Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy úgy...

Létezik olyan, hogy úgy kezdtem el imádkozni hogy nem is értettem már mit mondok vagyis tudtam hogy beszélek de olyan gyorsan mondtam, h aztán nem emlékeztem és meg is ijedtem, hogy ez mi?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meg volt az életedben a keresztség mind három lépése?
2013. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
melyik az a három pontosan?
2013. okt. 18. 10:52
 3/17 anonim ***** válasza:

-megtérés

-vízkeresztség

-Szent Lélek keresztség


Ez a valódi Keresztelkedés.Nem a bohózat amit csinálnak némely templomban.

2013. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2 mivel nem tudtad, ezért nem volt meg.


Kértél Istentől önmagad számára jelet?

2013. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*Kértél Istentől önmagad számára a jelenlétéről ill. működéséről jelet?
2013. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
igen persze többször is kértem!!!!!
2013. okt. 18. 11:02
 7/17 anonim ***** válasza:
6 Akkor megkaptad.Rajtad keresztül működött pár pillanatig az imádság Szelleme.
2013. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Több jelet nem fogsz kapni, míg a szövetségkötésed Istennel teljes egészében be nem lesz töltve.
2013. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
hiába kéred.
2013. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Girgoy ***** válasza:

Hülyeség, szerintem először tisztába kellene jönni azzal, mi az ima és mi a keresztség és nem elmenni ebbe a pogány-mágikus vonalba...


A vízkeresztség a bűneinktől való megtisztulásról szól, a Szentlélek ajándéka pedig nem olyan, mint a sámánok transzbaesése és hasonló jelenségek, hagyjuk meg ezeket nekik.


Az igazi kereszténységet leginkább az különbözteti meg a pogány vallásoktól, hoyg abban nincs ezotéria és exotéria közti hasadás (vagyis a legbelsőbb "titkos" tanok is teljesen nyílvánvalóak és egyszerűek, a háztetőkről hirdetik) és a természetfeletti nem természetellenes, hanem természetes, a hétköznapi jelenségeket tölti meg mélységgel és magassággal.


Az ima nem technika, nem rendkívüli, nem ijesztő, hanem arról szól, hogy a legkisebb emebr is részesült abban a kiváltságban, hogy a mindenség urát "Mi Atyánk"-nak szólítsa egy közösség részeként, és úgy beszélgessen Vele, mint egy apával, természetes módon. Ezt a kiváltságot kaptuk. A Sátán az, aki ezt a természetes, egészséges kapcsolatot meg akarja bontani!


Nézzük csak meg: a pogány vallásokban vannak külön imatechnikák, módosult tudatállapot, egyéni látomások, csodás képességek, stb. A kereszténynek mindez idegen, hiszen Ő olyan egyszerűen beszélhet az Úrral, mint ahogy egyébként is beszélget. A Sátán az, aki a gőgre játszik: valakinek csodás képességeket, különleges élményeket ad (amelyeksohasem természetesek!), és aztán behazudja, hogy ez egy felsőbbrendű lelkiség, te kiválasztott vagy, felsőbbrendű, ezt a különleges utat kellkövetned. Így a hívő lehagyja a hagyományos, természetes utat és egyéni utakra téved, ahová a nyáj körül keringő ordító farkas viszi! Egyre intimebb és bizsergetőbb lesz ez az "imádkozás", ahogy az ördög egyre jobban magához láncolja az illetőt, hogy az ne a nyájat kövesse, hanem egy antikristust, egy bálványt, és egyre jobban növeli a gőgjét, mert akkro tuttira elkárhozik az illető. Így megy ez, nem elméletből mondom, mert láttam már ilyet a valós életben, olyat is, hoyg végül a pszichiátrián kötött ki az illető! Szimpla vallási szinezetű skizofrénia fejlődött ki nála, de megvolt róla győződve, hoyg ő egy kiválasztott próféta.


Nem ilyen a kereszténység, nem ilyen a kapcsolat Istennel! Ha megijedtél, Isten adta neked az ijedtséged, be ne dőlj az Ellenfélnek, hogy ez a természetellenes sámánisztikus dolog (merthogy kb. 90%-nyi hasonlósága van ennek a sámánizmussal, ha utánajársz) az igazi, vagy valamiféle felsőbbrendű ima!


Mond azt, hoyg nem akarsz erről tudni, nem akarod, hoyg megismétlődjön, nem jel kell, hanem józan bölcsesség és egyszerűség! Legyél csak Isten egyszerű józan gyermeke, beszélj úgy értelmesen Istenhez, hogy SAJÁT ŐSZINTE szavaidat osztod meg Apáddal! Csak így lesz Neked valódi természetes kapcsolatod a valódi Istennel!

2013. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!