Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn melegnek...

A Biblia szerint bűn melegnek lenni?

Figyelt kérdés
én nem vagyok meleg, de az én Istenem nem venné el senkitől a boldogságát.. Amióta ezt megtudtam már nem is nagyon érdekel a Biblia:(

2013. febr. 25. 19:18
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/138 anonim ***** válasza:
76%

11:29


mindenki megéli a szexualitását.

Aki ezt tagadja, az hazudik.

2013. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/138 anonim ***** válasza:
100%

" Csak az meleg aki létesített valaha homoszexuális kapcsolatot. "


nem. az a meleg, aki csak a saját neme iránt képes vonzalmat érezni.

2013. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/138 anonim ***** válasza:
27%

" férfiak férfiakkal fajtalankodtak" az mióta nem homoszexualitás? "


ritka egy korlátolt ember vagy... az igaz, hogy ha 2 férfi fajtalanlodik, homoszexuálisok. de ez nem azt jelenti, hogy a homoszexualitás a bűnük. mondok egy példát. ha egy apa megeroszakolja a lányát, heteroszexuális. ebből következik, hogy a heteroszexualitas bűn? nem.

2013. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/138 Voli77 ***** válasza:
76%

60/64:

Azt aláírom, hogy van igazság abban amit írtál, tehát voltak olyan rómaiak akik Istent lecserélték bálványokra. Azt is aláírom, amit a római szertartásokról és azok parázna részeiről leírtál, mert ez IS benne volt a bűn kategóriában, de azt fontos tudni, hogy a homoszexualitás IS: "Ugyanúgy a férfiak is ELHAGYTÁK A NŐI NEMMEL VALÓ TERMÉSZETES ÉRINTKEZÉST (!!!), ÉS EGYMÁS IRÁNT GERJEDTEK FEL kívánságukban » itt az egymás iránt gerjedtek fel minden csak nem bálványimádás, hanem homoszexualitás!!! És a római vallási szertartásokba beletartozó paráznaságok mellett emiatt a homoszexialitás miatt IS "veszik el tévelygésük méltó jutalmát."

"Azok a protestáns egyházak, akik elfogadják a meleg párokat, - a monogám szeretetre épülő meleg párkapcsolatokat -, nem valami modern hóbort szerint teszik, hanem gyűlölködés menetesen értelmezik a Bibliát de a józan észt sem hagyják figyelmen kívül." Nagyon fontos tudnivaló, hogy én sem gyűlölködésre használom a Bibliát hanem a bűnösök figyelmeztetésére, amit meg kell tenni! Lehet hogy rosszul fog nekik esni, de tudniuk kell hogy nem helyes amit csinálnak. És szó sincs arról, hogy őket gyűlölném (ahogyan azt te hiszed). Képzeld, volt már olyan, hogy egy meleg fiú szerelmet vallott nekem. Sokkoló élmény volt, nem tagadom, de nem utáltam meg, hanem elmagyaráztam neki, hogy miért nem helyes az amit tesz és barátok maradtunk, de azt egyértelműen megmondtam neki, bármennyire nem tetszett neki, hogy én nem megyek bele ilyen bűnbe és szerintem megértette.

Egyébként a Biblia tele van férfi-női kapcsolatokkal, és nem cak az Énekek énekében. A homoszexualitásról igaz, hogy nem beszél sokat a Biblia, de egyértelműen és tömören kifejezi Isten véleményét erről: "Férfival ne hálj úgy, ahogyan asszonnyal hálnak. Utálatosság az." 3 Mózes 18:22 és a már említett Római levélbeli igevers is. Csak azt nem értem, hogy miért kell Isten Szavát felülbírálni?

64es: "az igaz, hogy ha 2 férfi fajtalanlodik, homoszexuálisok. de ez nem azt jelenti, hogy a homoszexualitás a bűnük." Akkor olvasd el az igevers végét is: "férfiak férfiakkal fajtalankodtak, de el is veszik tévelygésük méltó jutalmát (tehát a kárhozatot) önmagukban."

A példa amit írtál jól indul, de nem teljesen helyes a konklúzió. Ezt inkább a jó és a rossz tudásának bizonyítására használnám, mert azt a heteroszexualitást amit Isten az embereknek adott (vö. 1 Mózes 2: 24-25 [tehát már a teremtéskor egyértelműen kiderül hogy a homoszexualitás bűn]) tudják jóra és az említett esetben rosszra is használni. És amit szerintem te is nagyon jól tudsz, az az, hogy nem a heteroszexualitás bűn (mert akkor ugyebár nem tudná az ember beteljesíteni Isten "szaporodjatok és sokasodjatok, töltsétek be a földet" parancsát) hanem a megerőszakolás, amiről ugyebár kb ezerszer ír a Biblia, mint bűnről.

És továbbra is várok egy erős Bibliai igerésszel alátámasztott érvet arra, hogy a homoszexualitás nem bűn.

2013. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/138 anonim ***** válasza:
40%

14:56


Mi jogon rágalmazod meg a melegeket azzal, hogy bűnösök?

Téged fel kéne jelenteni!!

2013. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/138 anonim ***** válasza:
64%

"ELHAGYTÁK A NŐI NEMMEL VALÓ TERMÉSZETES ÉRINTKEZÉST... "


szimpla paraszti ésszel is látható, hogy nem homoszexuaálisokról van szó, hiszen valamit elhagyni csak úgy lehet, ha előtte csináltuk, viszont egy homoszexuális definitíve nem tudja elhagyni a női nemet ha soha nem is került kapcsolatba vele. itt olyan heteroszexuálisokról van szó, akik megtérésük után visszatértek a rituális prostitúcióhoz. az ősi zsidó törvényekről meg hadd ne beszéljünk... majd ha a zsidó törvényeket betartva rendszeresen égő áldozatot mutatsz be Istennek meg soha nem borotválkozol, körül vagy metélve és még ezen kívül egy kismillió dolog, majd akkor gyere ide arcoskodni, kedves zsidó ugrabugra..

2013. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/138 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, az ószövetség tele van melegekkel.
2013. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/138 anonim ***** válasza:
0%

"nem. az a meleg, aki csak a saját neme iránt képes vonzalmat érezni."


Hiába hangoztatod folyton a hülyeségeidet attól még nem lesz igaz. Meleg az aki homoszexuálisként él.

2013. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/138 anonim ***** válasza:
100%
És aki heteró és nem fekszik le senkivel soha, ő mi, ezek szerint a nem megélt szexualitás külön szexuális irányultság. Pf. Egy meleg attól meleg, hogy azonos nemű embert képes szeretni szerelemből és iránta érez testi vonzalmat. Az ilyen embert ellenező neművel házasságra vagy szexuális kapcsolatra kényszeríteni (pl. nyomásgyakorlással)nem helyes.
2013. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/138 anonim ***** válasza:
24%

"ELHAGYTÁK A NŐI NEMMEL VALÓ TERMÉSZETES ÉRINTKEZÉST... "

Pál itt általánosságban beszél a férfi nemről,ami normális esetben a nőkhöz vonzódik és ez a rendet elhagyták bizonyos férfiak.

Egy homoszexuális is el tudja hagyni a női nemet,rengetegnek felesége van de "beleunnak" mert úgy érzik valójában férfi kéne nekik és váltanak.

"itt olyan heteroszexuálisokról van szó, akik megtérésük után visszatértek a rituális prostitúcióhoz. "Na persze, pont ezt nem írja Pál csak belemagyarázás.

Szóval azt a baromságot kinek akarod beadni, hogy önmagában a homokos testi kapcsolat nem bűn de rituális keretek között már az?Ez aztán nagyon következetes, bibliai...

2013. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!