Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten próbái ezek? Volt olyan...

Isten próbái ezek? Volt olyan veletek, hogy borzalmasan éreztétek magatokat, úgy éreztétek nincs tovább. és akkor történt valami, ami újra erőt adott?

Figyelt kérdés

Ezt Istennek tulajdonítottátok?

Én most így érzem magam. Egész egyszerűen nem bírom tovább...tegnap olyan szinten borultam ki, hogy az őrület határán voltam. Mára normalizálódtam, azonban nem látom a fényt az alagút végén.

Volt már, hogy azt hittem ennyi..és történt valami jó. De általában mind tiszavirág életűek voltak ezek..

Most tényleg padlót fogtam.

Mik a tapasztalataitok? Isten próbára tesz? Ha igen, mi okból? Vagy miért nem ad egy kicsi jót sem? Én tehetek róla, valamit nem jól csinálok?

19/L


2012. szept. 22. 20:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdezed, hogy mit értesz az alatt, hogy Isten útján járni. Egy Jézusi gondolattal vezetnénk be a levelet, melyet figyelmesen olvass el légyszíves.


"Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű." (Máté evangéliuma 11:28-30)


Isten útján járni azt jelenti, hogy hiszünk benne, elhisszük és elfogadjuk amit mond és nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is. Isten maga a szeretet. Téves és nem igaz az a mondás, hogy Isten ver bennünket, csapásokkal, éhséggel, háborúkkal, katasztrófákkal sújt bennünket. Hiszen: "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (János evangéliuma 3:16)


"A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.

Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa." (János apostol I. levele 4:8-9)


Sorolhatnánk még sok-sok szebbnél szebb igéket a Bibliából, ami Isten szeretetét mutatja be az emberek iránt. Joggal kérdezheted, hogy akkor mégis miért vannak emberek nehéz helyzetben, miért vannak éhségek, katasztrófák, háborúk, árvizek stb. Ezeket mind-mind Sátán okozza:

"Annakokáért örüljetek egek és a kik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van." (Jelenések könyve 12:12)


"Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:" (Péter apostol I. levele 5:8)


Sátán az aki minket elszomorít, kétségbeejt (depresszió) olyannyira hogy egyeseket az öngyilkosságba hajszol, mert nem látnak kiutat. Különféle élvezetek, káros szenvedélyek, erkölcstelenség, züllötség, alkohol, kábítószer, stb. Ezek nem a szeretet Istenétől vannak!!!! Isten tud ezekről, de a bűnnek ki kell teljesedni, hogy az egész világegyetem előtt egyértelműen nyilvánvalóvá váljék a lázadó Lucifer tevékenysége. Isten mindent újjá teremt. Visszaállítja az eredeti Édeni állapotot.


"És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak." (Jelenések könyve 21:4)


Isten minden nehézségektől meg tudja óvni a benne bízókat már most ezen a világon, de hogy el ne bizakodjunk, vagy ha helytelen úton járunk, megengedhet életünkben próbát, -mint ahogy írtam is az előbbi levélben- de ezt is a mi megjobbulásunkért engedi. Ezért szeretettel és őszinte szívvel ajánlom, hogy imádságos lelkülettel olvassuk Isten Ígéjét és higgyük el amit mond és nyugodalmat találunk a mi lelkünknek. Sok-sok mondanivalónk lenne még de most nem akarunk tovább terhelni, de érdeklődve várjuk további kérdésedet.

Tisztelettel Jocó és Apa

2012. szept. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Isten semmiképpen nem okolható a nehézségeinkért, hiszen a Siralmak 3:38 azt irja h "a Legfelségesebb szájából nem jön ki rossz is, meg jó is".Viszont tőle megkaphassuk azt az erőt ami segít kitartani a próbák alatt(Filippi 4:13)
2012. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!