Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakorlatilag mi a különbség...

Gyakorlatilag mi a különbség LaVey-i sátánizmus és ateizmus között?

Figyelt kérdés
Erre nem is fecsérelnék több szót, szerintem egymagában is érthető kérdés.

2012. júl. 30. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. vannak szabályai

2. nincs

2012. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 rajcziz ***** válasza:
100%

Az, hogy a LaVey-i sátánizmus elismer felsőbb hatalmat, legyél az te, vagy egy eszme. Az ateizmusban ilyen nincs.


Konyhanyelven: a sátánizmusban te magad vagy saját istened.

2012. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A második jól leírta, az a különbség, hogy az ateizmus semmilyen istenséget nem ismer el, a LaVey-i sátánizmus szerint meg te vagy a saját istened.
2012. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, meglehet, hogy én vagyok túl hülye ehhez, de ennek a "magam istene vagyok" elvnek nem igazán üt át a veleje számomra. Úgy értelmezem, senki sem szabhatja meg helyettem, miféle logikátlan előírásokhoz mérten kötelező leélnem az életem, lényegében viszont az ateisták is eszerint élnek, tehát máris oda érkeztünk, ahol a part szakad.
2012. júl. 30. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ateisták nem gondolják magukat istennek, mert egyszerűen nem hisznek benne, hogy létezik a világon olyan dolog, ami egyezne az "isten" definíciójával, a Lavey-i sátánisták viszont hisznek az "isten"-nek nevezett dolog létezésében, csak azt gondolják, hogy ők maguk az istenek.
2012. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 rajcziz ***** válasza:
100%

Rosszul értelmezed. A sátánizmusnak is vannak szabályai, az önmagad istene pedig azt jelenti, hogy saját magadat helyezed előtérbe, a földi életednek élsz, alárendeled magad a vágyaidnak egy bizonyos fokig.

Az ateista nem hisz felsőbb hatalomban, ennyi. Ettől függetlenül ő tehet mindent másokért, háttérbe helyezheti önös érdekeit stb.

2012. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát úgyszólván "élvhajhászat", ami nem korlátozódik fizikális ingerekre?
2012. júl. 30. 21:11
 8/11 rajcziz ***** válasza:
Ettől egy kicsit bonyolultabb, de a lényeg ez.
2012. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez esetben mindenkinek köszönet az útbaigazításért, kapiskálni kezdem már a témát, majd még utánaolvasok a közeljövőben.
2012. júl. 30. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Öszehasonlíthatatlanok
2012. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!