Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyerekeinket pogány hitre...

A gyerekeinket pogány hitre tanítja az anyjuk! Nem lesz ebből bajuk?

Figyelt kérdés

4 éve elváltunk a feleségemmel, azóta ő neveli a gyerekeket (7 éves kislány, 4 éves fiú. Én igyekszem minél több időt tölteni velük, amennyit megenged a munkám, olykor az egész hétvégét nálam töltik.


Közös szobájuk van nálam, és amikor a múlthéten belopóztam este, megláttam, hogy az ágyuk mellet térdelnek, és imádkoznak. Megkérdeztem őket, mit csinálnak, mire elmesélték, hogy az anyjuk arra tanítja őket, hogy valamilyen Istennő és Isten vigyáz rájuk odafentről. A volt feleségem amúgy alapból vallásokkal foglalkozik (ilyen szakon tanárnő), gondolom innen jöhet a dolog, meg tudom, hogy anno is olyan elképzelései voltak, hogy Isten egyszerre férfi meg nő és satöbbi.


A lényeg, hogy engem nem nagyon foglalkoztat a vallás, de nem tudom, ehhez mit szóljak. Jó, amúgy szép dolgokat mond nekik, arról, hogy nincs olyan hely, mint a bibliai pokol, mert mindenki újjászületik és mikor a lélek elvégezte a rábízott feladatot, mindenki egy szép helyre kerül végül a istenek mellé, és hogy épp ezért kell szembnézniük előbb-utóbb a problémáikkal, hogy forduljanak mindenki felé szeretettel, mert mindenki azt kapja vissza, amit ad... szóval, ezek tök jó dolgok, csak nem tudom... furcsa. Azért ez nem épp ismert elgondolás manapság, nem akarom, hogy bajuk legyen belőle. Tök aranyosak voltak, ahogy ezeket előadták, vagyis főleg a kislányom, látom, hogy komolyan elhiszik, és meg hirtelen nem akartam megcáfolni az anyjukat.



(Egyébként, eddig direkt nem beszéltek nekem erről, mert az anyjuk azt mondta nekik, hogy nekem nem tetszene a dolog, és várjunk egy kicsit, majd később engem is beavatnak. Most is csak úgy mesélték el, hogy megyígértem, nem árulom el, hogy tudom, miben hisznek.)


Mit gondoltok? Hagyjam ezt a dolgot nekik?


2012. okt. 13. 18:31
1 2 3
 11/28 Zsizsik666 ***** válasza:
74%

A bibliától lehetne bajuk pszichikailag, tele van horror-történetekkel, gondolj bele, isten özönvízt küld az emberekre, isten büntet, ha elkövetsz valami természetes kis hibát, a pokolban fogsz égni, stb. A kereszténység épít megfélemlítésre, és természetellenességre.

Most, nézz a nevemre, engem kereszténységre akartak nevelni! Nem lett belőlem ettől bűnöző, se nem áldozok semmit, ne ezt vond le a nevemből...nekem törést okozott a kereszténység, féltem az angyaloktól :D A végén már egész kicsiként Lucifer volt a legszimpatikusabb szereplő a bibliában, ugyanis ő legalább nem ölt meg minden kis baromságért senkit, meg emberibb is volt, mint a távoli jóisten. Aztán felnőttként rájöttem, hogy szerencsére ez az egész biblia egy hazugság, az isten nem lehet olyan kicsinyes, gonosz, zsarnokoskodó, mint amilyennek ott le van írva.

Szépek a pogány, természetes hitek, emberibbek is.

Nagyon jól neveli vallás szempontjából a gyerekeket. Én hagynám, sőt én is így fogom csinálni,mint a feleséged, jó látni hogy nem vagyok egyedül.:) Végre valaki, már azt hittem, ezzel egyedül leszek... aztán majd választanak maguknak vallást másmilyet, ha akarnak.

2012. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 mustafa33 ***** válasza:
41%
provokálsz, kamu duma. Mi az hogy pogány hit?? Hogyhogy "valamilyen Isten és Istennő"? Ha imádkoznak hozzá akkor tudják hogy milyen.
2012. okt. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Ozmium42 ***** válasza:
Minden vallás egy irányba mutat, KIVÉVE.....
2012. okt. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, de szerintem ez a wicca vallás lesz. Ugyanis a wiccák imádnak egy istent és egy istennőt egyidejűleg, viszont azt nem tudom, az újjászületés szerepel-e a tanaik között. Ha valóban erről van szó, akkor nem csodálom, hogy titkolni akarja az anyuka...


Szerintem először is pontosan meg kellene tudnod, hogy mi ez az egész. Csak úgy tudod minősíteni, majd eldönteni, hogyan tovább. Ha jónak látod, akkor semmi gáz, hadd gyakorolják. Ha viszont veszélyesnek tartod valamilyen szempontból (pl. deviáns vallási előírások és gyakorlatok, szektás jellemzők), akkor kérj tanácsot valaki nagyon okos embertől; merthogy apaként van beleszólásod a gyermekeidet érintő minden ügybe, így ebbe is. (Gondolom, a szülői felügyeleti jogodat nem vonta meg a bíróság, mivel rendszeresen találkoztok.)

Nem akarlak ijesztgetni addig, amíg ilyen képlékeny a dolog; de adott esetben a gyámhivatalnál tudsz intézkedni, ők az illetékesek akkor, ha vita van a két szülő között egy adott ügyben.

Hallottam olyan esetről, amikor az anyukának megtiltották, hogy egy bizonyos közösségbe magával vigye a gyermeket. (Mérget nem vennék rá, hogy igaz; az apai nagymama mondta nekem, aki nagyon ellenséges volt az ex-menyével, tehát szerintem kitelt tőlük, hogy ezt meglépjék; de azért furcsa, mert nem tudok hasonló esetekről, pedig ilyen alapon elég nagyszámú gyámhivatali határozat lehetne.)


Hát, sok sikert. :)


És bocs a félig-meddig offért, de a 7. válaszolótól már a sokadik helyen látom, hogy egy bizonyos YouTube-felhasználó csatornájáról linkelget. A nyáron a feltöltő több filmjét is megnéztem, és ezek például pont a "veszélyes" kategóriába tartoznak. Körülbelül ugyanaz a szint "keresztény" néven, mint a szélesebb körökben ismert piros pirula projekt videói: paranoiás tüneteket mutató, és a saját agymenéseiket terjesztő emberek, összeesküvéselmélet-hívők; akiknek a jó szándékát nem vonom kétségbe, de ezzel mégis emberek ezreit kergethetik a h.lyeségeikkel nagyfokú félelembe, kétségbeesésbe stb.


Megjegyzem, hátha esetleg a heteske is olvassa: abba kellene már hagyni a linkmásolást; egyrészt hogy ne ijesztgesd a jónépet, másrészt meg az x. alkalom után a GYK rendszere automatikusan, tehát bármiféle előzetes értesítés nélkül letilthat az ilyesmiért.

2012. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
18%

Ez az Isten és Istennős dolog a wiccások téveszméihez tartozik, akik a gonosz lelkekkel igyekeznek minél jobb kapcsolatot kiépíteni. Ennél rosszabb neveltetést nehezen tudnék elképzelni a gyerekeknek.

De ha jól értem akkor te se hiszel Istenben, így nem nagyon tudsz segíteni rajtuk. Szörnyű ezt olvasni is.

Ha én lennék a helyedben akkor azt hiszem nagyon erősen kezdenék imádkozni értük és saját magamnak hitbeni megerősítésért, mert nagyon nehéz dolgod lesz ha meg akarod menteni őket.

2012. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

ma 09:53

Bocs, de én inkább az efféle neveléstől menteném a gyerekeimet...

2012. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem semmi gond ezzel. Ahogy a keresztények kereszténységre nevelik a gyerekeiket, úgy pogányságra is nevelhetik a pogányok.

Én pogány vagyok. Még nincs gyerekem, de ha lesz, én akkor is pogány életet fogok élni, mesélni fogok neki róla, de nem akarom rájuk erőltetni (és szerintem a feleséged sem erőlteti a gyerekekre, mert érdekli őket).

Egyébként a pogány vallás(ok)ban semmi rossz nincs, én is azért vagyok pogány, mert az egyik legbékésebb vallás.

2012. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%

"Ez nem pogány hit. Nem sokistenhitre tanítja a gyerekeket, hanem monoteizmusra. A sokistenhiten a különböző jelenségek isteneit értem. Pogány hit a keresztény térhódítás előtt volt, és Ny-Európában vált térhódítóvá."


Ez nem monoteizmus. Monoteizmus=egyistenhit. Ha már Istenpár van, az már politeizmus. És azt nem említette a kérdező, hogy más dolgok isteneiben hisznek-e.

A pogány hit tényleg a kereszténység előtt volt, de utána sem tűnt el teljesen, és most újra terjedni kezdett.

--


"provokálsz, kamu duma. Mi az hogy pogány hit?? Hogyhogy "valamilyen Isten és Istennő"? Ha imádkoznak hozzá akkor tudják hogy milyen."

Miért lenne provokáció? Pogány hit -> nézz utána, pl. itt: [link]

A gyerekek valószínűleg tudják, hogy milyen Isten és Istennő, csak a kérdező nem jártas a dologban, így könnyen elfelejthette...

--


"Ez az Isten és Istennős dolog a wiccások téveszméihez tartozik, akik a gonosz lelkekkel igyekeznek minél jobb kapcsolatot kiépíteni."

??? A Wicca az egyik legbékésebb vallás. Semmiféle gonosz lélekkel nem építenek ki kapcsolatok. Ha nem ismersz valamit, ne írj róla tényként hülyeségeket.

"Ennél rosszabb neveltetést nehezen tudnék elképzelni a gyerekeknek."

Nem ezen múlik. A rossz neveltetés, ha a rosszra tanítja valaki a gyerekeit (lopás, gyilkolás stb).

"De ha jól értem akkor te se hiszel Istenben, így nem nagyon tudsz segíteni rajtuk. Szörnyű ezt olvasni is.

Ha én lennék a helyedben akkor azt hiszem nagyon erősen kezdenék imádkozni értük és saját magamnak hitbeni megerősítésért, mert nagyon nehéz dolgod lesz ha meg akarod menteni őket."

Attól, hogy te más vallást vallasz, még nem feltétlenül rossz a többi. Undorító, mikor valaki ilyen fanatikusan hisz valamiben. A helyedben és sürgősen el kezdeném fogadni a többi embert...

2012. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

OFF: Mégis miért lettem lepontozva? De komolyan... Nem írtam semmi sértőt, csupán tényeket.

(Pedig nem szoktam a pontozással foglalkozni, de ezt most tényleg nem kapizsgálom...)

2012. okt. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"A helyedben és sürgősen el kezdeném fogadni a többi embert..."


Ha valaki mondjuk öngyilkos akar lenni akkor nem azt mondjuk neki hogy "elfogadom, persze ez a te utad". (Ez lenne a tolerancia)


Ha meg valaki okkultizmussal foglalkozik és így a kárhozat újtát választja azt is figyelmeztetni kell hogy amit csinál azzal a saját vesztébe rohan.


Második törvénykönyv 18.10

Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át; aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát; aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez; aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében;

2012. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!