Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhetőnek tartod-e,...

Elképzelhetőnek tartod-e, hogy nevelőszülőként vagy örökbefogadással állami gondozott gyermeket nevelj?

Figyelt kérdés

Ha igen:

Mik a motivációid?

Milyen neműt és korút?

Mennyit?

Számít-e a származás?

Számítanak-e a külső tulajdonságok vagy a képességek?

Mikorra tervezed? Tettél-e már konkrét lépéseket ez ügyben?


Ha nem:

Mik az okai? (körülmények, félelmek)

Megváltoztatnád-e a jelenlegi döntésed bármilyen oknál fogva?


Alkérdések:


1. Van-e már ilyen tapasztalatod?

(Saját vagy a közvetlen környezetedből származó.)


2. Dolgozik-e valaki kapcsolódó területen? (lakásotthonban, intézetben nevelőként, vagy alapítványnál)



A kérdésekre elsősorban - de nem kizárólag - keresztények válaszát várom.

Veszekedést, vitát nem szeretnék; kérlek, ezektől tartózkodjatok.


Trollok kíméljenek. :)



2012. júl. 7. 23:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Néhány évvel ezelőtt majdnem belebetegedtem, amiért a férjem nem engedte, hogy nevelőszülőnek jelentkezzünk. Pedig mindent olyan jól elterveztem, úgy éreztem, végre találtam valami célt, ami kitölti az életemet, egy olyan elfoglaltságot, ami mellé nem kell egyéb, ami segít Isten közelében lenni és maradni. Én nem egyetlen gyereket akartam nevelni, én családi típusú gyermekotthont szerettem volna( ez Kárpátalján működik, 5-10 gyereket nevel egy ilyen család). Elfelejtem megemlíteni, hogy van 2 gyerekem, egy 13 és egy hét éves, tehát nem a gyermektelenség vitt erre az elhatározásra. Nem számított volna a kor, sem a nem, sem a származás, csak az hogy úgy éljem le az életemet, hogy közben valakiknek valami jót teszek, adok egy lehetőséget nekik, hogy családban nőjenek fel. De nem vagyok én ennyire önzetlen, mert akkor egy gyárban dolgoztam, reggeltől estig csináltam egy monoton munkát, és azt éreztem, hogy mennyire elpazarlom az időmet és az erőmet arra, hogy egy milliomos még milliomosabb legyen, ennyi erővel 4-5 árvát felnevelek a sajátjaimmal. Falun élünk, nagy házunk, udvarunk van, hívő keresztyének(tehát reformátusok) vagyunk, minden adott volt azt hittem, az Úr is ezt várja tőlünk.

De a férj a családfő, és lassan belenyugodtam, hogy ez valamiért nem fog összejönni. De csak egy szavába kerülne, most is elvállalnák 2-3 gyereket a sajátjaim mellett.

2012. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11. :)


Köszönöm, hogy leírtad a történetedet; egyúttal elnézésedet kérem, hogy csak ilyen soká reagálok rá.


Nehéz élethelyzet lehetett ez neked, sajnálom, hogy így alakult. :(

A motivációid pedig szerintem nagyon is jók; a gyermekek nevelése a monoton gyári munkával szembeállítva csak egy "mellékszál", semmiképpen nem önzőség.


Nem ismerlek, és nem is akarom sem az életedet beosztani, sem "lázítani", de... A Biblia szerint valóban a férj a családfő, csakhogy az ő feje pedig Jézus Krisztus. Tehát a főség nem jelentheti a feleség leuralását, alsóbbrendűként / nem egyenrangú félként való kezelését, vagy bármilyen diszkriminációt; mert a Szentírás arra utasítja a férjeket, hogy úgy szeressék a feleségüket, ahogyan Krisztus szereti az övéit. Márpedig Ő az életét adta értünk. :)

Úgyhogy ha ezen a területen rendben van a házasságotok, és a férjedet valóban Jézus "irányítja", akkor ha nehéz is, de elfogadható a döntése.

Ha pedig nem, akkor szerintem imádkozz azért, hogy Isten tegye rendbe a dolgokat. :)

Esetleg azért is, hogy változtassa meg a férjed szívét. :)


Köszönöm szépen még egyszer, hogy írtál. :)

2012. júl. 20. 11:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, elképzelhetőnek tartom, bár nem teljesen értem, hogy jön ez a vallás témához. De azért a válaszaim:

-Minden gyermeknek joga van ahhoz, hogy harmonikus, teljes családban nőjön fel. Szeretném ezt megadni annyi gyermeknek, amennyire lehetőségünk van. Mivel lehetnek saját gyermekeink, nem tervezünk örökbe fogadni egyet sem, de ha nem lehetnének, biztos, hogy örökbe fogadnánk hármat. (Ennyi gyereket tervezünk.)

-A nem mindegy, de mivel 3-at tervezünk, 3 különböző neműt.

-Származás, külső stb. nem számít, az sem baj, ha beteg vagy fogyatékos. (Nem szeretem a fogyatékos szót, az ilyen emberek az én szememben semmivel sem kevesebbek azoknál, akiket "átlagosaknak" hívunk.)

2012. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)


Azért a Vallás kategóriában írtam ki a kérdést, mert - mint írtam - elsősorban keresztények válaszait vártam, főleg az ő "hajlandóságukra" és véleményükre voltam kíváncsi.


Üdv. :)

2012. aug. 16. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!