Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak köztetek Jehova tanúi?...

Vannak köztetek Jehova tanúi? Nagyon kíváncsi vagyok a vallásra, a tanításaira!

Figyelt kérdés
A Goggle-ből nem lehet mindent kiolvasni. Én az emberi tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Hogy érzitek magatokat rajta? Mik a legfőbb tanítások? Mivel jobb ez, mint a hagyományos katolikus hit? :) Csak kíváncsiság :)

2012. júl. 19. 20:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Barátom,

Ugyan ezt mondják más felekezeteknél is.

Felismerte, hogy nem Jó a Katolikus vagy Református egyház, és elment más hová.

Ez mivel különb.

És nincs bántva. Ha végig olvastad volna az írásomat láthatnád, hogy senki nincs ide láncolva, és ezt azok is tudják, akik elmennek, nem tudom miért kell bántani azokat akik maradtak.

Mi ez ha nem lázítás. Tiszta a lelkiismerete az ilyen személyeknek, hogy a többi 8. millió volt testvérét gyalázza, mert nem értett valamivel egyet?

Bántotta valaki, megverték, elvették az életét?

NEM.

El akart jönni?

El! Elment?

Igen. És itt a pont és a felkiáltó jel.

Miért rágalmazza az itt maradt embereket, akiket nem is ismer?

Nem beszélve, hogy itt nem a szervezetnek kell engedelmeskedni, hanem a teremtő tanításának.

A vének felügyelnek a nyáj tisztaságára, mert felelősséggel tartoznak az Isten előtt az emberekért, mert ez nem a társulat nyája, hanem a teremtő tulajdona, nekik nagyon nagy felelősség tisztán tartani.

Mindig szeretettel megvizsgálják ki mit tett vagy nem tett, és a biblia előírásai szerint járnak el.


Ezek az emberek ha felismertek valamit, miért nem előbb ismerték fel, addig hogyan élvezték a testvérek társaságát?Vannak itt emberek akik 30-40 éve szolgálnak. Ők miért nem látnak hibát?Miért nem mennek el?

Magam 21. éve vagyok itt.

Sok mindent megéltem, de semmi olyan nem történt ami miatt káromolni kellene az itt levő embereket.


A perben két fél van, a másik felet is illene meghallgatni, mert messziről jött ember azt mond amit akar. S ha valakit már eleve elő ítélettel kezelnek annak semmiképpen nincs mentsége?

Kata

2012. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
4%

Vegyük pl: a hit gyülekezetét. annyi ember panaszkodik rájuk, még sincs nagydobra verve.

Rengetegen eljöttek, mert ott elveszik a pénzt az emberektől, és állítólag a vezetőjük abból megy nyaralni minden évben.

S ha nem teszi be a tizedet akkor a vezetőjük azt állítja, hogy Jézus nem fogja megmenteni mert a pokolra jut.

Na erről ennyit.

2012. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
72%
Én ugy érzem megtaláltam az igazi vallást. Én tavaly március ota tanilmányozom a Bibliát és nagyon meglepödtem már az elején hogy mimindenröl szol. A párom nagyon ellenezte a tanulmányozást azt tudni kel rola hogyutálta a Jehova tanukat és nagyon csunyán beszélt roluk sokszor titokban mentem el a gyülibe meg tanulmányozni mert mindig nagyon mérges volt. Tudni kell rola hogy nagyon mélyen katolikus a családja. A lényeg hogy egyszer kijelentete el jön velem a gyülibe hogy milyen helyre megyek. És olyan szinten meglepödött hogy ez nem olyan mint egy templom ha nem mindenki nagyon kedves volt hozzá olyan dolgokat hallot az elöadáson amire nem is gondolt volna hogy miröl szovolt bizonyitot és hogy nem kéregetek pénzt. Hát röviden és tömören enyi( mert lehetne még erröl beszélgetni). :)
2012. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

Jól olvastam, vagy csak káprázik a szemem?

"Gonosz emberek"

Te túl lősz a célon! Beszéld meg a vénekkel, hogy helyeslik -e ezt a tanításod.

2012. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
8%

Miért is? Nem rosszindulatú és gonosz az, mikor az igazság megismerése után homlokegyenest az ellenkezőjét állítja valaki a szervezetről és annak tagjairól??? Amikor a szervezetben lévőket személyeskedő módon támadják? Ezen oldalakon nagyrészt személyeskedéssel, valamint hamis és kiforgatott bibliai érvekkel manipulálnak olyanok, akik nyilvánvalóan nem ismerték meg igazán Istent, de annak nemzetközi békében és szeretetben élő népét sem.


Ha csöppnyi bölcsesség szorult volna beléjük, akkor az apostolok által, az ihletett bibliában közölt minta szerint gondolkoznának. Vagyis még véletlenül sem akarnának "Isten ellen harcolóknak" bizonyulni! Mert ugyanis tudnák, hogy ha (ahogy hamisan állítják) emberektől van az a munka, melyet a Tanúk végeznek, akkor úgy is semmivé lesz, ha meg mégis Istentől, akkor ők semmit, de SEMMIT sem tehetnek ellene és nagy bajban vannak.


Vajon, az ennek a bölcs tanácsnak ellentmondó magatartásuk, mely folyamatosan ócsárolja azt a szervezetet, melynek "állítólag" ők is tagjai voltak, milyen szellemhez hasonlít? Nem ezt teszi Sátán is???


Pont az ő példájuk bizonyítja, hogy az oda nem illőket a szervezet eltávolítja, ez nem tetszik nekik!

2012. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem akarnak rosszat, biztos rájöttek valamire amire a kedves tanúk nem.

De igazán nem is jó beleavatkozni, de ha ti jól érzitek magatokat úgy, hogy elválasszák a családtagokat kiközösítés miatt, hát, én biztos nem tudnék belenyugodni.

Egészen biztos ha valaki belép a szervezetekbe, amit természetesen valamilyen rávezetésel tesz, nem gondol arra ha a családját is beviszik, egy kis baki miatt kizárják. Egy élet mehet tönkre. Vagy sok élet.

Jézus nem közösített ki senkit, még Pétert sem, aki megtagadta.

Szerintem nektek kellene tiszta képet vetíteni magatokról, minden tekintetben, és akkor nem kellene később becsapottnak éreznie magát annak a tanúnak akit felelősség terhel azért mert később rájött olyan kétes dologra, ami nem egyezik az írással.

Hidd el kedves tanú, hogy sok olyan tanú van aki nem vethette fel észrevételét, sok esetben elhallgattatták amennyiben beszélni mer a feltételezett bakikról , vagy kiközösítették. Ők pont a tanúk érdekében tárnak fel bizonyos életbe vágó, életmentő dolgokat a ti érdeketekben, de ti nem veszitek a lapot.

Annyira vakká tettek titeket, hogy gonosznak nevezed azokat akik éjjel nappal azon vannak, hogy megértsetek már egy üzenetet.

Legalább fontolóra vennéd hogy utána nézz a teljes igazságnak.

2012. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
4%

mikor Jézus azt fejtegette, hogy tulajdonképpen mit is foglal magában az ő igaz követőjének lenni, ezt mondta: „Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom” (Lukács 14:26). Jézus nyilvánvalóan nem azt értette ezen, hogy a követőinek szó szerint kell gyűlölniük családjuk tagjait, hiszen azt parancsolta az embereknek, hogy még ellenségeiket is szeressék (Máté 5:44). Jézus itt inkább arra gondolt, hogy követőinek kevésbé kell szeretniük a családtagokat, mint Istent. (Vö. Máté 6:24.)


A családtól jövő ellenállás csapdája

3 Jézus nem kicsinyelte le azokat a nehézségeket, amelyek felmerülhetnek, mikor a többi családtag ellene van annak, aki elfogadja az ő tanításait. „Az embernek ellensége . . . [lesz] az ő házanépe” — mondta Jézus. De Jézus e szomorú következmény ellenére is megmutatta, kinek kell az első helyen állnia, kijelentvén: „A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám” (Máté 10:34–37)

2012. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kata!


Mindannyian követünk el bűnöket, lehet nem mi emberek kértük. Egyszerűen így születtünk. Egyedül az Isten az aki eldöntheti hogy megbocsátja a bűnt, vagy sem. Mert nem biztos hogy az ember felül tudja bírálni a bűn súlyát.

De ha Te úgy érzed, hogy ellened követtek el bűnt, 77-szer is bocsásd meg, a Te és az Ő lelkiismerete miatt.

Nyilván nálatok ha valaki észre vesz egy hiányosságot(rosszul értelmezett biblia szöveget), és közli a vénekkel, az vagy hallgat róla, vagy kiközösítés. De ha Te ide írogathatsz ezekkel neked tisztába kell lenned. Ez okból sem nem nevezheted "gonosz embereknek a volt testvéreidet". De mint írtad már "nem vagyunk tökéletesek" veled is előfordulhat. Tudod az ördög nem alszik.

Ami még eszembe jutott, hogy az utolsó írásodban Jézus szavaival cáfoltál, de talán nem is írtad komolyan, csak a megszokott rutinból.

Az ember addig ír ilyen merészen, hogy úgy kell neki, amíg nem az Ő családjával történik meg az eset.

2012. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
47%

"az elmúlt hetekben ha figyelted volna a gyiket, közösen más hithű emberekkel beszélgettünk és határozott bibliai versek támasztják alá, hogy az Atya nem egyenlő a fiuval

Mivel pl: azt a napot órát senki nem tudja csak az Atya aki a saját hatalmába helyezte ezt az időt, és a fiu sem tudja.

Ha egyenlő lenne az atyával akkor neki is tudnia kellett volna és akkor nem jelenthetett volna ki ilyet."

Ez hazugság ,válaszoltam:

"Jézus isteni formáját levetkőzte,emberi létformát vett magára,éhes volt,gyerekként kellett tanulnia,hogy boldoguljon,Szent Szellemet is kellett vennie stb.Valóban ember volt és ezekkel az emberi tulajdonságokkal nem tudott bizonyos dolgokat nem tudta amit az Atya nem jelentett ki neki.Amit mondott EMBERI LÉTFORMÁBÓL mondta,mint ember "fogyatékos"volt. "

2012. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 67%! Ezek szerint te jobban ragaszkodnál egy Isten ellen lázadó közeli hozzátartozódhoz, mint Jézushoz?
2012. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!