Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a kereszténység...

Mi a különbség a kereszténység ágai között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a katolikus, evangélikus, református, ortodox keresztény vallások között (ha ismered a kereszténységnek még másik ágát, azt is írd le kérlek)?
2012. júl. 10. 20:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Üdvözlet



Ahelyett hogy rám próbálsz erőltetni hamis jelzőket , aminek szerintem a jelentésével sem vagy tisztában , jobban tennéd ha a saját katalicizmus-fóbiádat tartanád kordában .


Szűz Máriához és a többi szenthez való imádkozás nem az istenségüknek , hanem a tiszteletüknek és a példaképként való kezelésüknek a jele.



" A paráznaság fertőzi az egész egyházat, mert a sex nálatok szeretet. "


Az Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és Isten is őbenne.(1 János levél 4:16b)



Egyébként semmi rossz nincs a szexben , ha két ember műveli aki szereti egymást .


"A tizedfizetés pedig igenis biblikus,"



Abban az időben még nem volt kerszténség csak judaizmus . A zsidó vallás nem csupán spiritualitáson alapszik , hanem nemzetiségi alapon. Tehát ott szorosabb az állam(vagy csak a kisseb helyi közösség) és az egyház viszony . Nem mondtam , hogy a vallási közösségünk támogatása az ördögtől való , de az ismerőseim által olyan hangok jutottak felém , miszerint ezt eleinte csendben követelik , de ha nem jön meg időben , akkor éreztetik az illetővel ez nem lesz így rendben .



"Tudnék még veled vitatkozni minden pontodnál, de nincs kedvem."


Én lehet hogy szívesen meghallgatnám az érveidet .


"Kívánom hogy Isten adjon neked világosságot"


Viszont kívánom

2012. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!