Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten neve Jézus?

Isten neve Jézus?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 21:05
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

Olvasgatom a komentárokat, közben egyre jobban érzem az ima fontosságát. Konkréten a Mi Atyánkra gondolok.

Szenteltessék meg a te neved.


Szinte hihetetlen a számomra, mily határozottan harcolnak a tökéletlen emberek milliói a Legfelségesebb Isten Jehova ellen.


Sok embernek eszébe sem jut, milyen megalázó az, amikor egy embertöl elveszik a nevét.


Hát ha a szomszédom, vagy ismerösöm egy magas beosztottságú egyén, és én azt mondom, olyan jó ember, mindenki ismeri az egyéniségét, a tetteit, hát minek neki a név. Szólítani fogom, EMBER, jóember..


A Biblia világosan megírja hogy sok isten és sok úr van. Még e világ gonosz istenének Sátánnak is van neve, nem ugy szólítják isten, hanem Sátán.


A görögök föistene Zeusz volt, a régi kultúrákban is sok istent imádtak, és meg volt a nevük.


A Legfelségesebb Isten ellen ekkora tiszteletlenség, csak Istennek szólítani!!


Sokan nem értik mit jelent hiába felvenni az Isten nevét. Ezzel Jehova Isten megparancsolta, hogy csak tisztelettel szabad neki adózni. Ehhez szükség van megismerni az egyéniségét, akaratát.


Jézus Krisztus is az imájában a János 17 fejezetében mondta Atyjának, hogy megismertettem velük a te nevedet és még megismertetem.


Miért nem mondta, megismertettem velük, hogy Isten vagy, miért mondta megismertettem velük a te nevedet? Talán mi okosabbak vagyunk mint Jézus?


Tulajdonképpen akkoriban már el volt terjedve az a helytelen szokás, hogy Isten vagy Úr kifejezéssel kezdték helyettesíteni a Legfelségesebb Isten nevét.


Kitörölik az Isten nevét a Bibliából. Utolsó csepp erejükig harcolnak azok ellen is akik tiszteletböl az új Biblia kiadványokban helyére teszik a régi kéziratok, kódexek alapján az Isten nevét. Ahol a tetragrammaton a JHVH van, nem helyettesítek a személytelen Isten vagy Úr kifejezést.


A név ellen harcolnak. Akkor miért írja a Zsoltárok 83 és az Ezékiel könyve hogy muszály lesz hogy megismerjék hogy én vagyok Jehova?!


Hát miért nem elég Jehova Istennek ezt mondan: meg fogják tudni, hogy én vagyok az Isten? Tudná-e valaki melyik Istenröl van szó?


Azzal is érvelnek, hogy pontosan nem tudjuk hogyan kell ezt a nevet kiejteni. Jehova vagy Jahve.


Közben az eszükbe sem jut, hogy kell helyesen kiejteni Jézus Krisztus nevét. Biztosan nem magyarul, de ez ugye nem probléma?


Ha én Kati vagyok, más nyelvben egy kicsit másként ejtik ki a nevemet, de azért talán az én vagyok, vagy nem?


Nem kivánnám, ha valaki ugy szólongatni öszinte tisztelettel engem, hogy te asszony, nö, bár az vagyok, de a nevem tesz engem mássá a többiektöl. Biztosan sértve érezném magamat ha igy mondanák nekem, ismerünk, ezért elég neked ha asszonynak szólítunk....brrr


Szóval az ima elsö mondata: "Szenteltessék meg a te neved"

2013. nov. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 szabózoli ***** válasza:
100%

Az a lázzadó magyarázat amit grkati írt tökéletesnek tűnik,de sajnos csak úgy tűnik mint ahogy maga az a vallási csoport is amihez tartózik a kedves Katalin.

Jehova Isten!

Hosszú időn keresztűl jómagam is igy szólitottam a Teremtőmet,mert erre tanítottak,és én nem is foglalkoztam azzal,hogy mi jó nekem hanem inkább azt tartottam fontosnak.hogy mi jó a szervezetnek.

Jehova Isten!

Miért,miért kell nevet csattolni Istenhez!? Kitől kell megkülömböztetni az egyedüli igaz Istent mikor nincs,nincsenek más istenek?

JHVH igen létezik mint ahogy Jehova is létezik,csakhogy a kettő nem ugyanaz.

A jehova megkülönbözteti magát más istenektől,miközben JHVH hangsúlyt fektet a Szentírásban,mitöbb sőt a tizparancsolatban,hogy Ő az egyedüli igaz Isten és nincs más rajta kívűl.

És most válaszolva a kérdésedre kedves kérdező,

Jézus neve után nem kell Istent csatolnunk mert maga a név bír az isteni teljességgel,már amikor kiejtjük a nevet érezzük a fontosságot amivel bír. Jézus a megtestesűlt Isten.

Egy napon te is ott térdelsz majd elötte és nem a jehovád elött.

Ne pazarold az energiádat egy hamis irtenre mert az Úr nem fog megismerni téged.

2013. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
56%

Mily csodálatos az egységes hitetek. Jó olvasni a kommenteket, hogy hívő vitázik a hívővel, és nem az ateista a hívővel. :)


Üdv.

Egy nem hívő, aki addig nem is fog hinni, amíg nem tudjátok eldönteni, miben is hisztek, egyáltalán.....

2013. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha a szomszédom, vagy ismerösöm egy magas beosztottságú egyén, és én azt mondom, olyan jó ember, mindenki ismeri az egyéniségét, a tetteit, hát minek neki a név. Szólítani fogom, EMBER, jóember.. "


ANYA, Édesanya...

2013. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

"Egy nem hívő, aki addig nem is fog hinni, amíg nem tudjátok eldönteni, miben is hisztek, egyáltalán....."


Tudjuk miben hiszünk, csak beszélgetünk.

Ha ezt a mondatod komolyan gondoltad volna, akkor neked elég csak hazudni és mindig sötétségben leszel minden területen.

Bár nem hiszem, hogy egész este sírsz a párnádon, hogy bárcsak hívő lehetnél, de ezek....


@grkaty:

Egyáltalán semmi baj nincs azzal, hogy Jehovázol. Senki nem akarja ezt a nevet eltitkolni. Nem hiszem, hogy meg fog téged nyugtatni, de a Jézus névre is vonatkozik, amit írtam.

Ezek nem varázsigék, hogy tartalom nélkül használod, akkor minden rendben lesz. Inkább a tartalom maradjon meg, mint a név.

Valóban hülyébben hangzik, jogy Jehova azt akarja, hogy tudják, hogy ő Isten.

Inkább úgy mondanám, hogy majd megtapasztalják, hogy az egyetlen élő Isten, az Úr. (a zsidők) Istene.

A lényeg, hogy megtudják mi Isten akarata.


Egyébként a név csak azonosításra jó. Ha gondolod, engem hívj mostantól:

cSx00192rno2aa500-nak.

2013. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

"Tudjuk miben hiszünk, csak beszélgetünk. "


Olvad már vissza a kommenteket. Nálatok ilyen a beszélgetés? Akkor milyen, amikor vitatkoztok?


"Ha ezt a mondatod komolyan gondoltad volna, akkor neked elég csak hazudni és mindig sötétségben leszel minden területen."


Oké, valamelyikőtöknek igaza van. DE KINEK? Na látod.

2013. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
49%

Kb.2000év óta,Jézus feltámadása óta,Isten neve:


ÚR JÉZUS KRISZTUS

2013. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Jézus nem használta azt a szót, hogy "Jehova". Ő úgy szólította az Atyaistent, hogy "abbá" (Apa, Apuka!). Az Úr imájában (mintaima) is azt tanította nekünk, hogy mi is így imádkozzunk. Én sem úgy szólítom az édesapámat, hogy Béla, hanem hogy Apuka!


A názereti Jézus a földi szolgálata kezdetén, amikor a zsinagógában felállt, és Ézsaiás/Izajás tekercsét kezdte el olvasni, nem mondta ki hogy J-h-v-h. (Akármilyen magánhangzóval is kellett kiejtenie a főpapnak évente egyszer. Ugyanis ezt nem hagyták volna szó nélkül. Ez még csak fel sem merült ott, mint kritika!)


"Tulajdonképpen akkoriban már el volt terjedve az a helytelen szokás, hogy Isten vagy Úr kifejezéssel kezdték helyettesíteni a Legfelségesebb Isten nevét."


Jézus nem szállt szembe ezzel a szokással!



"Kitörölik az Isten nevét a Bibliából." - Ez nem így van. A fordítók csak értelmet adtak a J-H-V-H névnek, lefordították, mint ÚR, Örökkévaló. Ezt viszont csak az ószövetségben lehetett megtenni, mivel az újszövetségben mindenütt eleve Úr (Küriosz) szerepel, vagyis nincs mit "eltávolítani", amire Jehova Tanúi a helyreállításos elméletüket alapozzák.

2013. nov. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Melyikre gondolsz? Zeus? Odin? Thor? Posseidon? Yahweh? Kali? Ra? Horus? Vagy a több ezer másik isten egyikére?
2013. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Az igazi élő keresztény Istenre gondolt (Jahve,Jehova, meg hasonlók). Tehát Ábrahám, Jákob és Izsák Istene.


Csak soha nem szabad megsérteni az egyik egyik alapelvet.

Még pedig a tartalom elsődlegessége a formával szemben!

2013. dec. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!