Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mért nem fogadjá...

Jehova Tanúi! Mért nem fogadjátok el azt, hogy Isten és Jézus egyenlő?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 11:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/217 anonim ***** válasza:
27%
Hogy külön személyek lennének? Szerinted Jézus kihez imádkozott? Saját magához? :D
2013. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/217 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, de hosszú leszek. Mert fontos. (A muszlimokat idekevertem, mert ilyen szempontból a JTanúk, a zsidók, a muszlimok ugyanazt hiszik: Jézus nem Isten, próféta, stb)

Vissza:

Logosz - a Teremtő Szó: mi Igével fordítjuk(ami gyönyörű, mert benne van a teremtés is) máshol Word Wort

Az ÚSZ görögül íródott: LOGOSZ

János evangéliuma, ezzel kezdődik, semmi kétséget nem hagy János: metafizika, amit ír.

1.1

Kezdetben vala az Ige,

és az Ige vala az Istennél,

és Isten vala az Ige.

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος,

καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν,

καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος.


Jézus Krisztus az Atyaisten megtestesülése, szava, NEVE.

2013. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/217 anonim ***** válasza:
10%

"A ' ἕν = Egy ' akkori görögben Isten szinonimája volt."


Ez azért meredek!


Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te énbennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem.


Tehát, hogy mindnyájan istenek legyenek? Ugyanis itt is ugyan az a szó szerepel.


Metafizika, meg metaliturgia :D


A János 1-el kapcsolatban olvashatsz egy előbbi hozzászólásomban. Érdekes, hogy szerintem nemcsak próféta, hanem Isten fia (nem AZ Isten, hanem Isten fia), mindenek felett álló, király, kivéve az Atya felett nem áll, mert az Atya nagyobb nála. És mégsem vagyok sem muszlim, sem tanú. De te remekül próbálsz ítélkezni, holott Jézus nem tett ilyet, pedig aki keresztény, az Krisztus követő. Ugyanis a szó ezt jelenti, és nem azt, hogy ki hogyan értelmezi Jézus istenségét vagy nem istenségét.


Szia

2013. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/217 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Figyelve az írásaidat sokat változott a hangvételed.

Ezt vedd dicséretnek.


Egy érdekes biblia vers neked a zsidókhoz írt levélből:

"A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, a ki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban"

2013. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/217 anonim ***** válasza:
54%

43 -ne vádolj "ítélkezéssel" Azt mondtam, nem keresztény, aki nem hiszi, hogy Jézus Krisztus az inkarnálódott Isten. 1.Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten. Aki ezt hiszi, keresztény.

2.Aki követi Krisztust: az pedig jó keresztény.

Nincs alkudozás."fia nem fia, próféta, " stb-

Ezek fundametális dolgok.

"Fia".. de: ISTEN A LÉT -mondja Duns Scotus, Aquinói Szt Tamás, tessék érteni a "fia" kifejezést a méltóan. Nem úgy fia, mint a péknek a fia.

A LÉT, a LOGOSZ -megtestesülése.

"Tehát, hogy mindnyájan istenek legyenek?"

Igen.

Az egyházatyák tanítása: "Isten emberré lett, hogy az ember Istenné válhasson." A megváltás.

2013. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/217 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező.

Az utolsó válaszoló Írásában nagyon jól azt írja, hogy:

"üle a jobbjára" Na már most ha Jézus maga lenne a Teremtő Isten akkor nem ülhetne a saját maga jobbjára.


Egy valamit meg kell érteni.

Amikor a Mózes 1 versét olvassuk, ott azt írja, hogy: kezdetben teremtette Isten...


Itt a Héber Bara szót használja, ami egyetlen egy személyt jelent, első szám egyes személyben

Itt még Jézus nem is létezett semmilyen formában.

amikor az ember teremtéséről később olvassuk a 1Mózes 1 27-ben:

Teremtsünk embert a mi képünkre ...

Itt már többes szám első személyben beszél tehát ott már Jézus élt vagy is meg lett teremtve.

Ebből láthatjuk, hogy Jézus kapott az Isteni tulajdonságokból, de Ő ennek ellenére nem vált mindenhatóvá.

A minden ható, öröktől van, Jézusnak pedig volt kezdete.


Igen Jézust bizonyos értelemben nevezhetjük isteni tulajdonságai miatt Istenségnek, de ez nem teszi egyenlővé a Teremtőjével atyjával aki mindenható.


Tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/217 anonim ***** válasza:
33%

"Krisztus teljesen ember és teljesen Isten. Aki ezt hiszi, keresztény.

2.Aki követi Krisztust: az pedig jó keresztény."


A keresztény szó jelentése, a tényleges jelentése, hogy Krisztus követő. Mellékreálhatsz egyéb jelentéseket, de az már a sajátod lesz, és nem a tényleges. Olyan, hogy jó keresztény, vagy rossz keresztény innentől kezdve nem létezik. Krisztust lehet követni, vagy nem követni. Kereszténynek lenni, vagy nem annak lenni.

2013. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/217 anonim ***** válasza:
68%
Legyen neked igazad.Viszontlátásra! Köszönöm a beszélgetést.
2013. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/217 anonim ***** válasza:
21%

Kedves kérdező!


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Azt mondta imádott Istenére Jézus, hogy Ő az "egyedüli igaz Isten". Nos, vajon ha te "egyedülinek" nevezel bizonyos jellemvonásokban valaki mást, akkor hogyan nevezheted magad "egyenlőnek" vele????


----------


Istent lehetett-e kísérteni?

Jézusról a Máté 4:1 elmondja, hogy „az Ördög megkísértette”. Sátán, miután megmutatta Jézusnak „a világ összes királyságait és azok dicsőségét”, ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.” (Máté 4:8, 9). Sátán megpróbálta Jézust hűtlenségre bírni Istennel szemben.


De mi értelme lenne a lojalitás próbájának, ha Jézus maga lenne az Isten, vagy éppen "istenember", aki "egyenlő tudásban, hatalomban", stb. vele? Vajon Isten képes lenne önmaga ellen lázadni? Nem, ellenben az angyalok és az emberek képesek Isten ellen lázadni, és erre volt is példa. Jézus megkísértése csak abban az esetben lenne ésszerű, ha ő nem lenne Isten, hanem csupán egy különálló személy, természetesen egy különálló teremtés értelemben, mint például egy angyal vagy egy ember, akinek saját szabad akarata van, és aki hűtlenné is válhat, ha éppen ehhez lenne kedve.


Másrészt, elképzelhetetlen, hogy Isten vétkezne és hűtlen lenne önmagához. „Tevékenysége tökéletes. . . a hűség Istene. . . igazságos és egyenes ő” (5Mózes 32:4). Ha tehát Jézus Isten lett volna, soha nem lehetett volna őt megkísérteni (Jakab 1:13).


Ez jól tudta Sátán is, ezért nyilvánvaló, hogy Jehovánál nem próbálkozna be "kísértésügyileg".

2013. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/217 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszaitokat most már értem :D


Szóval: Isten csak egy van. Jézus az ő fia, hasonló szinten van Istennel az Ő Atyjával, de nincsen ugyan azon a szinten Vele (Istennel)!


Azt hiszem megértettem végre :D

Ugyan akkor különös, mert én régebben ugyan így hittem ezeket a dolgokat csak.. ezt tényleg nem tudom megmagyarázni valószínűleg annyi magyarázkodást össze vissza olvasgattam az interneten pl itt a gyakorikerdesek.hu-n is és más weboldalakon, hogy besokallhattam vagy én nem is tudom.


Mindenesetre szeretnék minden vallású felebarátomtól/testvéremtől bocsánatot kérni akiket megbántottam és köszönöm, hogy volt türelmetek hozzám, nagyon hálás vagyok nektek és az Úrnak hogy elküldött titeket megértetni velem ezeket a dolgokat.

Dicsőség Istennek! :)

2013. ápr. 7. 00:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!