Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a házasság előtti...

Szerintetek a házasság előtti együttlét bűn? Nem féltek, hogy halál után valami rossz történik emiatt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fiatal már úgy házasodik, hogy már volt valamilyen együttlétben. Ez számomra teljesen hihetetlen, mert teljesen világosan megmondta a katolikus egyház (ez az igaz vallás, mert Szent Péter alapította) hogy a házasság előtti együttlét halálos bűnnek számít azaz halál után szenvedés vár rá az illetőre emiatt, tehát amíg Jézus urunk színe előtt nem esküszünk meg addig nem szabad ilyen dolgokat csinálni.

Én 27 éves fiú vagyok, vágyok a szexre én is, de sokat beszéltem lelki atyákkal és ők mind azt mondták, hogy jól teszed fiam, mert valóban bűn, ha együtt lennék nővel és én félek, hogy a halál után valami rossz dolog lesz.


2012. okt. 16. 11:21
1 2 3 4 5
 11/48 anonim válasza:
100%
Nem tudsz úgy élni, hogy ne kövess el bűnt, ígyis-úgyis a pokolra jutsz-e szempontból. De ha annyira vallásos vagy, akkor gyónd meg a bűneidet utána, Isten megbocsájt. Vagyis ezt mondják.
2012. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
51%
Én is vallásos vagyok, és az egyház nem mondja azt, hogy bűn. Nagyon megváltozott az emberek szexuális magatartása, amióta ennyire felfejlődött a fogamzásgátlás, az egyházi dogmák meg csak lassan követik, de nem kell aggódnod, az egyház nagyon megértően és humánusan kezeli a kérdést. Istenről nem is beszélve.
2012. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
85%

De még mindig nem válaszoltál.

Isten miért kínozna engem a pokolban, ha szeretek egy lányt őszintén és lefekszek vele? Egyetlen ÉSZÉRVET mondj, ami miatt ez tényleg megvetendő, az ELŐÍRÁSON kívül.

2012. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Mert ez jó és ezt megtiltotta, önmegtartóztatás. pl.: milyen logika volt, abban, hogy Ádám és Éva ne egyenek a tiltott gyümölcsből, semmi, csak mert nem, Urunk így akarta, ettek belőle, ki is lettek űzve a paradicsomból.
2012. okt. 16. 11:38
 15/48 anonim válasza:
100%

Nem, ha szerelemből lesz együttlét (szex), akkor miért lenne bűn? A szívedet is Isten teremtette! Az embert is ő csinálta meg olyanra, hogy nem csak a házasság szentségében érzünk vágyat a másik ember iránt, hanem már sokkal előbb is.


Istenhívő vagyok ugyan, de az egyházakban nem hiszek, és nem is vagyok tagja egyiknek sem. És _szerintem_ Isten annak örül, ha én örülök (anélkül, hogy másokat bántanék, persze). És ha én úgy vagyok együtt azzal a férfival, akit szeretek, hogy az mind a kettőnknek egy csodálatos élmény, akkor elmehet a francba az az egyház, aki emiatt engem nekiáll riogatni majdan elkövetkező rossz dolgokkal. Az ilyesmivel komplett lelkibeteget lehet az emberből csinálni, hogy aztán a végén semmit se tudjon élvezni abból, ami valóban Isten ajándéka.


Semmi bajod sem lesz, ha együtt leszel egy nővel. 27 éves vagy az ég szerelmére, meddig akarod még húzni a dolgot? Keress egy barátnőt, ismerkedjetek meg, szeressétek meg egymást, aztán jöhet a testiség is, ez így normális, így természetes.

2012. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
84%

A vallás megítélése mindig is történelmi korhoz volt függő.

Ami régen természetes volt ma nem az. Változik a világ.

élj a mában.

Van olyan hely a világon, ahol a melegség olyan bűn, hogy halállal jár. A homofób emberek sem kívánnák ezt, csak csinálják maguk közt.

Régen egy házasság az életek végéig tartott. Ma nem így van.

Rengeteg ember él szexuális életet házasság előtt, uram bocsájts, házasság nélkül. Ne aggódj, lesz elegendő helyed a mennyországban. Rengetegen nem férnek majd be emiatt.

Nem hiszem, hogy aggódnak emiatt.

2012. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 Antimod ***** válasza:
100%

"teljesen világosan megmondta a katolikus egyház"


Vajon melyik zsinaton találták ezt ki, és miért?


Szerintem ha két ember szereti egymást, lelkileg érett az együttlétre, teljesen mindegy, hogy házas-e vagy nem. Nem a papír dönti el, hogy együtt marad-e egy pár, hanem ők maguk - jó esetben...


A szeretet "parancsa" az egyetemes, ha ezt nem szeged meg, akkor elvileg nem követsz el bűnt. Ha mégis megszeged - és bizonyos értelmeben mindenki megszegi, hiszen emberek vagyunk - , akkor is minden helyrehozható, de tetteinknek következményei vannak.

2012. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

"világosan megmondta a katolikus egyház"


Anélkül, hogy bármire rá akarnálak beszélni, feltennék egy kérdést:


Te az egyházban hiszel vagy Istenben?


1.Az egyház részéről teljesen érthető ez a tiltás. Régen a vagyon megóvása volt az oka annak, hogy tiltották a házasságon kívüli szexet, mivel így kontrollálhatatlan lett volna, hogy ki és hogyan örököl.


2. Az egyház teljes testi és lelki uralmat kívánt elérni az emberek felett, a szexualitás viszont egy elég nehezen kontrollálható része az életnek, ezért félemlítették meg több száz éven keresztül az embereket.


3. Hiszel egy olyan egyház tanításaiban, akinek a vezetői is szexuális életet éltek és több házasságon kívüli gyermekük született?( több pápáról egyértelműen bizonyítható)


Mondandóm végén szeretném hangsúlyozni, hogy a vallás és az egyház nem szinonim fogalmak.

2012. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

Régen nem volt védekezés sem. Ha szexeltél akkor gyerek lett belőle vagy abortusz. A betegségről még nem is beszéltem.

No meg ha mindenki a másikkal csinálja, abból féltékenység lesz, veszekedés stb...

A szex eredeti célja a család alapítás.

A házassághoz nem kell semmilyen harmadik személy és papír.

Tehát, ha te szexelsz a szerelmeddel, az egyáltalán nem bűn. Az már igen, ha elhagyod. (mondjuk ha két ember megbeszéli egymással normálisan akkor lehet az sem bűn).

Ha csak az élvezetért szexszel másokkal kölcsönös megállapodásban, az pedig ízlés dolga. De hidd el, hogy ezeket a szabályokat annak idején nem azért találtak ki, hogy nevessenek rajtad. Ezek az emberek benne éltek a bűnben, mocsokban és éveken keresztül tapasztalták mi a hatása a teljesen liberális szexualitásnak.


A másik pedig, hogy Jézus számít nincs igaz vallás.

2012. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a lelki atyákat meg kellet volna kérdezd, hogy ők hányszor voltak együtt nővel addig, akár a felszentelésük után is. Lett volna ott dadogás. Neked bent van egy olyan, hogy lelkiismeret, kérdezd meg tőle és ne a h... papokra hallgass. Ha szeretsz valakit igazán és Ő viszont szeret és mindketten szeretnétek az együttlétet, mi abban a bűn? Neked egyszer jól kimosták az agyadat.
2012. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!