Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok vannak...

Milyen bizonyítékok vannak Isten létezése mellett/ellen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy biztosan nem lehet megmondani, de aki hisz Istenben, az mi alapján hisz benne, és aki nem, az mi alapján nem?
2008. júl. 28. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
29%

Én nem hiszek benne.És azért nem mert a világ nem 7 nap alatt jött létre.Ki hiszi el ezt a mesét?Meg hogy Éva Ádám bordájából keletkezett 1 nap alatt.Tiszta hülyeség.

Szeriintem isten nem létezik.Abban az időben amikor először megírták a bibliát akkor az emberek hittek az ilyen csodákban és egy kicsit eltúlozták az egész történetet.

Ez épp olyan mint amikor azt hitték hogy léteznek boszorkányok és később kiderült hogy csak kamu.

2008. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
26%

Az első válaszadónak: Mivel magyarázod, hogy létrejött a világunk, és mi emberek?

A Darwin-elmélet már megdőlt.

A kérdezőnek igaza van, nem lehet biztosan megmondani, de szerintem annyi minden jött létre(már csak ha az állatokat, növényeket vesszük figyelembe), hogy már el kellene gondolkodni, hogy nagyobb erő kellett ehhez, mint egy ősrobbanás.

Mi csak egy részét használjuk ki az agyunknak(úgy tudom Einstein 5%-át használta ki, mi átlagosan 3%-át), ezért nagyon sokmindent képtelenek vagyunk felfogni, mint ezt is, keletkezésünket.

Igen, nekünk embereknek élénk fantáziánk van. A Biblia ezeket képletesen irja le, nem kell szó szerint érteni mindent. Néha a szavak, mondatok mögé is kell látni kedves 1. válaszadó.

Kérdező neked mi a véleményed erről a témáról?

2008. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
65%

én kizárásos alapon hiszek egy felettes lény létezésében. Ugyanis az alternatíva, a maretializmus számomra nem elfogadható. Merthát mit is takar az, ha az ember nem hisz egy felettes lényben:


-az univerzum a létrejötte a véletlennek köszönhető.

-a létezésnek nincs oka, célja és így értelme sem.

-nincs jó és nincs rossz, mert ok és cél nélkül ezek nem definiálhatóak.

-az ember mind fizikailag, mind szellemileg nem egyébb, mint bonyorult, de alapvetően a véletlen által meghatározott fizikai-kémiai folyamatok összessége

-minden mindegy, lényegtelen, múló szeszély

-stb.


én ebből köszönöm, de nem kérek.

2008. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
59%
Én nem úgy hiszek Istenben, hogy Ő teremtette a világot, meg az embereket, hanem abban az értelemben hiszem, hogy Ő van, hogy létezik az embernél egy magasabb rendű lény a Földön, akit nevezhetünk Istennek, és hiszem, hogy ő befolyásol dolgokat. pl, ha valaki nagyon rossz ember, akkor tudom, hogy ő megkapja a büntetését majd egyszer és mondjuk nagyon beteg lesz vagy ilyesmi. És ezt irányíthatja az abizonyos nagyobb erő. Na ezt most jól leírtam, kicsit talán értelmetlen, de eki akarja, megérti:-)
2008. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
68%

Isten létezésére bizonyítékok nincsenek.

Ellenbizonyítékok vannak - de a hívőket ez egyszerűen nem érdekli - sőt: agresszíven reagálnak. Figyeld meg, hányan le fognak pontozni.


Ezeket a bizonyítékokat azért nem érdemes leírnom, mert csak Istenre (és Allahra meg Jehovára) vonatkozik - de ezen belül is a jelenlegi kb. 4000 felekezet egészen mást gondol róla: és tuti, hogy valamelyik hívük beesik ide és letámad: 'te =!%=/=% vagy, Isten nem is olyan, hanem emilyen...'


Ezen kívül a hívőket tényleg nem érdekli. Ha már az evolúciót sem képesek elfogadni... amire pedig konkrét bizonyítékok vannak...

2008. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

én teljesen meg vagyok zavarodva, azért kérdeztem ezt meg:) de nagyjából általában a harmadik hozzászólóval értek egyet.

utolsó: azért leírhatnád ezeket a bizonyítékokat, mert szerintem az evolúció nem zárja ki Isten létezését.

2008. júl. 28. 12:56
 7/58 anonim ***** válasza:
63%

2. válaszadó: "Darwin-elmélet már megdőlt." Ugyanmár.. :) Csak vannak akik azt szeretnék megdőlne. Egyelőre még mindig többen támogatják, mint amennyien támadják. Ezt az agy % butaságot, meg könyörgöm felejtsük már el, olvass utána picit. Szegény Einstein valószínűleg debil lett volna, ha az agyának csak az 5%-a működött volna. :P


3. válaszadó:

Ezzel a két ponttal nem igazán értek egyet, a többi korrekt:

"-a létezésnek nincs oka, célja és így értelme sem.

-nincs jó és nincs rossz, mert ok és cél nélkül ezek nem definiálhatóak. "

1. Miért ne lenne oka, és célja attól, hogy valaki nem hisz egy mindenható szuper valamiben, ami alkotott? Okokat, és célt saját magunknak kell állítani, és nem egy univerzális ingatag hit-re alapozottan felépíteni.


2. Jó és rossz alapvetően nincs is. Ezt az osztályozást csak és kizárólag a társadalom által felállított mércének köszönhetjük. Mi is csak "állatok" vagyunk, egy nyuszinál szerinted van rossz, és jó cselekedet? Nem, nincs. Lehet hogy felzabálja a kölykét, de ha ezt megteszi akkor oka volt rá. Azért volt szükség, a jó, és rossz fogalmára, hogy az emberek békésebben megférjenek egymás mellett, az ennek köszönhetően kialakult normák miatt. És így nagyobb biztonságban, hatékonyabban küzdhessenek a túlélésért.

A ismert világunkban az összes faj a túléléséért küzd. Nekünk embereknek az agyunk az ami segít ebben. (ill. majd észrevesszük, hogy hátráltat is.) Ha minden élőlény a túlélésért küzd, nem lehet, hogy nekünk is csak ennyi a célunk? Miután kihalunk, valószínű hogy földünk élet spórái szerte ágazóan jutnak el más közeli/távoli bolygókra, ahol az egész evolúciós folyamat kezdődhet elölről. Mi is így lettünk. Ez egy végtelen folyamat. S, ha valami végtelen, akkor annak nem csak vége, hanem kezdete sincs. Ebbe viszont soha nem fogunk tudni belenyugodni, és mindig csak továbbkeresünk. Felezett lépésekben közeledünk folyamatosan az y tengely a megoldás felé, de soha se érhetjük el azt.

2008. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
ez azért szomorú...:( de mostanában egyre erősebben hiszem, hogy ez az igazság.
2008. júl. 28. 13:12
 9/58 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, nagyon jó szöveg, de Darwin elmélete mind a mai napig áll. Vannak benne apróbb módosítások, de nem hogy cáfolta volna az idő, de mind inkább tisztában leszünk az elmélet mögötti tények magyarázatával.


Másik debil dolog: a vallás és az evolúció nem zárja ki egymást. Ez csak némely szűk látókörű szerencsétlen agyszüleménye, de ha rendszeresebben olvasnának pl. Élet és Tudományt, tudnák, hogy még a vatikán is elismeri az evolúciót. Teszi ezt azért, mert nem ostoba és belátja, hogy ebben tévedett. Mint ahogy azt is, hogy a vallás legmarginálisabb része az, hogy hogy keletkezett a világ. Ez csak egy körítőmese, hogy a lényeget, azt a komplex viselkedéskúltúrát, ami a nagy társadalmak fennállásához elengedhetetlen, befogadd. De van, aki eddig nem ér el.


Én hiszem, hogy a világ az ősrobbanásban jött létre és az akkor létrejövő fizikai szabályok és a puszta véletlen miatt vállt olyanná, amilyen most. Más kérdés, hogy ha valaki mindenható és még a matekhoz is ért (amit sokan nem, ezért nincsenek tisztában a véletlen és a valószinűség fogalmával, következményeivel), akkor tud olyan szabályrendszet és kezdőfeltételeleket kialakítani még egy kaotikus (értsd itt a káoszt, azaz a kezdőfeltételekre érzékeny állapottereket) rendszerben is, hogy az jöjjön létre, amit ő szeretne. Ez jórészt információ és számítókapacitás kérdése, de "mindenhatással" ez mehet.


De visszatérve az alapvető gondolatra: Isten mellett és ellen incsenek tudományos tények. A Biblia bizonyos tézisei ellen igen (pl világ teremtése, a benne szereplő városok, királyok, események). Ebből van, amit megcáfoltunk, van, amit bizonyítottunk és van, amiről nics kellő adat. De nem ez a lényeg, ahogy másr mondtam.


A Biblia átlagembereknek íródott, olyan alternatívákat és tényeket közölve, melyet be tud (tudott akkor) fogadni és amelyek előkészítik egy kortól függetlnen, univerzális tanítás elfogadását. Sajnos azonban az ilyenkor "vitázók" jó része leragad a köretnél, vagy ha úgy tetszik, nem látja a fától az erdőt...

2008. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
12%
Isten csak az emberek hitében létezik ez épp olyan mint a gyerekeknél a mikulás.Ők is hisznek a mikulás létezésében és sajűát maguk keltik életre.Nincs semmi tudományos alapja isten létezésének.És én inkább a tudományban hiszek.Hiszen a föld nem 7 nap alatt alakult ki.Több millió évnek kellett eltelnie ahoz hogy kialakuljon az élet a földön.A világegyetem meg végtelen se kezdete nincs se vége.Az nem igaz hogy isten teremtette z embert de a Darwin féle elmélet sem teljesen ugy van.Mert mi nem a majmoktól származunk csak hasonló a testfelépítésünk.
2008. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!