Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mért nem fogadjá...

Jehova Tanúi! Mért nem fogadjátok el azt, hogy Isten és Jézus egyenlő?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 11:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/217 anonim ***** válasza:
69%

háromsághívőnek? az ki a franc?

Mert van a Szentháromság misztériuma, azzal szoktak foglalkozni az hívők. Azok, akik hiszik, hogy az Ige testté lett és közöttünk lakozott.

És hiszik, ha Jézus Krisztus mondja:

"Én és az Atya egy vagyunk"

2013. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/217 anonim ***** válasza:
73%

""Én és az Atya egy vagyunk""


Na, ez már egy idézet.:D


Akkor ezeket hogyan értelmezed?


Jn 17,21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.


Jn 17,26 És megismertettem ő velök a te nevedet, és megismertetem; hogy az a szeretet legyen ő bennök, a mellyel engem szerettél, és én is ő bennök legyek.


Tehát a hívők éppen úgy egyek Krisztussal, ahogy Jézus az Atyával? Tehát a hívők Istenek?


Te hogyan értelmezed?

2013. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/217 anonim ***** válasza:
73%
Az ember istenné válása eleve bukott mutatvány, azt leszámítva, hogy eretnek, ugyanis az idézetek ebben a korban való egyesülésről beszélnek. Hogy elhiggye a világ...
2013. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/217 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 56-os válaszoló:

"Ez így volt egészen addig : míg emberré nem lett az Isten. "


Ez nem igaz! Ez nem bibliai gondolat, hanem a háromságimádók elferdített megfogalmazása. Mert ugyanis a Szentírás sehol sem mond olyant, hogy "Isten emberré lett". Isten Fia, aki emberré lett. És Jézus sem nevezte magát sehol Istennek. (És ne kezdjük elölről, hogy a zsidók mivel vádolták hamisan)


"A világ legnagyobb misztériuma."


Ez nem misztérium, hanem egy pogány hamis filozófia.


------


Kedves 61-es válaszoló: miért kell demagógnak lenned? Ezt írod: "És hiszik, ha Jézus Krisztus mondja:

"'Én és az Atya egy vagyunk'".


Igen, ebben, hogy Jézus ezt mondta mi is hiszünk. De vajon megmagyarázta-e, hogy mit ért ezen az "egységen"? Igen, bizony meg! Mivel a tanítványinak UGYANILYEN egységben kell lennie Jézussal.

Amikor Jézus ezt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk”, vajon arra gondolt, hogy Ő Isten, a Mindenható? A háromság néhány szószólója ezt állítja. De a János 17:21, 22-ben Jézus így imádkozott a követőiért: „mindnyájan egyek legyenek”, majd hozzátette: „egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk.” Az „egy” kifejezésére itt ugyanazt a görög szót (hen) használta mindegyik esetben. Jézus tanítványai nyilván nem részei a háromságnak. De úgy, mint Isten és Krisztus, ők is egyek az Atyával és a Fiúval a szándék tekintetében.


Tehát egy eredendően hamis érvet ismételgetnek a háromsághívők állandóan. Ez is sokat elárul e filozófia "igazságáról"!

2013. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/217 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy háromság hívő? Van az Atya a Fiú és a Szentlélek nem? Most miben hogy higgyek? Lehetőleg egy olyan mondja meg akinek az érvei függetlenek a felekezetétől vagy attól h JT stb.


Én egy sima keresztény vagyok, megtértem Jézushoz és ennyi.

2013. ápr. 8. 13:53
 66/217 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, nem hinném, hogy másoknak kellene neked megmondani, hogy "miben higgy"! A saját bibliai meggyőződésednek kell ezt eldöntenie.


A Biblia arra biztat, hogy ne egyedül (vagy főleg) a szíved, vagyis az érzelmeid irányítsanak, ha ilyen fontos döntések előtt állsz. Legyél ésszerű, józan és racionális amikor kutatod az igazságot, mert különben könnyen félrevezethetnek.


Jehova Tanúi nem hisznek a háromságban, és elvetik, mint pogány eredetű filozófiát (erre a fent írottakon kívül is rengeteg bibliai okuk van), tehát azokat nevezem "háromsághívőknek", akik egy "istenháromságban" hisznek, szerintem ez érthető.


Az Atya, Fiú, szent szellem "nevében" kell megkeresztelni a tanítványokat szerte a lakott földön. Ez nem azt jelenti, amit a háromságban hívők el akarnak hitetni a híveikkel, miszerint mindhárman "személyek" és egyben "Istenek" is, "akik" "egyenlőek hatalomban, tudásban, örökkévalóságban, stb... - osztán mégis csak "egy Istent" alkotnak.

Megkeresztelkedni mindhárom "nevében" annyit tesz, hogy mindhárom felsorolt "elismerésével". Mivel a szent szelleme Istennek nem egy "isteni személy", hanem a külsődlegesen ható tevékeny ereje, valamint valódi "neve" sincs, mint Jézusnak és az Atyjának, Jehovának, éppen ezért a "nevében" kifejezést nem lehet szó szerint értelmezni.

2013. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/217 anonim ***** válasza:
78%

"#62Tehát a hívők éppen úgy egyek Krisztussal, ahogy Jézus az Atyával? Tehát a hívők Istenek? Te hogyan értelmezed?"

Lásd#45-úgy értelmezem, kedves -ezek szerint- unitárius testvérem.

Már hogy kellene,hogy egyek legyenek.

Krisztus követésével megvalósítva. Ehhez legjobban a szentek közelítettek -és az "unio mystica" révén a misztikusok. Krisztus a világ világossága -ebben azt hiszem, megegyezünk..talán mind,az itt lévő vitatkozókkal.

És azt mondotta: Ti vagytok a világ világossága.(Mt5,14)

Erről a tagadói nagyvonalúan lemondanak.

Követői meg tudják, milyen nehéz..

"Credo, quia absurdum est. Hiszek, mert képtelenség, lehetetlen!" - mondták a régiek.

Az, hogy ki meddig jut el, nem tudjuk mi megállapítani. De majd mindenki meg fogja tudni. Hiszem.

2013. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/217 A kérdező kommentje:

Na jólvan. Akkor az én értelmezésem szerint:

Isten és Jézus nem egyenlőek. Külön lények, Jézus Isten Fia, nagy hatalma van, de nem mindentudó.

Jézus Istennel volt már a világ alapjainak megvetése előtt, lásd Pál apostol 1 közönséges levelének 1. részében és így értelmet nyer, a János 5:46-47 is.

2013. ápr. 8. 16:14
 69/217 anonim ***** válasza:
69%
Látod kedves kérdező, megy ez, te felismerted azt a hamis tant, amihez valaki egy életen keresztül ragaszkodik.
2013. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/217 anonim ***** válasza:
31%
- szólott ítélkezve Istvan35, az igazság egyedüli letéteményese.
2013. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!