Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten neve Jézus?

Isten neve Jézus?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 21:05
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Amikor Jézus ezt mondta: Én és az Atya egy vagyunk, vajon arra gondolt, hogy egymással azonosak? A háromság néhány szószólója ezt állítja. De a János 17:21, 22-ben Jézus így imádkozott a követőiért: mindnyájan egyek legyenek, majd hozzátette: egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk. Az egy kifejezésére itt ugyanazt a görög szót (hen) használta mindegyik esetben. Jézus tanítványai nyilván nem részei a háromságnak. De úgy, mint Isten és Krisztus, ők is egyek az Atyával és a Fiúval a szándék tekintetében
2013. nov. 28. 21:46
 12/51 anonim ***** válasza:
Az élő, aki az élet forrása. Én így fordítanám héber tudás nélkül a nevét.
2013. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Melyik az a név, amelyiket így fordítanál?
2013. nov. 28. 21:58
 14/51 anonim ***** válasza:

Most hogy belegondoltam, teljesen jó ez az előidézi, hogy legyen. Hisz ebben benne van a teremtés, értelem stb...

Tényleg ez a legjobb.

2013. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy azt akarta kifejezni, hogy ő létezik, ő igazi és ő rajta kívül nincs más út az élethez, mert minden tőle függ, mert minden felett ő áll és nélkül semmi sem lenne.
2013. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Szerinted melyik az a személy, aki minden felett áll?
2013. nov. 28. 22:07
 17/51 anonim ***** válasza:

Hát nem Zeusz. :D

A keresztény Isten. Tőlem aztán hívhatod Jehovának, mert így könnyebb beazonosítani. (csak ehhez a névhez kapcsolni szokták a teológiátokat is, ami szerinted nem létezik).

Nem a Jehova névvel van a baj. Hanem azzal, hogy néha úgy írtok, mintha ez valami varázsige lenne. Hogy használni kell. Na de mire kell használni? Miért jó, ha az emberek tudják, hogy Isten neve Jehova, ha Jehovát nem ismerik?

2013. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Pontosan az a lényeg hogy megismerni a Biblián keresztül.
2013. nov. 28. 22:13
 19/51 anonim ***** válasza:

Apostolok Cselekedetei 4. rész:

12. És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más NÉV, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


A keresztények úgy vallják (jómagam is), hogy egyedül Jézus Krisztus neve az, amit segítségül hívván megtartja őket.


A Jehova tanúi pedig úgy vallják, hogy.......... ti mit is vallotok?

2013. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Miért fontos Isten nevét ismerni és használni?

Lehet-e meghitt kapcsolatunk valakivel, akinek még a nevét sem tudjuk? Akik Istent névtelennek tekintik, azok szemében ő gyakran nem több személytelen erőnél; nem valóságos személy, akit ismernek és szeretnek, és akinek imában kiönthetik szívüket. Ha egyáltalán imádkoznak hozzá, imáik pusztán szertartásosak, és csupán betanult szövegek formai megismétléséből állnak.

Az igaz keresztényeket Jézus Krisztus azzal a feladattal bízta meg, hogy tegyenek tanítványokká minden nemzetből való embereket. Hogyan tudnák a tanításuk során megkülönböztetni az igaz Istent a nemzetek különféle hamis isteneitől? Csakis az ő nevének használatával, amint a Biblia is teszi (Máté 28:19, 20; 1Kor 8:5, 6).

2Móz 3:15: Isten... elmondta Mózesnek: Így szólj Izrael fiaihoz: ,Jehova, a ti ősatyáitok Istene... küldött hozzátok. Ez az én nevem időtlen időkig, és erről fognak emlékezni rám nemzedékről nemzedékre.

Ézs 12:4: Adjatok hálát Jehovának! Hívjátok segítségül a nevét. Ismertessétek meg cselekedeteit a népek között. Emlegessétek, hogy felmagasztaltatott a neve.

Ez 38:17, 23: Így szól a legfőbb Úr, Jehova:... Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.

Mal 3:16: a Jehovát félők beszélgettek egymással, mindegyik a maga társával; Jehova pedig figyelt és hallgatta őket. És emlékkönyvet kezdtek írni őelőtte azokról, akik félik Jehovát, és azokról, akik gondolnak az ő nevére.

Ján 17:26: Atyjához intézett imájában Jézus ezt mondta: megismertettem velük [a követőivel] a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben.

Csel 15:14: Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének

2013. nov. 28. 22:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!