Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lemondhatok a keresztségről?

Lemondhatok a keresztségről?

Figyelt kérdés

Le szeretnék mondani a keresztségről. Kicsi voltam amikor megkereszteltek és nem én döntöttem róla, hanem a szüleim. Úgy érzem sem az egyház sem a szüleim részéről nem volt korrekt dolog, hogy olyant erőltettek rám amit nem akarok.


Van valami megoldása annak, hogy levegyék rólam a keresztséget?


Előre is köszönöm a válaszokat!


22/F



2013. nov. 20. 15:02
 1/9 anonim válasza:
26%
Nem vehetik le rólad a keresztséget.. ez nem így működik. és azzal, hogy szüleid úgy döntöttek hogy elvisznek megkeresztelni nem erőltették rád. Hidd el csak jót tettek ezzel. Ha nem akarsz hívő lenni a te dolgod , semmiben nem fog befolyásolni az hogy meg vagy keresztelve. Nagyon sok embert megkeresztelnek , pedig nem is vallásosak.
2013. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen. Bemész arra a plébániára/lelkészségre, ahol kereszteltek, és megkéred, hogy töröljenek a nyilvántartásból.
2013. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem hiszel benne (márpedig gondolom nem), akkor ez számodra annyit jelent, hogy egy pasi összekente vízzel a homlokodat baba korodban. Ezt hogy akarod visszavonatni?
2013. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

A plébánián nincs nyilvántartás, amiből bárkit is törölni lehetne. Anyakönyv van, amibe a keresztelés tényét annak idején bevezették. Abból törölni nem lehet, hiszen a keresztelés megtörtént, azt meg nem történtté tenni nem lehet.


Egyébként bírom az ilyen kérdéseket. Ha nem jelent számodra a vallás, a keresztség semmit, akkor mit problémázol egy kis langyos vízen? Hiszen akkor a keresztség nem több a számodra. Az nem egy stigma, amit örökké magadon viselsz. Az csak annak a jelen, hogy valamelyik keresztény közösség befogadott. Ha te nem akarsz odatartozni, akkor senki sem kötelez rá.

2013. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Andizsuzsi! Bocs, ha rossz kifejezést használtam, de valamit biztosan lehet csinálni, hiszen pl. a Jehova Tanúinál előírás, hogy csak akkor lehet belépni közéjük, ha az illető előtte hivatalosan is kilépett abból a felekezetből, ahova korábban tartozott, még ha csak papíron is. A részleteket nem ismerem, nem vagyok Tanú, de azt tudom, hogy van ilyen.
2013. nov. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
A katolikus Egyházból (más egyházak ilyen dolgait nem ismerem), ki lehet lépni. Ennek formája, hogy az illető két tanú és a plébános előtt kijelenti, hogy el kívánja hagyni a közösséget. Erről jegyzőkönyv készül (gondolom ez kell a Tanúknak), és az anyakönyvbe is bejegyzésre kerül. De ez a megkeresztelés tényén nem változtat, azt nem "csinálja vissza".
2013. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell ezzel foglalkoznod. A keresztségnek nincs semmi kihatása az életre. Ha egy autó belehajt egy pocsojába és azzal lefröcsköl téged, azt sem kell hogy "levegyék" rólad. Egyszerűen ne törődj vele. Ostoba hagyomány az egész.


Én is meglettem keresztelve (csecsemőként nemtudtam tiltakozni ellene), de nincs kihatása az életemre így nemfoglalkozok vele.

2013. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Megnyugatatlak, valójában nem vagy megkeresztelve, mivel a katolikus keresztség a Biblia szerint érvénytelen. A keresztség ugyanis az alámerítkezéssel történő felnőtt keresztség, ahol az egyén maga dönt arról, hogy eltemeti a régi életét (ezt jelképezi a vízalámerítés) és Krisztussal feltámad egy új életre (ezt szimbolizálja a vízből való kiemelés). Értelemszerűen egy csecsemő képtelen ilyen döntést meghozni, ráadásul a liturgia sem felel meg a bibliai mintának. Mondom ezt úgy, hogy katolikus nevelés vagyok.


Nem vagy tehát megkeresztelve, nincs miről lemondani.

2013. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"A plébánián nincs nyilvántartás, amiből bárkit is törölni lehetne." - ez valószínüleg helyenként máshogyan van. Én is katolikus voltam, és bementem az egyházba, ahol a jelenlétemben kihúztak a névsorból, ami számomra bőven elegendő volt, hogy lássam az az egyház nem tart engem számon többé.


Azt, hogy mivel "hintettek" meg csecsemőkoromban, arról én nem tehettem. De az már rajtam múlik, felnőttkén milyen döntést hozok. Ezért már én vagok a felelős Isten előtt.


Erre szólítja fel azokat az embereket, akik megismerik Istent: 2Korintusz 6:14-17 Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? 15 Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? 16 És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal? Mert mi egy élő Isten temploma vagyunk; mint ahogy az Isten mondta: „Közöttük fogok lakozni, és közöttük fogok járni, és Istenük leszek, és ők népem lesznek.” 17 „»Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant«”; „»és én befogadlak titeket«”.


Jelenések 18:4 És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból.

2013. nov. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!