Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mit gondoltok...

Jehova tanúi, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ti teljesen ugyanolyan vallásos emberek vagytok, mint bármely másik vallásnak a tagjai. Például a katolikusok.

Tehát nem értem, hogy miért szóljátok le állandóan a vallásokat?

Szerintem csak igaz ember létezik, esetleg igaz hit. Na meg Isten.

Akkor mi ez a rengeteg össze-vissza változtatott szabály nálatok? Hibás Biblia fordítások?

Végülis nem zavar. Azt csináltok, amit akartok, mert Isten nem azt nézi, hogy tanú vagy-e vagy sem (honnan jött ez a 144.000 -es baromság?).

Elég erősen támadjátok a többi vallást. Miért lennétek ti az igazaik?

Az igazi vallás nem az emberi dolgokban hisz, hanem a lélek tisztaságáért küzd. A kereszténység egy életmód, melynek alapja a szeretet és igazság.

Bocs, nem kötekedni írtam ki a kérdést. De néha úgy érzem, hogy ha pl. a vatikán felrobanna, ti ennek örülnétek.

(és nem amiatt a demagóg szövegek miatt, amit néhány ateista vagy más prédikál). Vagy tévedek?



2012. okt. 4. 16:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Nos van egynehayn tanu baratom de nem altam kozejuk nekem a reformatus vallas teljesen megfelel.De azt nyugodtan allithatom hogy nem csak ok tamadnak.Nezd meg az ortodoxok nyilt tamadasait a reformatusok ellen no meg az allatomos tamadasaikat a katolikusok ellen.

Ok megjobban orulnenek ha a vatikan felrobbana mert akkor ugy erzik ok maradnanak az egyeduli apostoli hitvallas.Ami hamis allitas de oket nem zavarna....


Ugyhogy inkabb a tanuk mint az ortodoxok en azt mondom az utobbitol ovjon meg az Isten.

2012. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Az utóbbiakat nem ismerem, de akik állat módra viselkednek, azok vegyék le magukról a keresztény jelzőt (nem a tanúkra gondolok).
2012. okt. 4. 17:09
 3/33 anonim ***** válasza:

Szerencsed hogy nem vagy ortodox kozegben:

Nezd mire ertettem: "Ha nem halgatsz ram nem halgatsz Jezsura igy elkarhozol mivel az egyhazzal sem vagy kibekulve."

Ezt szo szeritn hallotam ortodox pap szajabol.A poen az hogy kb hasonloan kuldtek a hodaki szegeny tanulatlan parasztot a masorvasarhelyi magyarsagra hisz pap szavara cselekedtek a Secu nem tudod mozgositani mert azt a hoher f@sza is utalta.Namarmost figyeld meg valalshaborukat legutobb Europaban szinten nekik koszonhetjuk gondolja del szlav haborura mikor ortodox szerbek lemeszaroltak muzulman embereket.Ha nem vagy orotdox vallasu nem hazasodhatsz orotdoxal de ok nem eroszakosan teritenek at (kovetelmenyeket gorditve eled) stb.stb stb ugyhogy ha egy csapat szinesboruvel futnek osze egy csendes mellekutcan szeretnem ha tanuk lennenek mert akkor megusztam a talalkozast ortodox eseten nagy valoszinuseggel nem mar csak vallasom miatt sem hatmegha megszolalnek:))) Ugyhogy mint irtam inkabb az ortodoxoktol ovjon meg az Isten.Ennek ellenere a tanuk is eroszakosan teritenek azaz probalkoznak de baltat kest korbacsot nem hasznaltak teriteskor ortodox esetrol pedig tudok.:).Mivel elcsatolas utan tobb faluban igy probalkoztak. Nem akarom mocskolni oket csak tenyeket mondok azok pedig k@rva makacsak am es megmutatjak hogy az igazsag nem nalluk van.

2012. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
33%
Jehova Tanúi ugyan olyan emberek, mint mások. Nekik is vannak nehézségeik és ők is tökéletlenek, és ebből adódóan hibáik. Más vallásoktól abban különböznek, hogy megpróbálnak a tőlük telhető módon Isten törvényei szerint élni. Valamint eleget tesznek annak a megbízásnak, hogy Isten Királysága jó hírét hirdessék az embereknek. Jézus erre a Máté 28:19,20 - ban adott megbízást a követőinek. A Miatyánkban Jézus arra tanította követőit, hogy imádkozzanak azért, hogy jöjjön el Isten Királysága és valósítsa meg az ő akaratát úgy a földön miként az menyben is. És miközben minden keresztény vallásban imádkozzák a Miatyánkat, vagy más néven az Úr imáját, valójában nem hisznek ebben a Királyságban, amely hamarosan át veszi a föld feletti uralmat és megvalósítja Jehova eredeti szándékát. Jehova Tanúi az emberek iránt érzet szeretetből keresik fel az embereket, mégpedig azért, hogy felhívják az emberek figyelmét arra, hogy Isten Királysága nemsokára átveszi a föld feletti uralmat, és ha szeretnének élni e uralom alatt, megtanítsák őket arra, ami a Biblia szerint helyes Jehova szemében. A cél nem a megtérítés, hanem felhívni az emberek figyelmét Isten szándékára, s ha valaki élni akar azzal a lehetőséggel, hogy több ismeretet szerezzen Isten szándékáról, akkor segítséget nyújtanak abban. Ez semilyen kötelezettséggel nem jár. Ami a bibliafordítást illeti, a fordításnál figyelembe vették a legrégebbi Héber és Görög szövegeket, valamin a legrégebbi más nyelvű szövegeket. További információkért keresd fel a www.jw.org/hu oldalat.
2012. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
62%

Nagy örömmel olvastam a nem tanúk válaszát rólunk Jehova tanúiról.

Köszönöm a kedvességeteket.:)

Igen megható volt, egy kicsit elérzékenyültem...


De a kérdezőnek szeretnék Én is válaszolni magamról, mint Tanú:

Tulajdonképen mi nem támadunk senkit, mert a háború nem a mi feladatunk.

Talán azért gondolnak sokan támadásra, mert a biblia tanításai nem egyeznek.

De ez nem új keletű.

Jézus tanítását is "újnak" vélték, ám nem új volt, hanem az eredeti imádat helyreállítása, amit a zsidó rabbik elhagytak a szájhagyományaik kedvéért.

Ezeknek aztán nagyobb jelentőséget tulajdonítottak, mint az Isten elvárásainak, amiért Jézus meg is feddte őket.


A Vatikán felrobbanásáról annyit, hogy nem vagyunk gyilkosok, így senkinek a halálában nem gyönyörködünk, még az ellenségeinkért is imádkozni kell, erre tanította Jézus a követőit.


A 144000 pedig benne van a Bibliádban, nem mi találtuk ki. egyébként sok eszmecsere volt erről itt a gyiken utána olvashatsz, ha beütöd ezt a számot.

Maradok szeretettel és tisztelettel


Zsömle/lány

2012. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nos Zsomle velem levelezel pont egy konyvel kapcsolatban nem is gondolnad ugye:))
2012. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%

Nos sok emberre levelezek bizonyos könyvek miatt, illetve vannak akik kiestek, mert igen ellenségesen és csúnyán nyilvánították ki a nézetüket.


Ezért vannak akiknek egyszerűen nem válaszolok a béke kedvéért.:)


Zsömle/lány

2012. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Rendben Zsomle en vagyok az aki vizsalja a Biblia a kuliszak mogott cimu konyvet.

Eleg erdekes a vegkovetkeztetes es megdobbento a logikai oszekapcsolasa a dolgoknak, de azert van egy ket ketelyem csak az a bokkeno hogy sok igehelyet megmagyaraz amire az egyhaznak nincs magyarazata de egyben a kovetkeztetes is eleg prozai.

2012. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Erős támadást akarsz a vallás ellen?

Menny el Írországba akár katolikusnak akár protestánsnak ott megkapod.

2012. okt. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
45%

Szia Levente.

Bocsi de a múltkori megnyilvánulásod miatt úgy gondoltam nem szállok vitába veled.

Egyébként az lehet, hogy az egyház nem ad magyarázatot, de a biblia megmagyarázza saját magát.

Amit írtam az van, persze nem gondoltam, hogy el kell fogadnod, te dolgod...


Zsömle/lány


Bocsánat az offért

2012. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!