Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúinál mit jelent...

A Jehova tanúinál mit jelent a nemsokára?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy szórólapot a Jehova tanúitól ilyen címmel, hogy "Nemsokára megszűnik a szenvedés!"


Emlékszem, hogy ugyanilyen szórólapot kaptam tőlük 15 évvel ezelőtt is.


2012. okt. 10. 13:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nos akkor egy személyes vélemény tőlem, de ezt nem kell készpénznek venni, mert a Biblia nem írja, de ha már ennyire kíváncsiak vagytok, akkor szerintem:


Igazából itt évek vannak hátra.

Nos a próféciákból 3-4 nem teljesedett be, de ezek közül is már már nagyon mondogatják hogy megvalósítják az emberi uralkodók.

A béke kikiáltása, ami igen nagy csapda lesz, mert az emberek azt fogják hinni, hogy megoldották a problémákat.

Nincs szükség itt semmilyen Istenre.


(1Tesszalonika 5:3) 3 Amikor azt mondják: „Béke és biztonság!”, akkor hirtelen pusztulás jön rájuk egy szempillantás alatt, mint ahogy a gyötrő fájás a várandós asszonyra; és semmiképpen nem fognak megmenekülni.


Ebből kifolyólag be is tiltják majd a vallásokat, senki nem lehet vallásos, és ezt különösen a kereszténységhez tartozók fogják megérezni, mert a Jelenések 18. fejezetében a vallásokat teljesen kifosztják a politikai hatalmak, akik most még nagyon jó barátságban vannak egymással, elveszik a vagyonukat úgy mond "mezítelenné" elhagyatottá teszik.


(Jelenések 17:16-18) 16 A tíz szarv pedig, melyet láttál, és a vadállat, ezek meg fogják gyűlölni a szajhát, s elhagyottá és mezítelenné teszik, és megeszik a húsát, és teljesen elégetik őt tűzzel. 17 Mert az Isten adta a szívükbe, hogy megvalósítsák gondolatát, igen, hogy egyazon gondolatukat megvalósítsák azáltal, hogy királyságukat a vadállatnak adják, míg be nem teljesülnek az Isten szavai. 18 Az asszony pedig, akit láttál, azt a nagy várost jelenti, melynek királysága van a föld királyai felett.”


(Jelenések 18:21-23) . . .. 22 És soha többé nem hallatszik benned hárfás énekesek hangja, zenészeké, fuvolásoké és trombitásoké, soha többé nem találják meg benned semmilyen mesterség kézművesét sem, malomkő hangja sem hallatszik benned soha többé, 23 lámpafény sem világít benned soha többé, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé;. . .


a tíz szarv a földön levő összes politikai hatalmakat jelenti a szajha pedig azokat a vallásokat, akik nagyon jó kapcsolatban vannak velük, ezért is nevezi szajhának, mert igazából egy keresztény nem folyhat bele a politikába mivel az a világ része, és ennek a világnak van Istene. A keresztények pedig nem lehetnek része a világnak ahogy Jézus sem.


(Jelenések 16:14) 14 Ezek valójában démonoktól ihletett kijelentések, amelyek jeleket tesznek, és elmennek az egész lakott föld királyaihoz, hogy egybegyűjtsék őket a mindenható Isten nagy napjának háborújára.

(Jelenések 16:16) 16 És egybegyűjtötték őket arra a helyre, melyet héberül Har-Magedonnak neveznek.


Nos a nagy nyomorúság ami lesz Armageddon csatájába fog torkolni, ez a teremtő Nagy háborúja az emberekkel akik dacoltak vele, és a győzelem egyértelmű.

De előtte még meg támadják Jehova Isten szolgáit, és ez lesz a csepp a pohárban amikor Istenünknek elege lesz az egész gonoszságból.


Ennyi van hátra.

2012. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Korábban voltak konkrét évszámaik is. Mivel ezek csúf kudarcot hoztak, már nem merik ezt csinálni. A hamis próféciák gyümölcsei szerint a vezetőik hamis próféták...
2012. okt. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11%

Ja, de ezt a többi vallásról még inkább ellehet mondani.

Az évszámmal kevésbé okoztak nagyobb kárt, mint amikor kiküldték Isten nevében egyesek a férfiakat harcolni és nem tanítják meg sem az alázatot, sem az Isten iránti helyes odaadást, sőt engedményeket tesznek a "modernizálódni" kell címszó alatt.

De tévednek, mert a teremtő nem változtat, úgy hogy akik engedményeket tesznek súlyos ítélet vár rájuk és azokra is akik hisznek ezeknek az "igaz prófétáknak".


Egyébként többször leírtuk, hogy nem vagyunk ihletett próféták. DE igyekszünk a biblia alapos kutatása és tanulmányozása alapján helyes indítékból imádatot bemutatni Istennek, és nem emberek kedvében járni a látszat szolgálatért.

2012. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Egy nem létező isten nem fog megvédeni.

Nem fog nektek menni senki a többi általad megnevezetted közül. Benneteket a saját szervezetetek fog cserben hagyni. Úgyhogy ne ámítsd magadat.

2012. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 lsandor ***** válasza:
0%
A nemsokára az azt jelenti, hogy még van lehetőséged lépéseket tenni, annak érdekében, hogy Isten helyeslését élvezd. De azt is jelenti, hogy 15 év sem volt eddig elég hozzá, ez nem jelent jót
2012. okt. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éve kaptam pár folyóiratot, pár traktátust, és akkor a téma az volt, hogy érdekel-e mit ír a Biblia a világvégéről.

Mert nagyon közel van Armageddon, akár holnap is eljöhet.

Szerintük semmibe nem érdemes belevágni, csak egy ingyenes Biblia tanulmányozásba.

Hát a világvége nem jött el, de a tanúkat, és a tanításukat megismertem innen a gyakoriról.

Úgyhogy sajnos mi kedves kérdező Jehova Tanúi szemszögéből, akik nem fogadtuk el a tanításukat, nem az életet , hanem a halált választottuk.


Isandor! miért nem vagy őszinte, erre gondoltál, nem?

2012. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 lsandor ***** válasza:
0%
Nem nem erre gondoltam, hanem arra, hogy nem voltatok hajlandók energiát fektetni abban, hogy megtudjátok mit tanít valójában a Biblia. Armageddonnal nem ijesztgetünk senkit, de tény, hogy a jelek arra mutatnak, hogy már nincs sok hátra. Ki hogyan használja fel az addigi időt, az már legyen az ő dolga. Ja és a Gyk-n mindent megismerhetsz, de azt nem, hogy kik Jehova Tanúi és hogy mit is tanítanak.
2012. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de a próféciák nem teljesedtek be.


Nem olyan rég egy kézzel írott JT világvége üzenetet is találtam a régi iratok között, kb a 70-es évekből. Az még régebbi mint amit én 22 éve kaptam.


Ki hatalmazza fel Isten nevében JT szervezetét, hogy mindig más időpontot írjon ki? CSak nem a sátán?

2012. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 SIDLER22 ***** válasza:
Hát itt van 2018 és még mindig semmi nem történt :)
2018. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!