Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a házasság előtti...

Szerintetek a házasság előtti együttlét bűn? Nem féltek, hogy halál után valami rossz történik emiatt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fiatal már úgy házasodik, hogy már volt valamilyen együttlétben. Ez számomra teljesen hihetetlen, mert teljesen világosan megmondta a katolikus egyház (ez az igaz vallás, mert Szent Péter alapította) hogy a házasság előtti együttlét halálos bűnnek számít azaz halál után szenvedés vár rá az illetőre emiatt, tehát amíg Jézus urunk színe előtt nem esküszünk meg addig nem szabad ilyen dolgokat csinálni.

Én 27 éves fiú vagyok, vágyok a szexre én is, de sokat beszéltem lelki atyákkal és ők mind azt mondták, hogy jól teszed fiam, mert valóban bűn, ha együtt lennék nővel és én félek, hogy a halál után valami rossz dolog lesz.


2012. okt. 16. 11:21
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó te iszonyat ostobaságokat hordasz itt össze, amiért az Úr le fog rád sújtani!! Hol beszél a 10 parancsolat házasság előtti szexről??!
2012. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
18%

Én egyik történelmi egyházhoz sem tartozom, pont e miatt


Ők mondják de nem cselekszik.Már ne is haragudj a Magad módja, az nem egyenlő Isten akaratával, és tévedsz ha azt hiszed, hogy erkölcsi felállított normáit modernizálni fogja az emberek módjára.

ezért is írja a Biblia, hogy nagyon kevesen járnak a keresztény keskeny ösvényen, ahol nem a világ törvényei érvényesek.S pont ezért keskeny és nehéz, mert a körülöttünk élő embereket már annyira magával ragadta ez a világ szelleme, hogy egyszerűen nem látják tisztán a teremtőt, és "hűlyének2 nézik, mondván meg kell bocsátania.

Nem nem kell megbocsátania.Csak akkor, ha felismered, hogy nem teheted, és abba hagyod.


(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.

Nem csak meg vallani, hanem abba is hagyni az erkölcstelen életet.


A másik válaszadónak:

Nincs két igazság.

Vagy Mohamed Isten küldöttje, és az emberek megváltója, vagy Jézus.

Mivel Mohamed nem lehetett a megváltó, ezért marad Jézus, aki letette az életét érted, Mohamed nem.

Jézus pedig határozottan kijelentette a Bibliáról, Isten szaváról, hogy az az IGAZSÁG.


(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.

Hát ezért nincs egységes Isten imádat.

Mindenki a MAGA MÓDJÁN akar keresztény lenni, nem Isten akarata szerint.

hát ez jó.....:(

2012. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim válasza:
44%

A Bibliával az az egyetlen, aprócska, icipici gondom van, hogy emberek írták, nem Jézus. Főleg az Újszövetségre gondolok. Aztán ezt az egészet még párszor átszerkesztették, javítgatták, szájuk íze szerint, kivettek belőle dolgokat, meg beleraktak másokat, és odarakták az emberiség elé, hogy na tessék, itt az egyetlen igazság, tessék hinni benne.


Hát már bocsánat, de ez így egy nagy marhaság. Finoman szólva hiteltelen. Pont mint az egyházak. Én ezért utasítom el a Bibliát, mert éppen úgy emberi teremtmény, mint egy templom, csak a templomok nem olyan régiek. Azt elfogadom, hogy rosszat nem akartak vele, hogy egyfajta erkölcsi útmutatást ad, de hogy szentnek fogadjam el, az nem megy.

2012. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
12%

Részben igazad lehet, kedves előttem szóló, DE

a teremtő hidd el annyira nem engedte, hogy totálisan átformálják az írásokat, amit valóban összesen 40.emberrel íratott le, de ezek nem emberek gondolatati.


Hát azért van némi beleszólása ezekbe.

Már csak ezért is, mert Maga az egyház is pusztította Bibliát, sokat máglyára vetett az egyszerű emberekkel együtt, de mindig is voltak a teremtőnek szolgái akik igyekeztek a hitelességét megőrizni.

Egyébként is vannak bizonyítékok nem egy, ami eredeti irat, és megtalálták.


ezenkívűl, szemünk előtt jelenleg is zajló próféciák magukért beszélnek, minden úgy történik, ahogy több ezer évvel ezelőtt megmondta, és leíratta a teremtő-.

2012. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Látom, hogy nagy gondot okoz neked ez a kérdés. Van barátnőd? Ha igen, terveztek házasságot, vagy annyira még nem komoly a kapcsolat?

Ne félj! Ez nem úgy működik, hogy elkövetsz egy bűnt, és akkor máris mehetsz a pokolra! Isten mindenkit elfogad a hibáival együtt, tudja és ismeri az indítékait, az összes gondolatát. Azaz: megért téged, nem kell magyarázkodnod neki! Gondolj csak bele: ha egy ember tud szeretni egy másik embert minden egyes valaha elkövetett hibája ellenére, akkor majd pont Istennek nem fog ez menni? :-)

Lehet h kicsit eltértem a tárgytól, de az volt a lényeg, hogy ne félj, főleg attól ne, hogy mi lesz a halál után!

Attól még persze élj rendesen, erkölcsösen, de ne vágjon padlóra, ha véletlenül mégis vétkezel. Mindenkivel megtörténik, vagy ilyen, vagy olyan formában.

Azt nem fogom neked megmondani, hogy szexelj-e a házasság előtt, a te dolgod ezt eldönteni. De ha ilyen komoly elveid vannak, akkor valószínűleg lelkiismeret-furdalásod lenne miatta, úgyhogy inkább ne.

Remélem, tudtam segíteni!

2012. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
46%

"Olvasd csak el a tízparancsolatot, világosan meg van írva, hogy az egyik legsúlyosabb bűn a házasság előtti szex."


Lehet, hogy én tanultam rosszul, de a szexel kapcsolatban a tízparancsolat két kitételt tesz:


6. parancsolat: Ne törj házasságot!

29. parancsolat: Ne kívánd felebarátod házát, ne kívánd felebarátod feleségét...


Házasság előtti szexről szó sem esik.

2012. okt. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
22%

Sajnálom, hogy ellent mondok, de nincs igazad.

A házasság törésben benne foglaltaik a paráznaság is.

Miért?

A házasság intézményét a teremtő hozta létre, ami azt jelenti, hogy házasság előtt nem lehet kapcsolatot létesíteni a másik féllel.

Tehát ha a házasság előtt megteszed, akkor ebben az értelemben is házasság törő vagy, mert a teremtő döntését felülbírálva nem tartottad be ezt, vagy is megtörted ezt a parancsolatot.

Jézus is utalt erre, sőt Ő szigorított rajta, már mint a tíz parancsolaton


(Máté 5:28) 28 Én pedig azt mondom nektek, mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében.



Isten fektette le a házasságra vonatkozó irányadó mértéket Szavában, a Bibliában, mely ezt írja: „a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és egy testté lesznek” (1Mózes 2:21–24). Mivel a házastársak „egy testté” válnak, úgy tarthatják tiszteletben Isten házassági elrendezését, ha csak egymással létesítenek szexuális kapcsolatot. Pál apostol kijelentette: „A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket” (Héberek 13:4). A „házaságy” kifejezés egy olyan férfi és nő közötti nemi érintkezésre utal, akik törvényesen házasságot kötöttek egymással. Ha bármelyikük szexuális kapcsolatot létesít egy másik személlyel, az azt jelenti, hogy házasságtörést követ el, és Isten súlyos ítéletére számíthat (Malakiás 3:5).

Ebből is látható, hogy a nem házas felek is alapelvet szegtek, és semmibe vették azt az elrendezést.


Nagyon fel van egyesek lelki ismerete hígítva.

2012. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer jól kimosta az agyát mindenkinek az egyház.
2012. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagyok egyház tag, és nem mosták ki az agyamat.

szeretem a teremtőmet, mert tőle kaptam az életet, amit ha akarna el is vehetne és jogosan ha nem azt teszem amit mond. Olyat meg nem kér amit nem lehet betartani.

Legfeljebb az ember nem AKARJA betartani.

A szeretetnél nincs szebb a világon, és itt a valódi szeretetet értem. Ha szeretem a páromat, akkor tisztán akarom élni vele az életemet, s nem úgy, hogy 56-an kipróbálták, és magam is azt nyújtom amit várok.

ebbe nem tudom mi a rossz, az hogy nem mentek végig rajta 15-en?

2012. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
39-es válaszoló! Senki nem azt mondja, hogy az a normális, hogy 15-es végigmennek rajta!Ezt te forgattad ki, mivel egyik válaszoló sem ezt írta. Itt mindenki azon a véleményen volt, hogy ha szereti két ember egymást és komolyan gondolják a kapcsolatot, akkor ne az egyház szava döntsön abban, hogy együtt vannak-e vagy sem. Bízzák a saját lelkiismeretükre.
2012. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!