Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanui. Hol...

Kedves Jehova Tanui. Hol talalhato a Bibliaban, hogy Isten parancsot ad arra, hogy Jehovakent szolitsuk/hivjuk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/197 anonim ***** válasza:
2%
Ez egy értelmetlen és provokatív kérdés! Ugyanaz, mintha azt kérdeznéd, hogy hol parancsolaja meg Isten, hogy Ézsaiást a nevén szólítsuk! Vagy hol tiltja a Biblia a dohányzást?
2012. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/197 A kérdező kommentje:
Egy igevel a Szentirasbol tokeletesen megelegednek kedves JT. Fejtsd ki bovebben, hogy miert provokativ a kerdes es ne keverd ide Ezsaiast, ne tereld a szot.
2012. dec. 20. 21:26
 3/197 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező

Sajnos a jelenlegi biblia fordítások nagy részéből kihagyták Isten szent nevét a fordításokból.

Magam is utána jártam ennek, és azt tapasztaltam, hogy az 1880-as Károli Gáspár fordítású bibliában mindössze 300x

a száz évvel későbbiekben amit újra nyomtattak már csak 9x

míg a 2000-ben nyomtatott Károli bibliából már teljesen kihagyták Isten nevének használatát.


A tanúk, több mint 5000 fordítás és tekercseket vizsgáltak meg amik között nem csak magyar fordításban de számos más külföldi fordításnak is utána jártak.


Ezért a te fordításodban nem valószínű hogy találkozol ezzel a névvel ha csak nem egy régebbi kiadás.


egyébként ez nem hogy parancs hanem egy prófécia is.

Itt van néhány idézet az újvilág fordításból, de a Károli Gáspár fordítás régebbi változatából is csatolok neked, ahol még nem hagyták ki Isten személyes nevét.


(Ézsaiás 43:10-12) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.” 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.



(Ézsaiás 2:2, 3) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.”. . .


(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.

(2Mózes 6:2, 3) . . .. 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.



most néhány Károli fordítású vers...


2Mózes6,3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint [1 Móz. 17,1.16,17. rész 21,2. Zsid. 11,11.] mindenható Isten, de az én Jehova [vers 6-8. Ezék. 20,5.6.] nevemen nem voltam előttük ismeretes.


2Mózes 15,3 Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova.


zsoltárok 83,19 Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve [2 Kir. 5,15.] Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.


Ézsaiás 26,4 Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök [Zsolt. 62,9.115,11.] kőszálunk van.

stb...


ezen kívül Pál apostol kijelentette, hogy:


(Róma 10:13-15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


Itt Pál Jóel prófétától idézett ami a Jóel könyvében van


(Jóel 2:31, 32) . . .. 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül;. . .

Ez is egy prófécia.

Nos lenne még de a leglényegesebbeket írtam ki.

Tisztelettel

2012. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/197 anonim ***** válasza:
2%

És még egy:

(Csel. 15:14-17) "Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének. És ezzel egyeznek a Próféták szavai, mint ahogy meg van írva: »Ezek után visszatérek, és újjáépítem Dávid leomlott lombsátorát; újjáépítem romjait, és ismét felállítom, hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja Jehova, aki véghezviszi ezeket"


Ez a Héber Iratokból való prófécia, ahol bizony Jehovát írnak!

Az apostolok napjaiban pedig csodálatosan és építő módon teljesedett Ámós jövendölése. Amikor Jakab ihletés alatt a nem izraelitáknak, vagyis a nemzeteknek a keresztény gyülekezetbe való begyűjtését tárgyalja, világosan kijelenti, hogy ezt jövendölte meg Ámós a könyvének 9:11, 12. versében. Arra is rámutat, hogy "Dávid leomlott sátorának újjáépítése" a keresztény gyülekezettel kapcsolatban teljesül, "azért, hogy az emberek megmaradt része buzgón keresse Jehovát, a minden nemzetek közül való emberekkel együtt mindnyájan, akik az én nevemről neveztetnek, mondja Jehova". Itt található Írás szerinti alátámasztása annak az új fejleménynek, amelyről Simon Péter beszélt, hogy Isten a nemzetekből "egy népet választ a neve számára" (Csel 15:13–19).

2012. dec. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/197 A kérdező kommentje:
Ossze-vissza beszeltek kedves Tanuk. Szoval sehol sincs parancsba adva, hogy Jehovakent szolitsuk ot. Koszonom a semmitmondo valaszokat, habar masra nem is szamitottam. Kerdes lezarva.
2012. dec. 21. 01:58
 6/197 anonim ***** válasza:
26%
Te vagy a buta kérdező, hisz a válasz ott van csak nem akarod elfogadni. Senki sem ad parancsot a másik embernek hogy engem így fogsz hívni, megértettted? Ha kíváncsi vagy valaki nevére megkérdezed, ennyi. Gyökér. Egyébként az én is hívő vagyok, mondhatni katolikus így én nem hívom sehogy, csak hogy tisztázzuk, nem vagyok jehova tanuja.
2012. dec. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/197 A kérdező kommentje:
No comment
2012. dec. 21. 02:32
 8/197 anonim ***** válasza:
20%

"Egy igevel a Szentirasbol tokeletesen megelegednek kedves JT. Fejtsd ki bovebben, hogy miert provokativ a kerdes es ne keverd ide Ezsaiast, ne tereld a szot."


Nos, ezért tartottam a kérdés kiírása alapján, már az első hozzászólásban provokáló kérdésnek! Szélhámoskodsz csak, kedves kérdező, de magadat minősíted e tárgyban pontatlan és felületes ismereteddel.


Látom, hogy ez az álkérdés is csak arra való, hogy Isten nevének a "kiejtésébe" kössél bele, pedig ez egy nagyon következetlen és bárgyú kifogás a Név használata ellen.


Visszakérdezek a kérdésedre: szerinted, ha egy személy nevét feltárja a Biblia, akkor kell-e külön isteni "parancs" arra, hogy azon a néven (vagy a módosult változatain) szólítsuk??? Ha a kérdésed ezzel együtt tesszük fel, menten feltárul a mondvacsinált jellege és a következetlensége.


Itt adtam válasz erre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. dec. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/197 A kérdező kommentje:

De, normalisabb helyeken az emberek megegyeznek abban, hogy hogy szolitsak egymast. Latom nalatok ez nem igy mukodik. En egy igehelyet kertem, ahol vilagosan le van irva, pl. hogy "Jehova az en nevem, az Ure, es igy szolits es imadkozz hozzam!" Ilyen nincs. Minden tobbi mellebeszeles es ferdites.


Maskulonben JT testvereim. "Isten nevet hiaba ne vedd!" Nektek meg uton-utszelen mas sem hagyja el a szatokat, csak Jehova.

2012. dec. 21. 02:38
 10/197 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves JT kereszteny testverem, de Te nem vagy tisztaban a provokalas fogalmaval. Igen, pontosan azert kerdeztem, mert konkret igeveret szeretnek latni akarmelyik Szentirasbol. Tudtommal nem mi probaljuk meggyozni a masikat, hogy Isten valodi neve Jehova. Az eredeti szovegekben Jehova szerepel? Erdekes...En azt hittem, hogy YHWH.
2012. dec. 21. 02:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!