Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halálközeli élmények beszámo...

A halálközeli élmények beszámolói összeegyeztethetőek a kereszténységgel?

Figyelt kérdés
Szerintem tévtanításnak számít, mert Krisztus nem beszélt arról, hogy ilyen élményeink lesznek a halál után. Vagy a fény az alagút végén jelenti a Mennyországot? Mi a véleményetek?
2013. jan. 11. 10:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

" számomra többet

jelentenek, mint azt, hogy próbáljuk

pontosan leírni azt, amit mostani

tudatunkkal nem fogunk megtapasztalni....


A zZsid. idézethez odaírtam, mit

gondolok róla."


Ez nem ellentmondás?


A halált Jézus úgy mondta, hogy alvás. Ez nem egy reinkarnálódott folyamat. Lehet,hogy neked az ige ellentmondásos de sokunknak nem.


Isten az örök életre hívott el minket, de az ember behozta a halált a világba. A bűn váltsága Krisztus vére, hogy örök életünk legyen engesztelésül Jézusban való hitünk által. Isten szemében mindenek élnek. A biblia, Isten tanítása ellene megy a halál utáni élet lehetőségének. Az ítéletig aludni kell, ahogy 100 Éve is senki sem voltál.

2013. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Próbálj, kérlek, úgy fogalmazni, hogy ne menjen át személyeskedésbe és támadásba! :)

Én a Zsid-nál nem a halál utáni életről mondtam véleményt, csak hogy az adott rész számomra másról szól. Nem vagyok jártas a teológiában, és a véleményedet és hitedet nem akarom megkérdőjelezni. Az, hogy bennem több a kétség, a miért, hogy nem tudok készen elfogadni tételeket, az az én hibám. És nem azért van ez, mert nem akarok hinni, hanem mert viszonylag fiatal korom ellenére (35) sok olyan dolgon mentem/ünk keresztül, amiben a Katolikus egyház számomra segítséget nem adott. Ne érts félre, rengeteget köszönhettem a nehéz időkben ismerősöknek, közösségeknek, akik folyamatosan támogattak minket, imádkoztak értünk. De hogy a sok szenvedés miért volt, és hogy tovább csináljam a dolgomat, vállaljam a nehezebb életet, mert ez az utam, abban nem az egyház erősített meg. És mások elfogadásában sem az egyház számomra a példamutató. Sajnálom. Katolikus vagyok. Hát, rossz katolikus, de jó ember. Nem senki.

2013. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Mulder614 ***** válasza:

Általában a légzés és a szívműködés megszűnése után néhány percig eltart, mire az életerő a test sejtjeiben fokozatosan kialszik. A szélsőséges hideg ezt a folyamatot órákra lelassíthatja. Ezért lehetséges olykor szívmasszázzsal és mesterséges légzéssel újraéleszteni embereket. Az ilyen személyek a klinikai halál állapotában voltak, de a testük sejtjei még éltek.


Sokan azok közül, akiket a klinikai halál állapotából felélesztettek, nem emlékeznek semmire. Mások arról számolnak be, hogy úgy érezték, mintha lebegnének. Némelyek az elmondásuk szerint szép dolgokat láttak, míg mások rettegést tapasztaltak.


Van-e orvosi magyarázata az ilyen érzéseknek?


A The Arizona Republic című lap orvos szerkesztője ezt írta: „Ha a fizikai teljesítőképesség eljut a végső ponthoz, például altatás alatt, vagy betegség, illetve sérülés után, a testműködések automatikus ellenőrzése alábbhagy. Neurohormonok és katecholaminok szabadulnak fel az idegrendszerben, és ellenőrizhetetlen mennyiségben kijutnak a szervezetbe. Ez egyebek között hallucinációkhoz vezethet, amelyeket az öntudatra ébredés után a halálból való visszatérésként értékelhetnek” (1977. május 28., C-1 o.; valamint a Fortschritte der Medizin című német orvosi lap, 1979, 41. szám és a Psychology Today, 1981. január).


Nem erősítik meg vajon az újraélesztettek vallomását olyan személyek, akik beszéltek megjelent, elhunyt szeretteikkel?


Olvasd el, kérünk, az előbbiekben idézett írásszövegeket a halottak állapotáról. Mit mond Isten igaz Szava a halottak állapotáról?


Ki az, aki mást szeretne elhitetni az emberekkel? Miután Jehova ősszüleinket arra figyelmeztette, hogy az engedetlenség halálhoz vezet, ki mondta ennek az ellenkezőjét? „ A kígyó [akit Sátán használt fel; lásd: Jelenések 12:9] erre ezt mondta az asszonynak: »Bizony nem haltok meg«” (1Móz 3:4). Később persze Ádám és Éva meghaltak. Akkor ésszerűen gondolkodva, ki találta ki azt, hogy az ember valamilyen szellemi része a halál után tovább él? Láthattuk, hogy szó sincs erről Isten Szavában. Isten törvénye, amelyet az ókori Izraelnek adott, ’tisztátalannak’ és ’utálatosnak’ bélyegezte a halottaktól való tudakozódást (3Móz 19:31; 5Móz 18:10–12; Ézs 8:19). Elítélte volna a szeretet Istene ezt a szokást, ha az élők csupán beszélgetnének elhunyt szeretteikkel? Ha viszont démoni szellemek testesítik meg a halottakat, és vezetik félre az embereket olyan benyomást keltve bennük, amely egy hazugság terjedését mozdítja elő, vajon nemde a szeretet megnyilvánulása lenne Isten részéről, hogy meg akarja óvni szolgáit egy ilyen csalástól? (Ef 6:11, 12).

2013. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:

Egyik barátom hívő volt egészen addig, amíg bele nem csempésztek az italába valami partidrogot (bosszúból), és emiatt leállt a szíve több, mint 1 percre. Szerencsére újra tudták éleszteni és amikor rájött, hogy "halott" volt egy ideig és nem látott semmi túlvilági dolgot, így teljesen elfordult a vallástól.


De ettől eltekintve elég sok dolgot nem lehet összeegyeztetni a kereszténységgel :)

2013. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

11-es, én inkább hiszek az előtted szólónak(10-es) mint neked. Hisz te már egészen mást írtál mint ami itt áll:Zsid 9,27 Idézem:"27. És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet"


Ez az igazi idézet nem pedig az amivel kiegészítetted, hogy a sátán mondaj van újjászületés és Isten pedig hogy nincs. Kamu. Lehet nem direkt írtad de legközelebb olvasd el az előző sorokat is. Hogy ne kelljen a keresgéléssel fáradoznod ide bemásolom:


24. Mert nem kézzel csinált szentélybe, az igazinak csak másolatába ment be Krisztus, hanem magába a mennybe, hogy most Isten színe előtt megjelenjék érettünk.

25. Nem is, hogy sokszor adja magát áldozatul, mint a hogy a főpap évenként bemegy a szentélybe idegen vérrel;

26. Mert különben sokszor kellett volna szenvednie a világ teremtetése óta; így pedig csak egyszer jelent meg az időknek végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt.

27. És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:

28. Azonképen Krisztus is egyszer megáldoztatván sokak bűneinek eltörlése végett, másodszor bűn nélkül jelen meg azoknak, a kik őt várják idvességökre.


Így azért más sokkal másabb! Aki nem érti: Mivel elrendelt dolog hogy az embernek meg kell halnia így az ítélet Jézusra is halál. Mennyivel másabbul hangzik mint korábban, nemde?

2013. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Krisztusról szól, mint ahogy szinte minden. DE! Amiképpen elrendelt, elvégzett dolog, hogy az ember egyszer meghaljon, és AZTÁN az ítélet. Ez egyértelmű, hogy nemcsak Jézusra értendő, hanem mindenkire is. Tehát nem az a sorrend, hogy élet-halál-élet-halál-élet-halál......ítélet, hanem az, hogy élet-halál-ítélet

Aztán két út lesz, kárhozat, azaz a "megsemmisülés", illetve az örök élet. A Biblia tanítása összeegyeztethetetlen a reinkarnációval. Én csupán ezt mondtam. Ha nem érthető, valószínű, hogy az én hibám, elnézést érte.


(Megjegyzem, hogy a bűn zsoldja a halál, tehát a mi halálunk a bűnnek fizetsége, míg Jézus halála a bűnnek eltörlése. Ez azért nem ugyan az.)

2013. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hát, másnak meg az a sorrend, hogy élet-halál-ítélet-élet-halál-ítélet... Nem az, amit te írtál. Így számomra még mindig nem összeegyeztethetelen.

Ha a tested és lelked szétválaszthatatlan egész, és együtt hal meg, mint írtátok, nem élhet tovább egyik sem. De a halál mégiscsak inkább egy alvás szerű állapot? És a végső ítéletre Isten magához rendel, álmodból felébredsz. Akkor miért nem él tovább?

2013. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Ha a tested és lelked szétválaszthatatlan egész, és együtt hal meg, mint írtátok, nem élhet tovább egyik sem."


A Biblia nem erről ír, kérlek, olvasd el körültekintőbben:


"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."


Az élő lélek, maga az életünk. Az, hogy élünk az anyagtól, melyet Isten formált, és a lehelettől, melyet Isten adott.


A Biblia azt mondja, hogy élet-halál-ítélet, majd két út, a kárhozat vagy az örök élet.


Amit te mondasz, hogy élet-halál-ítélet-élet-halál-ítélet-élet-halál-ítélet... összeegyeztethetetlen a Biblia tanításával. Vagy mondj egy idézetet erre, és álljon ez a felfogás meg a Biblia fényében. Ha nem, akkor nem több emberi fantazmagóriánál, belemagyarázásnál. Ha elolvasod csak a négy evangéliumot, amit megtehetsz néhány nap alatt kényelmesen, világosan kitűnik, hogy az elméleted fabatkát sem ér.


Szia

2013. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
27-esnek: és Lázár és a gazdag ember esete? Ott Jézus világosan megmondja hogy a gazdag embernek többé nincs módja rá hogy a pokolból kiszabaduljon. Még a lehetőségeket is végigveszi de mindet elutasítja.
2013. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szerintem sem azt írja a Biblia, ezért nem értettem a 13. válaszolót.

Fantazmagóriánál többnek mondanám, de tudom, hogy ez csak számomra fontos így. mindennek ellenére ezt a felfogásomat nem tartom bűnös dolognak. Ez csak méginkább megerősít abban, hogy megfelelően éljek. Amennyiben elolvastam az egészet, és jutok valamire, jelzem. De ez nekem nem pár nap, hanem több hét, mert én nem vagyok túl kényelmesen :)

2013. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!