Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van Isten akkor mért...

Pom.pom kérdése:

Ha van Isten akkor mért halnak meg több ezren természeti katasztrófákban, mért halt meg egy hatgyermekes család édesapja munka közben aki azért dolgozott hogy ne haljanak éhen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 10:22
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
16%

Az ember csak is magának köszönheti mind ezeket.

A Paradicsomból való kiűzetés óta mondhatni Isten levette rólunk a kezét,azonban szemét sosem.


Hívő vagyok

2012. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
19%

egyet értek a bűn zsoldja a halál

ez élet nem vicc kedves kérdező ideje komolyan venned

amíg van rá lehetőséged

2012. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ne keress ilyenekre választ, mivel nincsenek. A hit azért hit, mert vakon és szemellenzővel kell a dogmákat elfogadni - máskülönben széthullik az egész, vagy olyan mondvacsinált, nyakatekert válaszok kellenek, hogy a végén az egész jóóval bonyolultabb és értelmetlenebb lesz, mint a valóság.
2012. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
ugyanmár, nektek hívőknek mindenre van magyarázatotok csak egyszerűen nem veszitek észre hogy kézzel fogható bizonyiték nincsen,fohászkodtok valakihez akiben reméltek és hisztek, de egy lelkileg erős,biztos embernek kérdezem én minek van szüksége "istenre", akkor éppen elég ha magában hisz.
2012. szept. 22. 10:35
 5/38 anonim ***** válasza:
29%
Lelkileg erős és biztos ember nincs,minél biztosabb valaki ebben annál inkább gyengébb.Mindenkinek eljön az a pont amikor "megtörik". Ha nem lennék hívő azt mondanám,szükség van valakihez akihez fohászkodni lehet.
2012. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
37%

Na de bakker! Mi közünk nekünk a paradicsomi bűnhöz? Álljál már le, ezzel a hülye magyarázattal! Milyen igazságos istened van, ha így kib.szik az emberekkel!?

Első válaszolónak szántam!

Nagyon besózott téged a hited, hiszel abban amit fel sem tudsz fogni?

2012. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Olyan nincs hogy nincsen ilyen ember. Már hogy ne lenne olyan ember akinek nem kell egy tévhit, egy álszent dolog,ahhoz hogy tudjon élni,anélkül hogy elmonjon húsz miatyánkat, meg elmenjen vasárnap a templomba és ugycsináljon mintha Ő jó ember lenne azért mert ő ott van a templomban,kihez fohászkodtok ? Minek? Nem tudod rendbe tenni az életedet anélkül hogy ne keljen rimmánkodnod ahhoz akit sok ezer évvel ezelőtt kitaláltak?
2012. szept. 22. 10:45
 8/38 anonim ***** válasza:
40%
Néha azt gondolom, hogy Istennek is kell valamivel szórakoznia... ül a felhő szélén, valami kis elektromos kütyü van a kezében és lazításképpen lövöldöz... aztán eltalál egy hatgyerkes apát, és annyit mond, hogy opppá!
2012. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem Isten nem azért van, hogy beavatkozzon az életünkbe. Ő "létrehozta" az Univerzumot nekünk és másoknak, onnantól kezünkbe adta a sorsunkat. Nem ő dönt az életünkről, azt más tényezők és leginkább a döntéseink határozzák meg.


Szerintem.

2012. szept. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi erővel miért nem élünk örökké és labdázunk kacagva egész nap,mint valami idomított tamagocsi,ami sose merül le?
2012. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!