Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten neve Jézus?

Isten neve Jézus?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 21:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
57%
Isten neve Isten.
2013. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Az a fiáé.
2013. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
41%
Istent sok mindennek szokták hívni, de a személye a lényege a név csak utal egy tulajdonságára.
2013. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Jézus az Isten Fiának nevezte magát (János 10:36; 11:4). Soha nem állította, hogy ő lenne a Mindenható Isten.


Sőt, Jézus imádkozott Istenhez (Máté 26:39). És amikor imádkozni tanította a követőit, ezt mondta: Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved (Máté 6:9).


Így nyilatkoztatta ki Isten nevét, amikor a Szentírás egy régi részletét idézte: Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk egy Jehova (Márk 12:29; 5Mózes 6:4).

2013. nov. 28. 21:18
 5/51 anonim ***** válasza:
66%

És mit jelent az, hogy Jehova?

Annyi értelme van, mint a csiribá-csiribúnak?

2013. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
Az utolsó idézeted lényege, hogy nincs más Isten és nem az, hogy Jehovának hívják.
2013. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Az egyedüli igaz Isten neve. Ezt a nevet ő adta saját magának. Jehova a Teremtő, s ezért a világegyetem jog szerinti szuverén Ura. A Jehova név a héber tetragram () lefordítása; jelentése: előidézi, hogy legyen. Ezt a négy héber betűt sok nyelven a JHVH vagy YHWH jelöli.
2013. nov. 28. 21:25
 8/51 Szeressük egymást ***** válasza:

Megint egy vitatkozni akaró.

Képzeld igen.:-D


Luk 8:39 Térj vissza házadhoz, és beszéld el, mely nagy dolgokat tett az Isten veled. Elméne azért, hirdetvén az egész városban, mely nagy dolgokat cselekedett Jézus ő vele.

2013. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
36%

Mózes II. könyve 3. rész:

14. És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


János Evangyélioma 8. rész:

58. Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, ÉN VAGYOK.

59. Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.


János Evangyélioma 10. rész:

30. Én és az Atya egy vagyunk.

31. Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék őt.


.


János Evangyélioma 1. rész:

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

...

14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


.


Jehova tanúi sajnos azt hiszik (és még sokan mások), hogy képesek lennének az alig pár grammos kis szürkeállományukkal megérteni (vagy legalábbis felfogni) Magát az Istent, Aki Örökkévaló, Mindentudó és Mindenható......... -velük szemben, akik közül lehet még olyan is van, aki azt se tudja éppen, hogy merre van arccal..........


Én személy szerint a Szentháromság híve vagyok (Isten = Atya + Fiú + Szent Lélek)


Üdv. tati (kis t-vel)

2013. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy elírtam múltkor a t betűt, nem szándékos volt :D
2013. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!