Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondják vannak bizonyítéko...

Azt mondják vannak bizonyítékok Isten létezése mellett, mifélék?

Figyelt kérdés
mindenkinek érdekel a véleménye -ellene, mellete. De kultúrált módon! Köszi.
2008. júl. 23. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Én hívő vagyok. (Az én Istenem a Bibliában leírt Isten.)


Szerintem nincsenek olyan bizonyítékok se Isten létezése mellett, se ellene, amelyek 100 %-ban cáfolhatatlanok lennének.


Úgy gondolom, hogy ilyen bizonyítékokat találni, pontosan Isten természetéből adódóan lehetetlen. Mert ha van egy olyan lény, aki nagyobb, mint az egész világegyetem és végtelenül hatalmasabb az embernél, akkor az mindig képes lesz úgy intézni, hogy se bizonyítani, se cáfolni ne lehessen őt.


És úgy gondolom - a Biblia alapján - hogy Istennek pontosan ez a terve: lehessen őt megtalálni, de lehessen őt elvetni is.


Tegyük fel az ellenkezőjét. Képzeljük el, hogy egyértelműen megjelenik a szemünk előtt, 1000%-os bizonyossággal, és azt is tudjuk, hogy ki Ő, és mit akar. Nem azt jelentené-e ez, hogy az emberiség összes szabad döntési lehetőségének lőttek? Ebben az esetben mindenki csak azt merné tenni, amit ő mond, nem gondolod?


Tehát én úgy vélem, hogy ameddig ebben a világban élünk, az a mód, az a szerv, amivel közelíthetünk Istenhez, mindig a hit fog maradni.


(Az már más kérdés, hogy aki elkezd hittel közelíteni Isten önmagáról adott kijelentését elfogadva, azt Isten nem fogja válasz és bizonyíték nélkül hagyni, tehát megmutatja magát. Viszont ez a feltárulkozás az ő részéről csak annak adatik meg, aki már legalább egy ici-picit hittel közelít hozzá.


De 100 %-os, mindenki számára egyértelmű bizonyítéknak ez sem tekinthető, mert akkor a nem hívők meg azzal jöhetnek, hogy pontosan a mi saját agyunk termeli ki az ő jelenlétének bizonyítékait.)

2008. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem hiszek Istenben, de az előttem szóló nagyon jól összefoglalta a lényeget.
2008. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
83%

18 vagyok, és nem mondom hogy hiszek Istenben és azt sem hogy nem. Amolyan útkereső vagyok.

szokták mondani hogy "hiszem ha látom". Ez egy súlyos ellentmondás, hisz amit tapasztalunk, pl. megfogunk, abban nem kell hinni, hisz látjuk. Hinni azokbban a dolgokban hiszünk amit nem látunk.

Én azt tapasztaltam hogy mostanában ciki Istenben hinni, az ateizmus a menő úgymond.

Isten mellett bizonyítékok? talán a természet az egyik. KI vagy mi tudna ennél szebb, harmónikusabb világot létrehozni mint egy felsőbb irányító? Sokan mondják hogy nincs Isten, mert Ő nem engedné meg ezt a bűnözést, stb. ami a mai világban folyik. Én erre csak azt mondom, hogy Isten szabad akaratot adott, és mi azt csinálunk amit akarunk, még ő sem mondja meg mit kell csinálnunk, csak atyai irányítást ad. Én így vélem.

ezekre a dolgokra magam jöttem rá és még nekem is kusza, zavaros a kép.

2008. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

az elöttem szólok igen jól fogalmaztak


isten mindig az amiben hiszel. ez lehet allah, vagy jézus, vagy mária, vagy zeus, vagy budha, vagy a télapó, sors, ördög. az isten akihez imádkozol, akitöl lelki vagy esetleg fizikai segítséget is vársz.

hányszor mondjuk hogy ez a sors keze volt, vagy hogy az ördög müve.....

2008. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak.


Jó a logikád!

De akkor mitől nem lesz valaki egyszerűen csak hiszékeny ebben a kérdésben?

A bibliában van néhány józan érvelés pl.a Róma 1:19-20-ban, ami azt írja, hogy "Ami Isten felől tudható, az nyilván van őbennük, mert az Isten megjelentette nekik:

Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megérthető, meglátható. Úgy hogy ők menthetetlenek" (azok, akik tagadják?)

Meg valahol olvastam a "minden háznak is van építője..." érvet a bibliában, ezek nem elég jók?

2008. júl. 23. 13:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én vagyok az első válaszoló.


Most mit szeretnél tkp., hogy érveljek önmagam és a hitem ellen? Azt nem akarom tenni, mert én hiszek és tapasztalom Isten szeretetét nap mint nap.


---

Én nem azt mondom, hogy nincsenek meggyőző érvek Isten mellett (mert akkor én sem lettem volna hívővé), csak azt, hogy ABSZOLÚT, 1000%-ban megdönthetetlen, kikezdhetetlen bizonyítékokat nem lehet sem mellette, sem ellene hozni.


Maga a Biblia mondja, hogy hitre szükség van:


"Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik."


(Zsidókhoz írt levél 11,6)


----

"De akkor mitől nem lesz valaki egyszerűen csak hiszékeny ebben a kérdésben?"


Szerintem az biztos nem hiszékeny (mindegy, hogy milyen világnézetben), aki a tőle telhető legnagyobb alapossággal és őszinteséggel utánajár, keres, kutat, olvas a dolgoknak, és kész meghallani azokat az információkat is, amelyek elvileg ellene szólnak az ő világnézetének.


"Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot."


---

A Biblia általában nem kezd el érvelni, és bizonygatni, hogy van Isten, hanem ezt axiómaként kezeli, és arról beszél gyakorlatilag végig, hogy MILYEN Ő?


---


Miért kérdezed mindezeket? Te hívő vagy és be akarod bizonyítani valakinek a hitedet, vagy pedig még nem tudod, hogy hogyan döntsél a kérdésben, és ezért ilyen és olyan véleményeket is akarsz hallani, vagy egyéb miatt?

2008. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, ez jó kérdés!

Van hitem, úgy magában, de ez biztosan fejleszthető, erősíthető.

Most eszembe jutott Jézus, meg a mustár mag -ha csak olyan pici lenne, de az szín tiszta, erős, mire lennénk képesek.

2008. júl. 23. 16:05
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Isten, azaz az Álatlános Isten létezése tudományos tény. Olyannyira, hogy még egy 1 millió forintos pályázat is van ennek az esetleges cáfolatára kiírva a Szkeptikus ársaság tagjai számára, de a díjat eddig senki sem tudta elvinni:


[link]


[link]

2008. júl. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez komolytalan!


Én a bibliai Teremtő Istenről beszélek.

2008. júl. 27. 13:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Léteznek úgynevezett "istenbizonyítékok" a vallásos irodalomban, ezeket ajánlanám, hogy keress utánuk, mert sajno én se tudok annyit, amennyit illene.


Ezeket kb. úgy kell eképzelni, hogy olyan dolgok a világban, amik azt mutatják meg, hony léteznie kell egy felsőbb Jónak, felsőbb Erőnek.

Ilyen pl az, hogy vannak emberek akik jók. Van egy ember, aki jót tesz mással, noha semmilyen személyes haszna nem származik belőle, egyszerűen azért teszi, mert jót akar a másiknak. Az evolúció világából, a természet világából, ahol a nagy hal megeszi a kicsit, az erős mindig győz, egyértelműen nem vezethető le ez a magatartás. Az, hogy létezik Isten létét kell, hogy igazolja.

De nyilván ezt jobban is meg tudja fogalmazni egy hozzáértőbb elme.


Másrészt van egy olyan néző pont is, miszerint a jelenlegi világunk minden elem létrejött valamikor, mindent létrehozott valaki vagy valamilyen folyamat, mindig anyagból lett anyag. Az időben visszakövetve ezt léteznie kell valamilyen Kezdeti Alkotónak, aki/ami elindította, hogy a semmiből valami lett, anyag. Őt nevezzük Teremtőnek, Istennek.

2008. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!