Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyerekeinket pogány hitre...

A gyerekeinket pogány hitre tanítja az anyjuk! Nem lesz ebből bajuk?

Figyelt kérdés

4 éve elváltunk a feleségemmel, azóta ő neveli a gyerekeket (7 éves kislány, 4 éves fiú. Én igyekszem minél több időt tölteni velük, amennyit megenged a munkám, olykor az egész hétvégét nálam töltik.


Közös szobájuk van nálam, és amikor a múlthéten belopóztam este, megláttam, hogy az ágyuk mellet térdelnek, és imádkoznak. Megkérdeztem őket, mit csinálnak, mire elmesélték, hogy az anyjuk arra tanítja őket, hogy valamilyen Istennő és Isten vigyáz rájuk odafentről. A volt feleségem amúgy alapból vallásokkal foglalkozik (ilyen szakon tanárnő), gondolom innen jöhet a dolog, meg tudom, hogy anno is olyan elképzelései voltak, hogy Isten egyszerre férfi meg nő és satöbbi.


A lényeg, hogy engem nem nagyon foglalkoztat a vallás, de nem tudom, ehhez mit szóljak. Jó, amúgy szép dolgokat mond nekik, arról, hogy nincs olyan hely, mint a bibliai pokol, mert mindenki újjászületik és mikor a lélek elvégezte a rábízott feladatot, mindenki egy szép helyre kerül végül a istenek mellé, és hogy épp ezért kell szembnézniük előbb-utóbb a problémáikkal, hogy forduljanak mindenki felé szeretettel, mert mindenki azt kapja vissza, amit ad... szóval, ezek tök jó dolgok, csak nem tudom... furcsa. Azért ez nem épp ismert elgondolás manapság, nem akarom, hogy bajuk legyen belőle. Tök aranyosak voltak, ahogy ezeket előadták, vagyis főleg a kislányom, látom, hogy komolyan elhiszik, és meg hirtelen nem akartam megcáfolni az anyjukat.



(Egyébként, eddig direkt nem beszéltek nekem erről, mert az anyjuk azt mondta nekik, hogy nekem nem tetszene a dolog, és várjunk egy kicsit, majd később engem is beavatnak. Most is csak úgy mesélték el, hogy megyígértem, nem árulom el, hogy tudom, miben hisznek.)


Mit gondoltok? Hagyjam ezt a dolgot nekik?


2012. okt. 13. 18:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység is csak egy vallás a sok közül. Amíg egy vallás egymás szeretetére, toleranciára nevel, addig baj nem származhat belőle.
2012. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Ha valaki mondjuk öngyilkos akar lenni akkor nem azt mondjuk neki hogy "elfogadom, persze ez a te utad". (Ez lenne a tolerancia)"

Mint mondatm, a pogány vallások egyik és legfőbb alapelve, hogy "Tégy bármit, csak ne árts." Ha valaki ártani akar (magának vagy másnak), azt megpróbáljuk meggyőzni arról, hogy ne tegye. Ezért egy öngyilkos-jelöltet is meg próbálsz győzni arról, hogy ne tegye.


"Ha meg valaki okkultizmussal foglalkozik és így a kárhozat újtát választja azt is figyelmeztetni kell hogy amit csinál azzal a saját vesztébe rohan."

Szó sem volt okkultimusról. Csak arról, hogy a gyerekek érdeklődnek a pogány vallás(ok) felé. És ha a wicca lenne ez a vallás, akkor sem feltétlenül lenne szó okkultizmusról, varázslásról és hasonlókról.


"Második törvénykönyv 18.10

Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át; aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát; aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez; aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében"

1.) A varázslás a Te vallásod szerint rossz. Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy valóban rossz.

2.) Ha egy kicsit is utánanéznél a dolgoknak, tudnád, hogy a wiccák sem varázsolnak igazán. Csupán kihasznalják a természet adottságait, energiáit.

3.) Én azt tanultam a keresztény Istenről, hogy mindenkit szeret és megbocsát. És hogy a tudatlanság nem bűn. Namármost, ha a Te Istened szemszögéből nézzük a dolgot, akkor ezek a gyerekek nem igazán tudják, hogy nem szabad ilyenekkel foglalkozniuk. Másrészt nem tesznek snkivel/semmivel rosszat, és Isten szereti őket. És megbocsátja ezt a "bűnüket".


Bocs, nem vagyok keresztény, de elég sokat tudok a keresztény vallásról, de ha az utóbbi infóm téves, akkor tekintsd tárgytalannak a 3.) pontot...

2012. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Isten valóban elnézi a tudatlanság idejét, tehát megbocsátja a tudatlanul elkövetett dolgokat. Viszont azoknak lehetnek negatív következményei, hatásai sajnos.


Egy kis olvasnivaló; egy megtért wicca írta:


[link]

Ez pedig szintén az okkultizmus témájában nagyon érdekes olvasmány:

[link]


Üdv. :)

2012. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Ha valaki ártani akar (magának vagy másnak), azt megpróbáljuk meggyőzni arról, hogy ne tegye. Ezért egy öngyilkos-jelöltet is meg próbálsz győzni arról, hogy ne tegye."


"megpróbáljuk meggyőzni" vagyis nem vagyunk toleránsak ilyenkor az öngyilkosjelölttel hiszen nem akarjuk hogy meghaljon. Tehát a tolerancia bizonyos esetekben kegyetlenség. Akkor is ha mint ebben az esetben az anya boszorkányságra (elnézést a durva szóért, azért használom ezt a szót hogy megsértsek valakit) tanítja a gyerekeket. Ilyenkor nem a tolerancia a megfelelő hozzáállás. A minimum amit az embernek tennie kell az a figyelmeztetés.


"Ha egy kicsit is utánanéznél a dolgoknak, tudnád, hogy a wiccák sem varázsolnak igazán. Csupán kihasznalják a természet adottságait, energiáit."


Gondoltam hogy ők nem okkultizmusnak, a sátánnal való cimborálásnak vagy varázslásnak nevezik azt amit csinálnak, de ettől még az. Erre jó bizonyítékok a Berta által küldött linkek. De édesanyám is tudna mesélni aki kártyajóslással és agykontrollal foglalkozott megtérése előtt.


"Én azt tanultam a keresztény Istenről, hogy mindenkit szeret és megbocsát. És hogy a tudatlanság nem bűn. Namármost, ha a Te Istened szemszögéből nézzük a dolgot, akkor ezek a gyerekek nem igazán tudják, hogy nem szabad ilyenekkel foglalkozniuk. Másrészt nem tesznek snkivel/semmivel rosszat, és Isten szereti őket. És megbocsátja ezt a "bűnüket"."


Ebben olyan szempontból igazad van hogy a gyerekek ha mondjuk varázslással foglalkoznak de nem tudják hogy mit tesznek mert még túl fiatalok (mondjuk 6 év alatt) akkor ez olyan szempontból nem bűn hogy nem érdemelnek érte büntetést (ez ekkor még inkább a szülők felelőssége), ebben egyetértünk. Viszont olyan szempontból bűn hogy eltávolítja őket Istentől.

Gondolom Isten az életük során valamikor ad majd nekik lehetőséget a megtérésre, de nagyon szomorú hogy gyerekként amikor még olyan könnyen befolyásolhatóak ilyen rossz dolgokat tanulnak.

2012. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Zsizsik666 ***** válasza:
53%

"Viszont olyan szempontból bűn hogy eltávolítja őket Istentől.

Gondolom Isten az életük során valamikor ad majd nekik lehetőséget a megtérésre, de nagyon szomorú hogy gyerekként amikor még olyan könnyen befolyásolhatóak ilyen rossz dolgokat tanulnak."


Egyrészt: Nem értem, honnan tudod, hogy az anyuka téved és nem helyesen neveli a gyerekeit. attól, hogy te birka módon követed az adott társadalom által elvárt jézuska-keresztény-katolikus hitet, más vallás is lehet bűntelen, Sőt! Én is pogány vagyok és majd akkor beszélj, ha a te kis nulla életed hajlandó vagy többször kockára tenni úgy másokért, hogy nem vársz cserébe semmit. Tapasztalataim szerint különbség van a között amit te prédikálsz, meg amit TESZEL. Ennek alapjám ítélt meg légyszíves az anyukát és a gyerekeit. Nem csak a te vallásodban vannak jó emberek...sőt!!!! Tapasztalataim szerint a pogányok többsége....de erről inkább nem beszélek, nem fényezem magunkat, nem stílusunk.

Miért a te vallási nevelésed lenne egyedül üdvözítő? azért, mert a társadalom elfogadja? szállj magadba és segíts inkább a szegényeken, vagy az állatokon, ültess fákat, az anyuka lefikázása helyett.

Varázslás....joga van hozzá, nem a középkorban vagyunk, ahelyett hogy egész nap imádkozna, joga van hozzá a gyereknek, hogy pl. természetgyógyász legyen, vagy hogy saját magának szerencsét kívánjon. vagy félsz egy kisgyerektől, és azért ellenzed? Védjen meg a saját istened, aki sosem fog, mertz ítélkezel és szűk látókörű vagy, tele vagy félelemmel, nem nőttél fel a feladathoz, hogy jó legyél, így másokról sem tudod elképzelni, hogy ne élne vissza a hatalmával..



Apuka: szép a wicca is, de más pogány vallással sincs baj. Alapvetően nem ártanak másoknak, nem ez a céljuk. De legalább önvédelemre tanítanak, és mártírkodásra. Gondolom, te sem szeretnéd, ha a gyerekeid szó nélkül tűrnék, ha bántanák őket. S az anyjuk sem arra tanítja őket valószínűleg, hogy vágják el egy fekete macska torkát, tehát vallásosan nevelei, de nem negatív cselekedetekre ösztönzi őket :)

2012. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Zsizsik666 ***** válasza:
53%

önvédelemre tanítanak és nem mártírkodásra, ezt akartam írni..

csak közben eszembe jutott hogy négyszer majdnem meghaltam azért, hogy mások életét megmentsem...

2012. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 mustafa33 ***** válasza:
100%

Az isten háromságban van, vagy csak egy? Jézusnak isteni és emberi természete van, vagy csak isteni, vagy csak emberi? Az emberek ezekért a semmis intelektuális fogalmakért gyilkolták (-ják) egymást. Pedig teljesen mindegy, hogy az Isten egy személy, vagy háromság. Miért számít ez? A valóságban a vallást mint a hatalom kiegészítőjét használják - a politika játékaként-, nem mint mély tapasztalatot. Ha több különböző embernek mély vallási tapasztalata van, akkor az ő tapasztalataik egyeznek. A misztikusok valják, hogy bármilyen különböző vallások egymásal öszhangban vannak. A misztikusok között nagyobb az egyetértés, mint a tudósok között akik úgy vélik, hogy az objektív realitáson dolgoznak, mert bármilyen elméletben, bármilyen szakterületen mindig különböző nézeteik vannak ráadásul egyező adatoknál. Az embereket csak az igazán mély tapasztalat egyesíti.

A nyugati emberek elvesztettek sok erős rítust. Az istentiszteleteik általában unalmasak és elvesztik az értelmüket. Eljártok rájuk, mert ezt kell tennetek. Ha szétnéztek a templomban látjátok, hogy az emberek többsége azért van ott, hogy meg ne szólják őket. A papok pedig csak beszélnek és ismétlik önmagukat. Elvesztettük a szent tapasztalatainkat. A valódi szent tapasztalatokat.

(Luis Eduard Luna, Institut of Comparative Religion, Stockholm)

2012. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

""megpróbáljuk meggyőzni" vagyis nem vagyunk toleránsak ilyenkor az öngyilkosjelölttel hiszen nem akarjuk hogy meghaljon. Tehát a tolerancia bizonyos esetekben kegyetlenség. Akkor is ha mint ebben az esetben az anya boszorkányságra (elnézést a durva szóért, azért használom ezt a szót hogy megsértsek valakit) tanítja a gyerekeket. Ilyenkor nem a tolerancia a megfelelő hozzáállás. A minimum amit az embernek tennie kell az a figyelmeztetés."

Mint írtam, az öngyilkos-dolog más, hiszen ott egyértelműen olyat tesz az ember, amivel árt. Ezért figyelmeztetjük, próbáljuk meggyőzni. De ez a vallásoknál tök más, mert nem lehet eldönteni, hogy melyik az "igazi", melyik a "legjobb".

Éppen ezért kell toleránsnak lenni. Pogányként mondhatom, hogy nem ártunk, nem paktálunk az ördöggel és egyéb hasonló baromságok. Semmi rossz tanítása nincs a vallásnak. Tulajdonképpen a 2 legfőbb dolog: "Ha azzal nem ártasz, tégy, amit akarsz." és a természet tisztelete. És szerintem ebben semmi rossz nincs.

És ha a wicca vallást vesszük, akkor sincs szó okkultizmusról. Akik boszorkánykodnak, ők sem rosszra használják ezt a dolgot, hanem mások segítésére. Ha valaki mégis rossz dolgokat tenne, akkor pórul fog járni.


"Gondoltam hogy ők nem okkultizmusnak, a sátánnal való cimborálásnak vagy varázslásnak nevezik azt amit csinálnak, de ettől még az. Erre jó bizonyítékok a Berta által küldött linkek. De édesanyám is tudna mesélni aki kártyajóslással és agykontrollal foglalkozott megtérése előtt."

És ha agykontrollal vagy kártyajóslással foglalkozik valaki, akkor mi van? Semmi. Mondjuk a kártyajóslásban én spec. nem hiszek, de az agykontrollal foglalkozom én is. És megsúgom: az agykontrollt sem lehet rossz dologra használni.


Úgyhogy még mindig azt mondom, hogy toleránsnak kell lennünk. Én toleráns vagyok a kereszténységgel (és más vallásokkal) szemben, tiszteletben tartom. Ezért elvárom, hogy a más vallású is tiszteletben tartsa az én vallásomat.

A valláskritikát meghallgatom, szívesen vitázok is a témában. De az ócsárlás, a vallás szidás, hamis dolog állítása róla nem fér bele a kritikába.


A többi dolgot Zsizsik666 nagyon jól leírta, és teljesen igaza van abban is, hogy szűklátókörű vagy.


És mustafa33 is teljesen igazat adok. Azt gondolom, hogy igazából a legtöbb vallás ugyanoda vezet, csak más úton.

2012. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!