Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked mi a vallásod? Miért...

Neked mi a vallásod? Miért pont ez?

Figyelt kérdés
Nekem Buddhizmus, mert egyetértek tanaival és szerintem ezek mindenkire érvényesek lehetnének akár
2012. máj. 10. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Ateista vagyok.

Mert képes vagyok racionálisan gondolkodni.

2012. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

11:53


Ez is egy teljesen korrekt, megfelelő válasz. :) Ha te így gondolod, akkor így.

2012. máj. 10. 12:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vallásos, de ateista sem. Vannak a buddhizmusnak és a kereszténységnek is bizonyos részletei, amik engem is megfogtak és érdekelnek, hogy mi állhat mögöttük és néha elgondolkoztatnak. Istenben, mint az átlag emberek szemével tekintendő istenre, aki fentről igazgatja a dolgokat emberi képmás alakjában és mindent figyel, abban nem hiszek. De abban igen, hogy lehetséges, hogy van valamilyen magasabb rendű lény, akire régen az emberek "istenként" tekintettek.
2012. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én konzervatív protestáns keresztény vagyok, és egy adventista gyülekezetbe a gödöllői Bibliaházba járok. Konzervatív vagyok, mert hiszem, hogy a Szentírás a Biblia igaz, protestánsként a "sola scriptura" egyedül a Szentírás elvét vallom, keresztény, mert Jézus Krisztust követem, mint Megváltóban hiszek benne, és mint Isten Fiában, aki ma is él és segít helyesen járnom és döntenem az életben. Engem fiatalon, 15 évesen szólított meg, és hívott el Isten hogy neki szolgáljak, azóta naponta vezeti az életemet, és segít a jó cselekvésében. Benne találtam meg a boldog és teljes életet és tőle kaptam magyarázatot az élet nagy kérdéseire. Ezért hiszek benne.


Üdv. Péter

2012. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok vallásos.

Én úgyhiszem ha csak egy siten van A TEREMTŐ annak nem lehet személyisége, mint a bilbiűban, hanem inkább csak egy "eszme" egy "erő" aminek egyetemes törvényei vannak ami alapján működik, egy inteligens erő.

Nem vagyok vallásos, és elutasítom a vallásokat. Biztos van igazság a tanaikban, de nem tartom hitelesnek egyiket sem többezer év után, amely közben több vallási háború volt a szeretet nevében, erőszakos térítések, kínzűsok boszorkány üldözések. Azt a prüdériát is elítélem amiket képviselnek.

azt gondolom a testiség bár hordoz maghéban vezsélyeket önmagában nem bűn. Van testünk amit hazsnálunk. a Lelki egyensúly része a szeretkezés is. ezért szimpatikusak a keleti kultúrák.

A budhizmust magam is szimpatikusnak tartom, bár alig ismerem és egyes törvényeit, tanait nem tudnám betartnai, nem akarok vegetáriánus lenni. De ha szigorúan vesszük nem vallás a buddhizmus. Nincs istene. Hanem filozófia, és az alapján amit tudok róla elméletileg nem is zárja ki hogy gyakorlása közban más vallást is gyakorolj.

Legalapvetőbb tana, hogy a megvilágosodásra magad is képes vagy, mindenféle Isteni imádat nélkül is, az egyén lelkét helyezi az isten helyére. De nem isteníti önmagát. Azt sem mondanám hogy egoista felfogás, mert nem a testet helyezi előre hanem a lelket.

Minden szenvedés oka a vágy, ha nincs vágy nincs szenvedés. Ami alapvetően nekem ilyesztő és szerintem ilyet csak a budhista szerzetesek akarnak elérni a teljes vágymentességet. De egészséges ember lelki egyensúlyát nagyban befolyásolhatja az egészságes vágyak kialakítása.

Pl hülye magyar állandóan az időjárásra panaszkodik, télen a -20 fokban elfogadom hogy fázik, akkor se panaszkodjon állandóan. márciusban 5 fokban már legyen anyni esze hogy felveszi a téli ruháit!!! Azok amiket a divatbemutatókon mutogatnak mint tavaszi kollekció nem a mi időjárásunkra van tervezve. Ne vágyjon olyan időjárást ami neki tetszik, viszont egy szép pulcsi amit akciósan látott a kirakatban már közellehet az igazsághoz. Csinos lesz meleg lesz és boldog. Rossz az idő? Megoldom egy új pulcsival!

2012. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Hozzám is a buddhizmus áll a legközelebb, de nem vagyok vallásos.
2012. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Ref., mert az a legjobb.
2012. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Ateista vagyok, de néha egyet szoktam érteni némely olyan vallási dologgal, amiben nincs természetfeletti.
2012. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Református vagyok, mert ebbe születtem. De nem gyakorlom a vallást, pedig megkereszteltek csecsemő koromban és lekonfirmáltam általános nyolcadikban.
2012. máj. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Buddhista vagyok, mert úgy hiszem, hogy az összes kérdésre az emberben van a válasz.

Kiskoromban keresztény voltam (szüleim, nagyszüleim is), templomba is jártam, de valahogy sosem nőtt a szívemhez a keresztény vallás. Egyszerűen nem áll rá a szám, hogy imákat mormoljak.

2012. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!