Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halálközeli élmények beszámo...

A halálközeli élmények beszámolói összeegyeztethetőek a kereszténységgel?

Figyelt kérdés
Szerintem tévtanításnak számít, mert Krisztus nem beszélt arról, hogy ilyen élményeink lesznek a halál után. Vagy a fény az alagút végén jelenti a Mennyországot? Mi a véleményetek?
2013. jan. 11. 10:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Sokan vallásos élményként élik meg, többen ennek hatására vállnak vallásossá. Megjegyzem, a Bibliában nincs benne minden, mert kanonizált szöveget olvasunk. Azt pedig már emberek csinálták.
2013. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy akkor a régi korok embere is alagutat látott? Mert akkor még nem voltak alagutak.
2013. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Jézus elég sok mindenről nem beszélt, de ettől még ezek a dolgok létezhetnek, csak a Biblia tanításai szempontjából nem lényegesek. Az üdvösséghez elég annyit tudni, hogy ha meghalunk, Isten elé kerülünk és ott kell számot adnunk arról, amit csináltunk életünkben.
2013. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a halálközeli élmények egy része összeegyeztethető és hiteles. Sokan korábban elhunyt szeretteikkel, angyalokkal vagy szentekkel találkoztak a túlvilágon, ezek jó dolgok és megerősítik az embert a hitben.

Ajánlom az Igazából mennyország c. könyvet.


Egy részük viszont megtévesztés lehet, gondolok itt a reinkarnációt hirdető élményekre.

Ez elsőre engem is nagyon megzavart hogy hogyan lehetséges az hogy nagyon hasonló élmények egy része Istentől van egy része meg az ellenségtől.


Kb. hasonló ez az álmokhoz. Vannak álmok amik jók és Istentől valók, de vannak olyanok is amik a gonosztól származnak és csak félelmet akarnak kelteni vagy félre akarnak vezetni.

Vagy hasonló a csodás gyógyulásokhoz is. Egy részük Istentől van (pl. karizmatikus csoportoknál) egy részük pedig csak ideiglenes és a gonosztól van (pl. new age-es gyógyítók esetében).

2013. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
És a fény szerintem tényleg a mennyország fényességéből származik.
2013. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

"Szerintem tévtanításnak számít, mert Krisztus nem beszélt

arról, hogy ilyen élményeink lesznek a halál után."


Abba hogy "szem nem látta, fül nem hallotta" elég sok minden belefér szerintem a fényesség meg az alagút is. A fényesség még alá is támasztja ezt, hiszen lehet hogy azért látják fényességnek mert az emberi szem még nem láthatja tisztán a mennyet és így csak valami nagy fényességet érzékel abból ami valójában annál sokkal több.

2013. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem, hogy akkor a régi korok embere is alagutat látott? Mert akkor még nem voltak alagutak."


Szerintem itt nem téglából épített alagútra kell gondolni hanem inkább valamiféle túlvilági járatra. Lehet az is hogy az alagút a kijárat a léleknek a testből.

2013. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy Moody könyve a kereszténység netovábbja lenne. Ezek szerint életünkben nem is lehetne Istennel kapcsolatunk, csak halálunk után. Várom a további válaszokat, senkit nem pontozok le.
2013. jan. 11. 11:51
 9/30 poet1 ***** válasza:
A Biblia tanít halálközeli élményekről, lásd Jónás Könyve,de azt nem írta le,hogyan valósul meg,mert nem olyan lényeges. Ajánlok két hiteles keresztény szolgálót akik átéltek hasonlót: Kenneth Hagin, Bill Wiese. A Biblia nem használ költői túlzásokat. Ha azt olvasod,hogy a Seol torkából sikolték,az úgy is volt.
2013. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
első válaszoló vagyok. Katolikusként sem értem és soha nem fogom megérteni a kereszténység olyan kizárólagos szemléletét, ami más vallásokat ellenségnek tekint. Attól, hogy létezik a mennyország, és megtérünk Istenhez, számot adunk neki, nekem ez pl. a reinkarnációt még nem zárja ki. Hisz a reinkarnációs elméletek szerint is számot kell vetnünk életünkkel, fejlődésünkkel, tetteinkkel. Ha a Bibliát szimbolikusan értelmezzük (nem csak ikonikusan és allegorikusan), akkor a halál utáni dolgokat miért akarjuk szó szerint venni és pont úgy elképzelni, ahogy az képszerűen le van írva?
2013. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!