Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Egyháznak vagy a...

Melyik Egyháznak vagy a tagja, és mi alapján választottad pont azt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 01:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
huszitizmus
2012. máj. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Egy igazi troll válasza:
58%
a trollizmust, mert troll vagyok :)
2012. máj. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

Te sem tudsz már aludni így éjjel fél kettőkor? :D

Amúgy katolikus lennék, meg is kereszteltek, de nem vagyok hívő.

2012. máj. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Egy igazi troll válasza:
11%
ma már oan is van, hogy buzzizmus...na oda nem csatlakoznék (nem tetszenek a szertartásaik)
2012. máj. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%
szerencsere a szuleim nem kereszteltettek meg, igy meg csak jelkepesen sem tartozok semelyik egyhazhoz. nincs szuksegem arra, hogy barki megmondja nekem, mit gondoljak, hogyan eljek. bizom a sajat itelokeoessegemben.
2012. máj. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%

Református, a legigazabb keresztyén felekezet

Ebbe születtem, felnőttként is ezt tartom Jézus Krisztus legtisztább földi egyházának, tudva azt, hogy az igazi lelki Egyház = Krisztus híveinek közössége, amelyikben minden népből, minden keresztyén felekezetből, minden korból lehetnek tagok az Isten szabadításában hívő emberek.

2012. máj. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
És ha hiszem a teremtést, az Isten egyszülött fiát, Krisztus Jézust, a felkent szabadítót, de nem tartozom egyetlen egyházhoz, gyülekezethez sem?
2012. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 /Anita_'94/ ***** válasza:
Hívő, római katolikus vagyok. Nem választottam, beleszülettem. Ha esetleg egy konkrét közösségre gondoltál volna, akkor egyiknek sem vagyok a tagja.
2012. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Hívő, római katolikus vagyok. Nem választottam, beleszülettem. Ha esetleg egy konkrét közösségre gondoltál volna, akkor egyiknek sem vagyok a tagja."


Ha nem vagy tagja az egyháznak, akkor hogy lehetsz, hívő, római katolikus?


A hit tettek nélkül halott, a hívők pedig közösségben vannak egymással.

2012. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Keresztény Advent Közösség tagja vagyok, és a Gödöllői Bibliaházba járok. Engem csecsemőkorban reformátusnak kereszteltek, református családban nőttem fel, és 16 évesen Tahiban egy református táborban tértem meg. Nagyon sokat olvastam a Bibliát és nyitott voltam minden könyvre ami ezzel foglalkozott, az akkor kapható szinte összes evangéliumi kiadós és iratmissziós könyvet elolvastam, és a teológiára jártam felvételi előkészítőre. Igen sok közösségbe jártam párhuzamosan főképp ifjúsági alkalmakra a mátyásföldi mellett a szentmihályi ifibe Pánczél Tivadarékhoz, de más felkezetekbe is, a baptistákhoz, a felsőerdősori szabadkeresztény gyülekezet ififjének is szinte oszlopos tagja votam. Végül a műszaki pályát választottam, ms sopronba mentem tanulni. Az ottani egyetemi bibliakör is igen sokszínű volt felekezeti szempontból. Az egyetemi kultúrkör szervezésében tartott itt előadásokat Szabó Attila művészettörténet tanár a Biblia a képzőművmészetban címmel, amire először el sem mentem. A többiek beszéltek rá, hogy jó és érdemes meghallgatni. Emlékszem Attila Jób könyvéről beszélt, és annyira lenyűgözött a Bibliaismeretete, hogy a végén odamentem hozzá és faggatni kezdtem a felekezeti hovatartozásáról. Tetszett, hogy nem igazán tulajdonított ennek nagy jelentőséget, mert előtte mindenki a saját felekezetét reklámozta. Az is tetszett, hogy pl. a kazettákat olcsóbban adták, mintha a boltban vettem volna üreset.


A Szentírás még komolyabb tanulmányozásával megismertem sok olyan dolgot, melyek előtte homályosak voltak számomra, és teljesen tiszta lett a kép az Isten megváltási tervéről, az ószövetségről, az újszövetségről, Jézus Krisztusról, a bibliai próféciákról, az egész világról. Kb. 20 éve merítkeztem be, azóta elvégeztem a teológiát és régi vágyam teljesült azzal, hogy eredeti nyelveken olvashatom a bibliaszövegeket.


A jó kapcsolat persze megmaradt a reformátusokkal és a többiekkel is, testvéreimnek tekintek minden más felekezetbe tartozót, aki szereti és követi az Úr Jézus Krisztust.


Üdv. Péter

2012. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!