Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mért nem fogadjá...

Jehova Tanúi! Mért nem fogadjátok el azt, hogy Isten és Jézus egyenlő?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/217 anonim ***** válasza:
23%
Én ugyan nem vagyok se jehova tanúja, se semmi, de nem egyenlő. Jézus elvileg Isten fia.
2013. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/217 kzs ***** válasza:
28%

Én ugyan nem vagyok Jehova tanúja, de hadd válaszoljak az előbbi kérdésre!


Szóval: "...nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő," (Filippi 2/6)


"Én és az Atya egy vagyunk." (János 10/30)


És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem! (János 10/28)


Szerintem eléggé nyilvánvaló, hogy Jézus egyenlő az Istennel.

2013. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/217 A kérdező kommentje:
Nyugodtan válaszolhatnak mások is :)
2013. ápr. 6. 11:46
 4/217 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező:

azért nem "fogadjuk el" mert nem "egyenlő".

az az két személyről beszélünk.

az Atyáról aki öröktől fogva van és Ő a mindenható, teremtő, és a Fiáról, aki az Atyától kapott isteni képességeket, de nem öröktől való, nem mindenható, jó lehet Jehova mellett tevékenykedett a Teremtésben.


Jézus sohasem értette azt a mondatában hogy Ő az Atyával lényegben egyek, hiszen azt mondta a Tanítványainak, hogy azok is és mi is legyünk egyek ahogy Ő az Atyával egyek.


Vagy is akaratban Tettben szándékban, és nem bújunk egymás testébe.

(János 17:20, 21) . . .; 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/217 A kérdező kommentje:

A Biblia azt mondja: Isten Jézusban teremtett meg mindent.

Ez nálatok kimaradt Katy?

2013. ápr. 6. 12:21
 6/217 anonim ***** válasza:
10%

Kedves KZs:

János 20:18-ról van szó.


Ha Tamás „Istennek” kívánta nevezni Jézust, ebben nincs semmi kivetnivaló. Ez összhangban lenne azzal, amit Jézus maga is idézett a Zsoltárok könyvéből, amely a tekintélyes embereket, bírákat ’isteneknek’ nevezi (Ján 10:34, 35, Kár.; Zsolt 82:1–6). Az csak természetes, hogy Krisztusnak sokkal magasabb állása van, mint azoknak az embereknek. A Jehovához viszonyított páratlan helyzete miatt a János 1:18 (ÚV) ezért úgy utal Jézusra, hogy „az egyszülött isten”. Az Ézsaiás 9:5 (Kat. [9:6]) is ’Erős Istennek’ — de nem a mindenható Istennek — nevezi prófétailag Jézust. Mindez összhangban van azzal, hogy Jézust a János 1:1 ’istennek’ nevezi (ÚV, Kecsk., 1931).

A szövegösszefüggés segít helyesen következtetni ebből. Röviddel Jézus halála előtt Tamás hallotta Jézus imáját, amelyben Atyját az ’egyedül igaz Istennek’ nevezte (Ján 17:3, Kár.). Jézus a feltámadása után üzenetet küldött az apostolainak, Tamást is beleértve, ezt mondva: „Felmegyek . . . az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez” (Ján 20:17, Kár.). Miután János apostol beszámol arról, hogy mit mondott Tamás, amikor a feltámadt Krisztust valóban meglátta és megérintette, hozzáfűzte: „Ezek pedig azért irattak meg, hogy higyjétek, hogy Jézus a Krisztus, az Istennek Fia, és hogy ezt hívén, életetek legyen az ő nevében” (Ján 20:31, Kár.). Ha tehát valaki ennek ellenére arra a következtetésre jut Tamás felkiáltása alapján, hogy Jézus az ’egyedül igaz Isten’, vagy hogy Jézus egy háromság „Fiúistene”, akkor el kell olvasnia még egyszer, mit mondott maga Jézus (17. vers), és milyen egyértelmű következtetést vont le abból János apostol (31. vers).


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/217 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem félre értelmezitek ezt az igeszakaszt. Tudod különbség van egység és egyenlőség közt!
2013. ápr. 6. 12:23
 8/217 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező!


Kissé érdekes kérdés, mert egyértelműen azért mert mi máshogyan látjuk. Mi is kérdezhetnénk, hogy miért nem fogadjátok el, hogy nem ugyanaz a 2 személy! De hogy válaszoljak a kérdésedre, végig kell vizsgálni minden eseményt a Bibliában, aminek ehhez köze van. Ha mindet átvizsgálod, világos a válasz. Csak 3 példa, mert nem akarok oldalakat írogatni: Minek imádkozott Jézus a Gecsemáné-kertben, ha ő ISten? Hol találsz háromság szót a Bibliában? MIért írja azt az 1Korintusz 11:3, hogy "a Krisztus feje pedig az Isten."? Szerintem a tények magukért beszélnek.


Üdv: Imre

2013. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/217 A kérdező kommentje:

Igen, mi keresztények egységben vagyunk Istennel és Jézussal, Jézus által aki EGYENLŐ vele (Istennel!), de nem vagyunk és nem lehetünk egyenlők Velük, csak egységben!, lehetünk Velük!


Isten egyenlő Jézussal nem olvastátok Jehova Tanúi eme igeszakaszt?:

Jézus ezt mondta a teremtéssel kapcsolatban: Ha hinnétek Mózesnek akkor hinnétek nekem, RÓLAM ÍRT!


Ezt próbáljátok kimagyarázni! Isten Jézusban teremtett meg mindent, ti pedig még ezt sem tudjátok elfogadni mert túl nagy a sötétség abban a rohadt őrtoronyban amibe egy fényfoszlány sincs, de nem az ablakok hiánya miatt, hanem mert ti nem vagytok képesek megnyílni az igazság felé!


Ennek nevez titeket a Biblia: Szándékosan buták.


A tudatlanságon lehet segíteni, de a hülyeség örökre meg marad.


Csak még egyszer leírom, mielőtt elfelejtenéd!


Jézus ezt mondta a teremtéssel kapcsolatban: Ha hinnétek Mózesnek akkor hinnétek nekem, RÓLAM ÍRT!


Tisztelettel: tattilaboy

2013. ápr. 6. 12:34
 10/217 anonim ***** válasza:
82%

Meddő vita lesz, de nem bírom ki, hogy ne szóljak bele!:)))


Szerintem a János prológusnál semmi nem bizonyítja jobban azt, hogy Jézus "az Atyával egylényegű", "és minden általa lett" hogy a Credoból idézzek.


Jehova Tanúi hogy magyarázzák ezeket a sorokat, melyeket az említett Prológusból másolok?


1. Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és ISTEN VOLT AZ IGE. Ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami lett.


2. Az igazi világosság, aki minden embert megvilágosít, a világba jött. A világban volt, A VILÁG ŐÁLTALA LETT, de a világ nem ismerte fel őt.


3. Istent soha nem látta senki, AZ EGYSZÜLÖTT ISTEN, AKI AZ ATYA KEBELÉN VAN, ő nyilatkoztatta ki.


Ugye az azért egyértelmű, hogy egy időben véges, "isteni tulajdonságokkal" felvértezett ember azért nem vett volna részt a teremtésben?

2013. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!