Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak köztetek Jehova tanúi?...

Vannak köztetek Jehova tanúi? Nagyon kíváncsi vagyok a vallásra, a tanításaira!

Figyelt kérdés
A Goggle-ből nem lehet mindent kiolvasni. Én az emberi tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Hogy érzitek magatokat rajta? Mik a legfőbb tanítások? Mivel jobb ez, mint a hagyományos katolikus hit? :) Csak kíváncsiság :)

2012. júl. 19. 20:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
8%

Hát ezt nem vártam tőled. Te is tudod, hogy ezek e linkek, a rosszindulatú emberek koholmányai.

Akik egykor a testvéreink voltak csak hibáztak és a helyett hogy kijavították volna ezeket, elmentek panaszkodni a nem tanú emberekhez.

Úgy csinálnak, mint Júdás, aki elárulta egykori Urát. Nos a hazaárulásért a világban is halál jár.

Bocsi a kemény szavakért, de ez az igazság.:(

KW.

2012. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
14%
Kedves 7-es,az az oldal egy nagy baromsag az egesz,masrol se szol csak arrol,hogy ti vagytok az egyeduli igaz egyhaz,mindenki mas hazug,ugy alitjatok be magatokat mintha a vallas udvozitene es nem Jezus Krisztus akinek neve legyen aldott mindorokke,az utolso napon nem azt fogjak toled kerdezni,hogy tagja voltal e a hires Jehova Tanui vallasnak,hanme hogy megvagy e valtva Jezus vere altal,ott van e a neved az elet konyvebe,na ez lessz a lenyeg kedves barataim,jobb lenne ezen elgondolkozni mint a hazugsagaitokat masokkal is elhitetni.
2012. júl. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
15%

. Vajon minden jó ember a mennybe jut?

Vajon minden jó ember a mennybe jut?

MIUTÁN Jézus elfogyasztotta az utolsó vacsoráját a kivégzése előtti estén, azt a jutalmat ígérte az apostolainak, hogy helyet kapnak az égben. Ezt mondta: „Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek” (János 14:2). Miért készít Jézus helyet nekik az égben? Mit fognak ott csinálni?

Jézus különleges megbízatást szánt a tanítványainak. Még ugyanezen az estén ezt mondta nekik: „ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban; és szövetséget kötök veletek, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra” (Lukács 22:28, 29). Isten korábban azt ígérte Jézusnak, hogy Királyként fog uralkodni, és gondoskodni fog az emberiség egyik legnagyobb szükségletéről: egy jó kormányzatról. Jézus megszabadítja majd az embereket az elnyomástól, és ’szétzúzza’ azokat, akik becsapják őket. Bár Jézusnak „a föld minden határáig” lesznek alattvalói, a trónja az égben lesz (Zsoltárok 72:4, 8; Dániel 7:13, 14).

Ám Jézus nem egyedül fog uralkodni. Ezért ígérte meg az apostolainak, hogy helyet kapnak az égben. Ők voltak az elsők, akik arra lettek kiválasztva, hogy ’királyokként uralkodjanak a föld felett’ (Jelenések 5:10).

Hányan mennek az égbe? Mint ahogy az bármely kormányzat esetében igaz, Isten égi Királyságában is viszonylag kevesen vannak az uralkodók az alattvalókhoz képest. Jézus ezt mondta azoknak, akik vele együtt fognak uralkodni: „Ne félj, kicsiny nyáj, mert a ti Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot” (Lukács 12:32). Ennek a ’kicsiny nyájnak’ a végső száma 144 000 (Jelenések 14:1). Ők viszonylag kevesen vannak azokhoz a milliókhoz képest, akik örök életnek fognak örvendeni a földön, a Királyság lojális alattvalóiként (Jelenések 21:4).

Tehát nem minden jó ember megy az égbe. Például Dávid királyról, aki jó ember volt, Péter apostol egyértelműen kijelentette: „Dávid . . . nem ment fel az egekbe” (Cselekedetek 2:34). Keresztelő János szintén jó ember volt. Jézus mégis arra utalt, hogy János nem fog az égbe kerülni, hogy királyként uralkodjon. Ezt mondta: „az asszonyoktól születettek között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál, de az egek királyságában a kisebb is nagyobb nála” (Máté 11:11).


. A földi örök élet a keresztények reménysége?

Reménység, mely nem szorult magyarázatra

13 Amikor Jézus a kínoszlopon haldoklott, félreérthetetlenül megerősítette, hogy az emberiségnek van reménysége. A gonosztevő, akit mellette feszítettek oszlopra, ezt kérte: „Jézus, emlékezz meg rólam, amikor a királyságodba jutsz.” Jézus ezt ígérte neki: „Bizony mondom neked ma, velem leszel a Paradicsomban” (Luk 23:42, 43). Ez a gonosztevő bizonyára zsidó volt, ezért nem kellett neki megmagyarázni, hogy mi az a Paradicsom. Ismerte azt a reménységet, hogy az eljövendő világban az emberek majd örökké élnek a földön.


Nem akármiért teremtette a földet, hanem lakásul az embereknek.

(Ézsaiás 45:18) . . .Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: . . .

(Zsoltárok 115:16) 16 Az egek Jehova egei, De a földet az emberek fiainak adta. . .


. Krisztus az ezeréves uralma alatt gondoskodni fog arról, hogy meglegyen Jehova akarata a földön, mint ahogy meglett az égben is.

2012. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
13%

Nos Én nem hit vitát folytatni jöttem.

Valaki feltette ezt a kérdést és az emberek elkezdtek igen keményen bírálgatni, meg megalázni becsületes embereket, akik közül sokakat nem ismernek, de ha a szemükbe kellene mondani azt megnézném.


Nem mondta senki, hogy csak a Jehova tanúi menekülnek meg.

Jézus azt mondta, hogy aki mindvégig kitart az részesül megmentésben

Már kis milliószor le lett írva, az, hogy ha valaki megkeresztelkedik és Jehova tanúja lesz az nem biztosíték semmire, mert még eleshet addig a napig. a keresztség senkit nem ment meg akárhova tartozzon is, csak a cselekedeteiben feddhetetlen és mindvégig kitartó.


Mivel a teremtő mindig egy népet és embereket használt fel az üzenetek hirdetésére, Jézus is választott egy minden nemzetből való nagy sokaságot, akik elvégzik ezt a világméretű prédikáló munkát, mert más magukat keresztényeknek vallók nem akarnak Isten munkatársai lenni.

Valakiknek el kell végezni, mert minek íratta le akkor, nem teljesülne semmi amit Jézus mondott.


(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


Nekünk ez a feladatunk, és a többi már nem a mi dolgunk.

És amíg Jézus nem mondja hogy állj, addig nem állhatunk le, micsoda ellenszegülés lenne?

Az apostolokat is megakarták állítani a prédikálásba és nem tudták.

Az egész Hitler kormány Németországban nem tudta a tanukat leállítani, mert Jézus van e munka mögött nem ember.

S Jézust egyetlen tanú sem tagadta meg, hiszen az Ő parancsára hirdetünk!Ebben ember nem szólhat bele, mert ez egyenlő lenne azzal ha egy hangya akarna egy vonatot megállítani.


Köszönöm a figyelmüket, most lehet nullára szavazni

Szeretettel

Katy Wover

2012. júl. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kerdezo!


A kovetkezo oldalt ajanlom olvasgatasra:


[link]


Kata! Mar ne is haragudj, de miert nevezed hazugsagonak, kitalacionak, teveszmeknek azokat a dolgokat, amik nem egyeznek az egyhazad tanitasaval?! Egyetlen egyszer sem neztel utana a dolgoknak, hanem az osszes olyan dologra ami nem egyezik az Ortorony allaspontjaval, reflexbol, szinte gondolkodas nelkul irjatok azt, amit a fejetekbe lett sulykolva. Nektek mindig mindenki rosszat akar, ugye? Arra nem is gondoltok, hogy esetleg segiteni szeretnenk?!


Udvozletem

2012. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
13%

Kedve valaki.

Nem az Őrtorony tanítja hanem a biblia.

Mi biblia tanulmányozók vagyunk, nem Őrtorony tanulmányozok, és nem Ítélünk meg senkit.

Nem a hatáskörünk.

Mindenkit a saját cselekedete fog elítélni, nem más ember


A hivatalos honlapunk pedig a www.watchtower.org, illetve jw.org.

A többit a hitehagyottak kreálták a minket gyűlölő emberekkel, nyugodtan lehet nézegetni, nem a tanúkat sértegetik vele elsősorban hanem a teremtő ellen lázadnak, nem ellenem, vagy a testvéreim ellen.


S hidd el ha akkora hibákat követnénk el, már rég nem lenne államilag elismert szervezet.


Most ez komoly?

Egy 236 országban élő 8.milliós kis csoportot akartok okolni a világ állapotáért?

Nem is veszünk részt semmiben ami a világban van.Nem megyünk el szavazni sem, mert nem embereket támogatunk hanem a teremtőt!!

Mi nagyon bűnösök vagyunk?

A többi 7. milliárd meg ártatlan?

2012. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
Nektek mindenki hitehagyott, aki felismeri az igazságot es el is mondja,ha valaki megkérdöjelezi az örtorony igazságát máris hitehagyott lessz,Isten áldja meg azokat akik felmerik válalni hogy elhagyják a szervezeteteket és kimerik venni a fejüket a homokbol,bárcsak egyre többen lennének ilyen emberek,Isten Szent Szelleme adjon világosságot nektek.
2012. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Hazardteam ***** válasza:
0%
Én nem vagyok "hitehagyott" én hívő vagyok és Istenben és Istennek hiszek, nem egy szervezet vezetőinek, akik ellentmondanak neki és besározzák a nevét, elferdítik a tanításait. Annyiból persze ÉN nem lehetek "hitehagyott" hogy sosem tartoztam a jehova tanúihoz, de azért ezt a "hitehagyott" bélyeget enyhén szólva "vicces" frázisnak tartom olyan Istenben hívő, Krisztust követő és megtért emberekre sütve, akik rájöttek, hogy a jehova tanúinál nem Istennel találkozhatnak, hanem valami mással és ezért kerestek olyan helyeket, ahol boldogan élhetnek együtt Istennel félelem és egy szervezetnek való feltétlen engedelmesség, pár ember tévtanításainak szolgai követése nélkül Isten Szellemének a szabadságában, elnyerve a fiúságot.
2012. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
9%

Ez nem bélyeg, ez egy kifejezés. Nem rossz indulatból. ha valaki még is így gondolja az az Ő baja.

Nem tudom hogy milyen kifejezést lehetne erre használni, ha valaki el hagy egy hitet, hogy ne legyen bántó.

Más nem jutott még az eszembe erről. De ha valaki tud jobbat mondja el.


Nem is bélyeg, mindössze ez egy cselekedet ami ezt az elnevezést kapta.

Miért kell mindenben a rosszat látni.

Ezzel az erővel a pogány szóba is bele lehetne kötni, mert igazából ilyen nem is létezik még is használják.

Tisztelettel, egy Tanú

2012. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
10%

"ugy alitjatok be magatokat mintha a vallas udvozitene"


Ezt ugye te magyarázod bele??? Mert ilyen nincs leírva, de még csak nem is sejtetik, hiszen ennek a szöges ellentétében hisznek Jehova Tanúi! Ha nem majmolnád mások véleményét, hanem ŐSZINTÉN magad néznél utána a tényeknek, jobban járnál.

2012. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!