Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem ezt a rózsafüzért...

Nem értem ezt a rózsafüzért hogy kell imádkozni. (? )

Figyelt kérdés

A bűnbánat rózsafüzére


(Hagyományos rózsafüzéren)


Keresztre: Hiszekegy


Nagy szemekre:


Jézusom, kérlek, bocsáss meg nekem, hogy tisztátalan lélekkel vettelek magamhoz. Bízom Szentlelked segítségében, akinek kegyelme által mély bűnbánatot gyakorolva fogadhatlak szívem hajlékába.


Kis szemekre:


Édesanyám, tökéletes tisztaságod által kérlek, segíts nekem, hogy növekedni tudjak az őszinte és tiszta bűnbánat erényében.


Befejezésül:


Szentlélek Istenem, bízom mérhetetlen kegyelmeidben és abban, hogy a bűnbánat erényével lelkem nem foltos, hanem hófehér lesz, olyan mint legtisztább teremtményeid, a kicsi gyermekek lelke.


A nagy szemekre Miatyánkot szoktunk, akkor msot azt változatlanul elimádkozzuk és utána jön az első szöveg?


Kis szemekre meg ugye Üdvözlégyet. Akkor most a titkok helyére kell mondani ezt a szöveget?


Több ilyen új rózsafüzér van, amit nem értek, hogy ezek honnan jöttek? Valaki tudna erről nekem hitelesen beszélni, aki tud ezekről? Én még csak ma reggel találkoztam velük.:)


2013. aug. 17. 09:42
 1/10 kzs ***** válasza:
6%
Figyelj csak, én meg azt nem értem, hogy a rózsafüzért MIÉRT kell imádkozni !!
2013. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pietrosol ***** válasza:
23%

Szia!


Bocs, hogy nem tudok pontos választ adni, de az ima és a meditáció lényege nagyjából ugyanaz. Vagyis az elme zajkeltő tevékenységének az elcsendesítése az akaratra való koncentráció által. Ehhez használnak rózsafűzért a katolikusok és számláló fűzért a buddhisták.

2013. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kell, hanem lehet! És még mindig nem tudom erre a választ... Kérlek valaki segítsen nekem ebben.
2013. aug. 17. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Miért nem a szívedből imádkozol? Miért ilyen szarokat mormolsz amikor az Isten a szívedre kiváncsi és ő téged akar, nem betanult szövegeket? Ő azt akarja hogy őszintén imádd és adj hálát
2013. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. ez nem szar!

2. a kötött imán kívül imádkozom a saját szavaimmal is!

2013. aug. 17. 14:22
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Az bőven elég, hidd el. Benne van ám a Bibliában, hogy imádkozni röviden kell! Ez mantra, az pedig tiltott. Evvan kedves testvér. Ne a hagyománnyal foglalkozz, hanem Istennel és az ő szavával, a Bibliával.
2013. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Középkori eredetű ima azoknak, akik nem tudják elimádkozni a 150 zsoltárt, mert nem tudják kívülről vagy nem tudnak olvasni, hogy megtanulják.

Itt le van írva a története és az eredeti "titkok":

[link]

2013. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában valamilyen magánkinyilatkoztatás fűződik az ilyen újabb fajta rózsafüzérekhez. Ha egy püspök engedélyez egy ilyesmi alapján megírt imát, akkor az már szabadon terjeszthető, imádkozható.


Mire vagy még kíváncsi?

2013. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha van hozsannád, abban minden bent van, ahoz mit mire kell mondanod, ha az sem segít kérdezd meg nyugodtan vallási vezetődet! :) Ő segít majd! :)
2013. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Prókátor ***** válasza:
100%

A dátumot látva valószínűleg elkésett a válaszom, de ha mégsem …


A Miatyánykok és az Üdvözlégyek HELYETT kell mondani az említett szövegeket! Ebben az a jó, hogy egy ilyen imasort 5-10 perc alatt is elmondhatsz.

De …!

Ha van időd, nyugodtan mondhatod a titkok helyett. Én azt is szoktam. Vagy úgy, hogy a titok helyén mondod, de csak 1 tizedet mondasz. A Szentolvasóban az az igazán jó, hogy nem tudod elrontani. Így is, úgy oos imádkozol, Istenre koncentrálsz. És ez a lényeg!

2014. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!