Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gyűlölik Sátánizmus?!

Miért gyűlölik Sátánizmus?!

Figyelt kérdés

Mint Sátánista kérdem a nagyérdemű publikumot!

Egyesek, miért Csak a keresztyének által meghamisított, és elferdített képet képesek csak meglátni, ha felmerül az a kérdés: mi is az, hogy Sátánizmus?!

1: A Valódi és ismétlem Valódi Sátánizmus, már több ezer évvel a kereszténységnek nevezett betegség előtt is létezett. Ugyan, akkoriban még Sátánt és a többi Istent/Démont más nevekkel illették.

2: Ebben a vallásban, nincs vér illetve állat áldozás! Ugyan vannak olyan szervezetek akik magukat Sátánistának vallják, de ők a kereszténység által megalkotott és elferdített Gonoszban hisznek ami egyenlő a kereszténység valódi természetével. (ha valaki nem értené, itt a magyarázat: Kedves keresztények, mivel tudjátok megmagyarázni az elmúlt kétezer év alatt elkövetett vérengzéseket amiket, a ti istenetek nevében követtek el, vagy az inkvizíciót, ami ártatlanok ezreit küldte máglya halálra?) Ezekhez a csoportokhoz általában olyanok csatlakoznak akikben, már eleve ott van a gonoszság, szadizmus, és így keresnek mentséget/okokat a tetteikre. + Ezzel még a kereszténység kezére is játszanak, azáltal, hogy Sátán Atyánk rossz hírét terjesztik!

3: Vannak a divat Sátánisták akikről inkább nem akarok beszélni.

Na a mondandóm lényege az lenne, hogy bárki aki elég erőt érez magában, az jöjjön, és mondja el a saját véleményét a dolgokról, De csak akkor ha hajlandó belemenni egy kis hitvitába. Persze a kulturáltság keretein belül!


2012. febr. 12. 20:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
56%

"Az én vallásom az élet tiszteletére és annak szeretetére épül" -jól van, Kérdező, jó keresztény vagy, vagy leszel.


csak most divat satanistának lenni, és Európaszerte divat szidni a keresztényeket és a magyarokat.

Majd kialakul. Nem fogja senki ezért elhagyni a hitét, se magyarságát.


A XX.sz. egyik leghitelesebb, legnagyszerűbb embere, a keresztény teológiát végzett, orvos, orgonaművész, Albert Schweitzer is így fogalmazta meg hitvallását, mint te:


Az élet feltétlen tisztelete.


Lehet olvasni az igehirdetéseit, néha a rádióban lehet hallani az orgonajátékát, ahogy gyönyörűen Bach műveit adja elő. Ami pénzt ezekért a koncertekért kapott - elment a szegényekhez, Lamberenébe - ott gyógyított, kórházat épített - odament, ahol egyetlen egy orvos nem volt -

Úgy hívták az ottaniak: A Nagy Fehér Varázsló.

Ajánlom, olvasd el:

Így élt Albert Schweitzer

[link]

2012. febr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell tettetni a hülyét.


Pontosan tudod, hogy mit jelent a Sátán. Azt is, hogy a legtöbb ember fejében milyen kép él róla. A Sátán ezen képzete nem a kereszténységgel együtt jelent meg, hanem több, mint ezer évvel korábban, a kereszténység csak továbbvitte. Sőt, a zoroasztriánus vallásban is már korábban ott volt.


Teljesen mindegy, hogy valójában milyen eszmeiség húzódik meg az általad követet sátánizmus mögött. Ha ti a saját vallásotokat egy olyan figura alapján definiáljátok, ami a szenvedés elsődleges okaként szerepel a világ harmadának fejében (ide az Iszlám is beletartozik), akkor ne játsszátok már a nagy halált, hogy miért fogadnak titeket vonakodva az emberek. Ez független attól, hogy most kinek van igaza a Sátánt illetően.


Hozzáfűzném véleményem, hogy ha annyira komolyan vennétek az általad felvázolt eszmeiség pozitív mivoltát, akkor nem hívnátok magatokat sátánistának. Szerintem éppen azért ez a név, mert ezzel lehet provokálni, és itt igazából erről van szó, a többi csak porhintés. Ha ezt levesszük, akkor a többi mezei agnoszticizmus, ami egyáltalán nem különleges még hívőknél sem. De így, hogy Sátán van a dologban, mindjárt lehet vele botránkoztatni.


Én nem gyűlölöm a sátánizmust, csak éppen annyira tudom komolyan venni, mint a punk vagy hippi mozgalmat, vagy a dadaizmust. Kocsmafilozófia, amit lázadó kedvű fiatalok és frusztrált emberek valami alapvető igazság felfedezéseként látnak, de a forradalom mégsem jut túl klubhelyiség falain.

2012. febr. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 A kérdező kommentje:

21# Mi???

Öcsém facsiga, f@*ˇ"d a csacsiba!

Te, te engem most komolyan divat Sátánistának neveztél???

Basszus, ettől lefagytam pár pillanatra.

1: Nem azért lettem ami, mert unatkoztam, és azon gondolkodtam, hüm, hogy is, hogy is tudnák beinteni a faternak, meg a muternak? Á megvan, Sátánista leszek!

Nem barátom, ez nem így működik, legalábbis nálam nem így volt.

2: Egyetlen egy szóval nem szidtam a magyarokat, sőt!!! Én is nacionalista elveket vallok! (nehogy valaki lemerjen nácizni, mert megkeresem az illetőt!! :D )

Egyébként ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: [link]

3: NE sértegess ezzel: ,,jó keresztény vagy, vagy leszel"

Én sem mondtam ilyet neked vagy bárki másnak...


22#

Nem tettetem a hülyét, pusztán kíváncsi voltam, miért gyűlöli, vagy érez ellenszenvet az átlagember a fajtám irányában. Sátán azt jelenti, hogy ellenség. És valóban az, mégpedig a kereszténység ellensége. De ezt a nevet a zsidók, majd a keresztények aggatták rá, az eredeti neve (legalábbis az egyik) az, hogy Enki...

,,Ha ti a saját vallásotokat egy olyan figura alapján definiáljátok, ami a szenvedés elsődleges okaként szerepel a világ harmadának fejében... " Ezt hívják, úgy, hogy a konkurencia kiirtása. És ezen szeretnénk változtatni...

,,ha annyira komolyan vennétek az általad felvázolt eszmeiség pozitív mivoltát, akkor nem hívnátok magatokat sátánistának..." Ha nem értetek egyet a múltban elkövetett vérengzésekkel, akkor miért nevezitek még mindig szent vagy keresztes hadjáratnak őket??? Azért mert ez a nevük!

,,Kocsmafilozófia, amit lázadó kedvű fiatalok és frusztrált emberek valami alapvető igazság felfedezéseként látnak, de a forradalom mégsem jut túl klubhelyiség falain."

1: nem vagyok valami nagy lázadó, kedves, okos, és szorgalmas vagyok, illetve jövőre I go to the egyetem. :D

2:Frusztrált sem vagyok ami azt illeti, nincs is miért annak lennem.

3: Alapvető igazság... Mert talán a kereszténység nem erről szól?

4: ,,a forradalom mégsem jut túl klubhelyiség falain."

A kommunizmus is így indult...

De egyébként nekünk nem célunk az egész világot, a mi hitünkre áttéríteni, nem úgy mint nektek, akik mindenhova misszionáriusokat küldötök.

Mi azt valljuk, hogy mindenkinek, magának kell eljutnia hozzánk. Magyarán senkire nem erőszakoljuk rá a hitünket. S alapvetően megbúvunk az árnyak között.


ui: írtátok a keresztény erkölcsöket... Kérdem én, ha mondjuk egy betörő, este betörne hozzátok, és megölné a gyerekeiteket, feleségeitek vagy a szüleitek. Mit tennétek?

,,Ha megdobnak egy kővel, dobj vissza kenyérrel" módszert alkalmaznátok???

Nem hiszem.

2012. febr. 13. 09:59
 24/68 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért nem vagy iskolában?

(siralmas a reakciód már megbocsáss.. abszolút divat majmolás, amit csinálsz. Nagy divat alegnagyobb divat a keresztényeket szidni. Azok, akik ma is megölnék Jézust. És bár azt hiszed ellnük vagy- az ő szekerüket tolod- ezerrel)

Az ajánlott könyvet (Schweitzer életéről) pedig olvasd el.

2012. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
88%

Remélem nem bántódsz meg, de elég kihívóan viselkedsz. Már a kérdés kiírása is egy tizenéves mitugrász kölyökre utal.

Ismerek egy embert aki sátánistának tartja magát. Ő normálisan tud viselkedni, nem pökhendi mint Te. S előttem szólónak teljesen igaza van, mert csak hatásvadászkodsz.


Másrészt Kedves Kérdező, mivel tudod megmagyarázni az egyes sátánista szekták agymenéseit? Az ember- és állatáldozatokat, az öncsonkításokat meg a számos baromságot amit saját elmondásuk szerint a sátán tiszteletére tettek?

Ugyanúgy elhárítod mint a keresztények a nevükben elkövetett mészárlásokat és kínzásokat.

DE ha egy csöpp ész szorult volna beléd észrevehetnéd hogy a tanok ezeket a tetteket nem támasztják alá. Kérdem én ha baromságokat csinálok a Te nevedben azt gondolod, hogy téged vesznek majd elő? Mi köze van egy mai embernek az évszázadokkal ezelőtt történt más barmok tetteihez? Milyen logika alapján jutottál erre a következtetésre?


Te tisztában vagy vele, hogy a Római Birodalom vezette be a kereszténységet a politikába? Egy állambiztonsági intézkedés volt és ezt átvette egész Európa. Aki nem csatlakozott az rövid időn belül megszűnt létezni. Szerinted honalapító ősöd miért tért át saját hagyományait eldobva a kereszténységre? Évezreses hagyományokkal kellett szakítania, hogy neked hazát teremtsen. Ha nem teszi, meg sem születsz. Voltaképpen egy unió volt ami egészen a XIX századig fennállt.

A kereszténységet a politika eszközévé tették ez tény, de voltak akik fenntartották a tanokat. Ez is végigjön a történelmen,ha csak a megannyi politika független szentre gondolunk. A vallások lényege az isteni szolgálat és a saját személyiség irányítása, fejlesztése. A megbocsájtás és az elfogadás. Ha úgy tetszik egy erkölcsi motiváció, ami kiemel az állati létből. Ezt soha senki nem tudja elvenni, mert ez az ember része. Lesz és volt is hogy hanyatlott a vallás, de Istennek mindig szívügye a róla szóló tanok terjesztése, ezért ha kell gondoskodik a megújításáról.


Csak úgy mellékesen mondom, hogy nem keresztény vagyok. Más vallásom van. Az Istenbe vetett hitem erős, s nem szeretem ha testvéreimet provokálják.


Az általad felvetett témát, mint sátánizmust láthatóan senkit nem érdekelt a soraidból ordító öntelt egoizmus viszont roppant figyelemfelkeltően hatott. Ha most a valódi sátánistákat képviseled senki nem gyűlöl, egészen más érzelmeket váltasz ki.

Remélem nem voltam túl nyers. Nem megbántani akartalak egyszerűen felhívni a figyelmed magadra.

2012. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok suliban, mert sikerült elkapni az influenzát, s miközben a felvételi tájékoztatókat böngészem, néha ide is felugrom.

Egyébként: ,,Legjobb védekezés a támadás!" ez nagy igazság.

Egyébként az, hogy siralmas a reakcióm, és a zsidik szekerét tolom, ez azért kicsit hibádzik.

1: én ilyen vagyok és ebben hiszek

2: a vallásom, nem csak a keresztényeket nem ,,szereti", hanem úgy ámblokk az összes olyan vallást hamisnak tituláljuk, aminek köze van a zsidókhoz. Ez nem antiszemitizmus! Mert nem veletek mint emberekkel van bajunk, hanem azzal amiben hisztek, magyarán a YHVH-val.

2012. febr. 13. 11:26
 27/68 A kérdező kommentje:

,,tizenéves mitugrász kölyökre utal..."

Talált süllyedt, de ez már abból is kiderülhetett, hogy még suliba járok...

Nem vagyok pökhendi, csupán kínos kérdéseket teszek fel, amik nem nyerik el mindenki tetszését, de ha megbántottalak, valamivel, akkor kérlek fogadd el bocsánatkérésemet!

hatásvadászkodsz... Hát pedig csupán a kíváncsiság hajtott , és nem volt semmi rossz szándék bennem, amikor közzé tettem ezt a kérdést.

,,Másrészt Kedves Kérdező, mivel tudod megmagyarázni..."

Ezt már akkor megmagyaráztam, amikor bemutattam a Sátánisták 4 típusát.

Ezekben az emberekben, már eleve megtalálható a szadista/rosszindulatú hajlam, és csupán azért lesznek Sátánisták, hogy ezzel megmagyarázhassák a tetteiket. Egyébként mint már mondtam, én is mélységesen megvetem az ilyeneket! Már csak azért is, mert rossz hírét keltik Sátánnak/Enkinek.

+ hopp nem olvastam végig. Na igen hárítok, mint ti, magyarán egy azon állásponton vagyunk, pusztán annyi a különbség, hogy titeket nem gyűlölnek amiért az egyik szektátok pusztított, míg minket néhány marha miatt örökre megbélyegeznek.

,,Milyen logika alapján jutottál erre a következtetésre?"

És ha az én szomszédom feldarabolja a nejét, azért miért én leszek a bűnös?? Ha találnak egy megcsonkított állati tetemet, vagy egy különösen kegyetlenül megölt embert, akkor egyből azt lehet, hallani, hogy biztos Sátánisták voltak. Végül kiderül, hogy csak néhány kölök szórakozott, vagy egy diliház szökevény volt a tettes, de az ivódott be a köztudatba, hogy Sátánisták voltak az elkövetők.

Ugyan így ti sem moshatjátok le a múlt bűneit, mert ugye vannak dolgok amik sosem évülnek el.

,,Te tisztában vagy vele..."

Igen, sajnos tisztában...

Hát ha egoistának hatott akkor bocsi. Szabadidőmben egy regény megírásával szórakozom, és az ottani stílus nagyon rám ragadt.

Sátánista vagyok, igen, de nem mondanám, hogy képviselem őket, inkább csak feltettem egy kérdést egy olyan témában ami régóta fúrta az oldalam.

+ Nem az volt a célom, hogy érzelmeket váltsak ki...

De mint ahogy te is helyre tetted az én hibás ténymegállapításaimat, úgy én is ezt tettem-teszem.

Amúgy, ne aggódj az miatt, hogy megbántasz vagy sem. Különben nem tettem volna fel ide ezt a kérdést...

ui: köszi a figyelmeztetésed, erre majd egy kicsit jobban odafigyelek...

2012. febr. 13. 11:57
 28/68 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


22:43-as válaszoló vagyok. Tisztázzunk néhány dolgot. Bár azért megjegyzem hogy az sem mindegy, hogy milyen lelkülettel áll valaki a témához. Most ahogy olvasom te "hitvitát" akarsz. Nos, én vitatkozni nem szoktam Pál apostol ugyanis azt mondta hogy "A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek." (2Tim 2,23) Tehát én jobban szeretem ha valaki hitvita helyett az igazságot keresi, ellenkező esetben nem sok értelme van a beszélgetésnek. De azért még egy utolsó komment erejéig mégis válaszolok a kérdéseidre.


"Ha valóban így gondolod, akkor a keresztény egyházak, ez eddig miért nem tagadták meg a múltjukat, nyíltan és miért nem számolták fel a kapcsolataikat az olyanokkal akik részt vettek ezekben a dolgokban?"


Először is a Keresztény Egyházakat nem lehet azonosítani a követőjükkel is. Ugyanis lehetséges hogy valaki azért van ott, mert nem tudja az igazságot az adott Egyháza tanításáról stb...Ettől még lehetnek ott hívő emberek, és ezeket Isten is elfogadja. Másrészt akik tisztában vannak az adott Egyház bűnösségével és mentegetik, védik azok más kategória, és ezért nem a Krisztusi Kereszténységet kéne megbélyegezni. Jézus egyértelműen elmondta, hogy a Nevével való visszaélés milyen következményeket von majd maga után. (Mt 7,21-23) Ha bizonyos emberek a hívő emberek példamuatása ellenére is a rosszhoz ragaszkodnak, és megkeményítik a szivüket, attól függetlenül hogy milyen felekezethez tartoznak, nem tekinthetők igazi Keresztényeknek. Bűnrendezés természetesen lehetséges, és Isten meg is bocsájtja a bűneiket de ezt nekik is akarni kell.


"Ha jól tudom néhány olyan embert is szenté avattak akik részt vettek az inkvizícióban! Miért nem fosztják meg ezeket az embereket ettől a címtől, ha valóban szakítottak a múlttal?"


Jól tudod is, meg nem is. Tény, hogy ezek az eszközök a Középkori Egyházban jelen voltak, (bizonyos eszközök ma is jelen vannak) azonban az is tény, hogy Isten népének ezekhez a dolgokhoz semmi köze nincs. Krisztus nem rendelt el inkvíciót, szentté avatást és a többi...Pont ezért üldözték a középkorban az igazi Keresztényeket, mert ezeket a dolgokat, az egyházi visszaéléseket nem fogadták el. Lásd Luther Márton életét.


"Amúgy nem kellet ott, hithű kereszténynek lenni aki kiállt az igazáért. Elég volt ha az asszony ismert olyan növényeket amik gyógyították a betegségeket, és ez elég volt ahhoz, hogy megpörköljék, vagy vízbe fojtsák. De az is elég volt ha volt egy nagyobb anyajegyed!"


Elhiszem és nagyon sajnálom is azokat az embereket, igazságtalanul haltak meg. De a látszatkereszténység dühe mégis inkább azok ellen lángolt fel a leghevesebben akik Krisztushoz és a Bibliához ragaszkodtak. Jól tudták ugyanis hogy a Biblia leleplezi a bűneiket, ezért mindent megtettek azért, hogy elhallgattassák azokat akik a Bibliát hirdették/terjesztették ami abban az időben nagyon nehéz volt.


"Az, hogy a krisztusi kereszténységnek nem volt köze az inkvizícióhoz, ez olyan mintha azt mondanád, hogy a Leninista komcsiknak nem volt köze a II.Világháborúhoz."


Ez attól függ, hogy ki hogyan nézi a dolgokat. Emberileg talán így lehet, de Jézus máshogy közelíti meg a témát. Jézus elvárja a követőitől hogy példát mutassanak a bűnös embereknek, de ha azok nem akarnak megtérni, és jobb útra térni, akkor nem erőszakoskodik rajtuk. Alapvető dolog ugyanis a Kereszténységben hogy "Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,17) Ha tehát elhangzott nekik az intés és annak ellenére mégis rosszat tesznek, akkor ahhoz Isten népének nincs ahhoz nincs köze hogy a bűnös emberek mit tesznek. Krisztus követőinek ugyanis az a feladatuk hogy hirdessék az evangéliumot, de ha ezt valaki nem akarja elfogadni, annak ellenére hogy hallja, akkor joga van annak a valakinek úgy cselekedni ahogyan szeretne.


Ha kíváncsi vagy arra, hogy milyen az igazi Kereszténység, akkor olvasd el Lukács Evangéliumát, és az Apostolok Cselekedeteit. Az igazi Keresztényeknek ugyanis Jézus a legfontosabb, a testté lett Isten, aki az életét adta az emberiségért, és beteljesítette a rá vonatkozó Messiási jövendöléseket.

2012. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim válasza:
48%

Jézus? Mióta hallgatom már ezt... Őszintén, kíváncsiságból kérdem volt valakinek is személyes tapasztalata miszerint valóban létezik, s nem csak egy kitalált karakter az emberek irányítására, manipulálására? Esetleg találkozott vele valaki? Kétlem... Ha valakinek volt kérem javítson ki.


Nos szinte minden 2 ember a földön azt hangoztatja(általában vallástól függetlenül!), hogy Sátán a gonosz! Kinek szüzeket áldoznak meg macskavérivó vadállat! És ezt miből gondolják? Talán találkoztak vele? Mert ő igenis él! Pusztán azért mert a kereszténység ellenségének tekinti, mert felnyitja az emberek szemét, s kiutat mutat ebből a világméretű fertőzésből? Elhitették az emberrel, hogy ő egy bukott angyal meg miegymás. A kitalált alakja is erre való szarv-félj tőle mert felöklel! piros bőr, villás-farok-- hát nem látod, teljesen más mint mi! Egy szörnyeteg!

Ez egyáltalán nem igaz! Épp úgy néz ki mint egy ember! Elvégre való igaz, hogy ők teremtettek minket. A saját génjeiket felhasználva!Sokan nem veszik észre hogy Isten és ördög szerepét felcserélték... Azok akik divatból mondják magukat sátánistának meg a vérivós elmebetegek mind mind a keresztények által kitalált mocskot veszi alapul...Ez nagyon szomorú...Azt mondod ne vitatkozzunk? Ez mit is jelentene?Aki nem vitatkozik az nem is gondolkodik! Elhiszi amit készen a szájába rágnak és még csak meg sem kérdi: Miért? Nem véletlen, hogy birkáknak írja le "Isten" a népet! A birka nem a legokosabb állat! Szüksége van egy pásztorra...(aki valószínűleg le fogja vágni...mert miért ne! Ebben a világban?) Ha nem kötnénk bele semmibe, mi lenne a világgal? Megszűnnének a miértek keresései! Visszaesne a fejlődés! Sátán egyik alaptanítása, hogy mindenre kérdezz rá! Mindenbe míg nem érted annak miértjét! Még a saját vallásunkban is! Eleinte én egy teljes hétig elemeztem minden szót...s meg kell vallanom én egyik voltam azok szerencséseknek kik előtte még nem is hallottak ilyenről, hogy sátánizmus, de azért bennem volt az, hogy gonosz, meg vérengzős, s végül úgy ledöbbentett az igazságtól, hogy szóhoz sem jutottam. Azóta megváltozott az életem és sokkal boldogabb vagyok! Pedig egy macskát nem öltem meg, egy ember nem aprítottam fel! Az élet szent! Amit ma Spirituális sátánizmusként ismerünk nem más mint az emberiség legősibb vallása! Sok Istenünk/démon megtalálható az egyiptomiak Istenei között! (A Démon szó sem bírt semmilyen negatív jelentéssel! Ember és isten között álló szellemet jelentett.)De persze mindent mely az ősi tudáshoz, s bölcsességhez tartozott bemocskolták. Mit gondoltok miért üldözték a boszorkányokat bölcseket a sötét középkorban? Mert ők tudták az igazságot! Sátán nem más mint az ősi sumér Isten Enki!

2012. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
75%

És te miért gyűlölöd a többi "beteg" vallást, amikor semmit nem tudsz róluk?

Buta vagy. Épp annyira, mint akik a sátánista irányzatot gyűlölik.

Én nem gyűlölök semmilyen vallási irányzatot. Pedig én is tartozom egyhez, mégis úgy gondolom, hogy mindben van valami igazság, és biztos, hogy van valami ami téves.


Akik gyűlölködnek, és utálkoznak azok buták.


24/n

2012. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!