituáció: 17 éves vagyok. Tudod, te még nagyon az elején vagy, most jönnek még csak igazán a középiskolás éveid, nagyon sok kísértés lesz. Én már ezért nem megyek el osztálykirándulásra, mert tudom, hogy csak feleslegesen teszem ki magam a kísértéseknek (drog, ital, szex). Majs amikor sorra megállsz a kísértésekben, nagyon büszke leszel magadra! (tapasztalatból mondom) És vissza kanyarodva a kérdésedre, nekem -sajnos- ez az egyik tényező ami ellensúlyozza a vágyat a kísértések idején. (engem napi szinten érnek a csábítások, szóval nehéz)

Sok kitartást kívánok neked!

2012. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznosakat írtatok!

Még jöhetnek válaszok! :)

2012. jan. 29. 18:54
 20/44 anonim ***** válasza:
49%
Még mindig a NEM válaszú táborral értesz egyet? :D
2012. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!