Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn melegnek...

A Biblia szerint bűn melegnek lenni?

Figyelt kérdés
én nem vagyok meleg, de az én Istenem nem venné el senkitől a boldogságát.. Amióta ezt megtudtam már nem is nagyon érdekel a Biblia:(

2013. febr. 25. 19:18
 81/138 anonim ***** válasza:
39%

Tessék íme Pál apostol véleménye arról, hogy feltétlen meg kell házasodni, különösen a melegeknek az úgy nevezett "megváltozás" hatására.


Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek tulajdon kegyelmi ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy.

8.

Mondom pedig a NEM HÁZASOKNAK és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is. (TUDNI ILLIK NŐTLEN)


Vagy a hajadon lányok és családjuknak szóló tanács:


A ki pedig szilárdan áll a szívében és a szükség nem kényszeríti, hatalma pedig van a tulajdon akarata fölött, és azt végezte el szívében, hogy megtartja hajadon leányát, jól cselekszi.

38.

Azért, a ki férjhez adja, az is jól cselekszi, de a ki NEM adja férjhez, még JOBBAN cselekszi.


Ezek az igék cáfolják meg azt, hogy a házasság, a heteróvá "válás" kötelező lenne, különösen a melegeknek.

2013. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/138 anonim ***** válasza:
64%

„Ne hálj férfival, mint ahogy nővel hálsz. Utálatos dolog az” (3Mózes 18:22).


3Mózes 18:24

„Ne tedd magad tisztátalanná semmivel sem ezek közül, mert mindezekkel azok a nemzetek tették magukat tisztátalanná, amelyeket kiűzök előletek.”


Róma 1:26, 27

26 Ezért adta át őket az Isten gyalázatos nemi vágyakozásoknak;+ mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel,+ 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést,+ és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal,+ s ocsmányságot cselekedtek,+ és a tévelygésükért+ járó teljes fizetséget+ megkapták önmagukban.



1Korintusz 6:9, 10

9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát?+ Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák+, sem bálványimádók+, sem házasságtörők+, sem természetellenes célokra tartott férfiak,+ sem férfiakkal háló férfiak,+ 10 sem tolvajok, sem kapzsik+, sem részegesek+, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.+

2013. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/138 anonim ***** válasza:
41%
Két szó: Új szövetség.
2013. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/138 anonim ***** válasza:
100%
Valójában egy szó...
2013. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/138 anonim ***** válasza:
0%

"fuu micsoda egy hisztit leversz itt :D úgy látom megint beletapostam a látens homokos lelkedbe azzal, hogy akkor is a homokos vagy, ha csak vonzóndsz a férfiakhoz.. :D"


Nem csodálom hogy fáj az igazság neked. A te fajtád mindig is kitaszított lesz és mi egészséges emberek döntünk a sorsotokról. Itt a neten lehet nagy a szád főleg ha annyira gyáva vagy hogy csak a másik ember véleményét tudod töröltetni. Ez is jelzi alávaló, sunyi személyiségedet. Nagyon félhetsz az igazságtól hiszen nap mint nap szembesülsz vele hogy egy degenerált vagy de ezt meg is érdemled.

2013. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/138 anonim ***** válasza:

"Ezek az igék cáfolják meg azt, hogy a házasság, a heteróvá "válás" kötelező lenne, különösen a melegeknek."

Ezek az igék az egyedülállóság jobb voltát hirdetik.Semmi közük nincs a melegek heteróvá válásához és senki nem mondta ,hogy bárkinek is kötelező lenne megházasodni.

2013. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/138 anonim ***** válasza:
54%

"Semmi közük nincs a melegek heteróvá válásához és senki nem mondta ,hogy bárkinek is kötelező lenne megházasodni."


Gyakorlatilag ennek az ellenkezőjét toljátok - ti heterók - a melegek arcába. A házasság kötelezőségét lehet hallani mindenhol. Érdekes az úgynevezett "gyógyult" melegek is nősek lettek, ezt mutatják fel eredménynek. Eddig egyetlen egy keresztény felekezettel találkoztam, amelyik a honlapján is hirdeti, hogy befogadja az egyedülállókat. Azt nem fogjátok fel, ha egy meleg megnősül lehet, hogy megfelel a ti világképeteknek de magát és "feleségét" is tönkre teszi.

2013. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/138 anonim ***** válasza:
24%
Minden ember képes a változásra. Egy meleg vagy megházasodik vagy nem. Semmi sem kötelező. Egy gyilkos is ha felhagy a bűnös életmódjával (akármennyire is benne van még a vágy a gyilkolásra) már nem gyakorolja a bűnt, így elfogadható Isten előtt.
2013. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/138 anonim ***** válasza:
24%

"Gyakorlatilag ennek az ellenkezőjét toljátok - ti heterók - a melegek arcába."

Ezt csak te tolod és erőlteted ha nem tűnne fel.

2013. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/138 anonim ***** válasza:
100%

" hogy csak a másik ember véleményét tudod töröltetni"


én nem töröltettem semmit :D a hisztid meg felér egy vallomással :D

2013. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!