Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kiről szól Jézus tékozló fiú...

Kiről szól Jézus tékozló fiú példázata?

Figyelt kérdés
Van egy tippem, de kíváncsi vagyok, hogy ki, hogyan értelmezi ezt a bibliai részt.
2014. nov. 15. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rólunk.
2014. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az Apa féltőn szerető Isten, viszont a bűn elválasztott Tőle minket.


Isten letekintett az égből és azt mondta a Prédikátoron keresztül, hogy "nincs egy igaz ember is a földön, aki jót cselekednék és nem vétkeznék" (Prédikátor 7,20). Pál apostol ugyanerről beszél a Róma 3,23-ban, "mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül."


Viszont Jézus, az Ő Fia eljött, hogy kibékítsen minket Vele (Istennel) az Ő áldozatán keresztül. Ő az egyedüli közbenjáró.


I Timóteus 2,4 (Isten) azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson. 5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, 6 Aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében

2014. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint több jelentése van. Először is, itt testvérekről van szó. Vagyis két szövetségi kapcsolatban benne levő személyről. Az egyik jelentés vonatkozhat két keresztényre. Az egyik folyamatosan benne van Isten munkájában, a másik kiszáll, eltávolodik Istentől és visszamegy a világba, de ott bajba kerül, ezért meggondolja magát és visszamegy az atyai házba.


Ugyanakkor Noéban mindannyian testvérek vagyunk, ezért vonatkozhat a nem-zsidó nemzetekre is, akik a történelem során eltávolodtak Istentől, de Jézus Krisztus által újra közel valókká lettek, azaz visszatértek az Atya házába, legalábbis azok, akik megtértek az evangélium felszólítására. Véleményem szerint abban a közegben, ahol ez elhangzott, leginkább ezt jelentette.


Ezen kívül vonatkoztatni szokták a megtérő bűnös emberre is, bár az nem egészen pontos, hiszen soha nem volt előtte a szövetségi kapcsolatban benne, de mint mondtam, Noéban minden ember testvér, ő pedig benne volt a szövetségben, azaz ez a magyarázat is elfogadható.


De manapság akár a zsidókra is vonatkozhat, akik testületileg eltávolodtak Istentől, noha megőrizték a hagyományaikat, de Jézus Krisztust elutasították. De most Isten újra összegyűjtötte a zsidóságot, és újra létrehozta Izraelt. Most még ugyan nem fogadták el Jézus Krisztust, de pár évtizeden belül ez is meg fog történni, amikor Józsefhez hasonlóan Jézus is fel fogja fedni magát a testvérei előtt.

2014. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, hogy mindenkire, meg a keresztényekre, meg különféle általánosításokra, de úgy vélem, hogy nem véletlenül mondta annak, akinek, akkor, amikor. Nincs olyan rész a példázatban, hogy öncélúan kivetíthetnénk általánosságban. Bár tudom, hogy szépen hangzik, de nem biblikus, ha saját magyarázatot szövünk a példázatba.


Ki a példázatban a "tékozló fiú" testvére?

2014. nov. 15. 16:12
 5/15 anonim ***** válasza:
Jézus a farizeusoknak és a törvénytanítóknak mondta el a példázatot akkor, amikor azok zúgolódtak azért, mert szóba állt a "bűnösökkel". Összefügg az elveszett juh, és az elveszett ezüstpénz példázatokkal. Az elveszettek a "bűnösök", aki megmenti, megkeresi, hazavárja őket Isten, az Atya, a nagyobbik fiú pedig a vallásos, ön-igazult ember.
2014. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Miért nem úgy tetted fel a kérdést, hogy szerintünk te kire gondolsz?
2014. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Asperrimus!


Azért, mert az ötös válaszoló is megértette, és nagyon is közeli magyarázatot adott ahhoz, ahogy én is gondolom. A "nézetemet" majd később én is kifejtem.


5-ös!

Te melyik gyülekezet tagja vagy?

2014. nov. 15. 17:21
 8/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Krisztus testének a tagja vagyok :-) (I. kor 12.27)
2014. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oké :) Akkor nem vagy földi egyház tagja jelenleg ezek szerint, ha jól értem...
2014. nov. 15. 18:14
 10/15 Waff ***** válasza:

A tékozló fiú a rossz útra tévedt embert(emberiséget) jelképezi ez esetben.

A testvérét értelmezhetjük úgy is mint megtért ember,vagy maga a tékozló fiú úgymond "tükörképének",azaz a pozitív "változatának" aki nem tért rossz útra.De úgy is nézhetjük a dolgot,hogy a tékozló fiú testvére szintén bűnös ember,de sokkal kisebb bűnökkel mint a tékozló fiú,mivel bűntelen ember nem létezik.Lehet a testvér egy megtért ember is,aki elfogadja Istent (néha bűnbe esik mint mindenki más megtért) de alapjában véve megbánja a bűneit és Isten szolgája.A példabeszédbe a tékozló fiú tehát a még meg nem tért,bűneit még be nem ismerő és meg nem bánó ember,aki egy idő után rádöbben hogy Isten nélkül ugyan lehet élni,de nem érdemes....és hogy mennyivel jobb ha az apjának (Istennek) elfogadja a közeledését és megbocsátását. :)

2014. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!