Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha volt már egyházi esküvő,...

Ha volt már egyházi esküvő, aztán válás (és a volt pár még él), akkor ugye nem lehet még egyszer újra mással egyházi esküvője az adott személynek?

Figyelt kérdés
De a gyakorlatban is így van? Ha anno egy x városka templomában volt, most meg mondjuk vagyunk egy budapesti templomban, akkor ott tudják-e egyáltalán, hogy adott emberkének volt-e már egyházi esküvője valaha, illetve, hogy él-e még a volt párja? (úgy tudom, ha meghalt az előző párja, akkor újra lehet egyházi)
2008. aug. 20. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Elképzelhető, hogy be lehet csapni őket. De mi értelme? Ezzel az egész esküvő értelmét és érvényét is veszti. Akkor meg minek?
2008. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha volt már egyházi esküvőd ,akkor hiába váltál el az egyház szerint még mindig házas vagy. Katolikus egyháznál nagyon szigorúan veszik. Lehet kérni érvénytelenítést, de azt nem tudom pontosan milyen fűbűnt kell hozzá elkövetni.
2008. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Valóban nem lehet újra templomban házasodni (ott ugyanis megfogadod Isten előtt, hogy életed végéig kitartassz a másik fél melett), Úgy tudom akkor érvénytelenítik az egyházi házasságot, ha a pár "nem hálta el" a nászéjszakát.És egész házaságuk alatt nem is történt semmi szex. De lehet, hogy nem jól tudom.
2008. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanultam erről, hogy egy házasság megkötéséhez teljesíteni kell néhány kritériumot, pl: eljutni az értelmünk használatára, azaz érteni, hogy mit is vállalok vele; az összes ilyet nem tudom, de egy pap biztos tájékoztatni tud róla.

Szóval szabályosan megkötött házasságot egyházi szempontból csak a halál bonthat fel. Az egyetlen lehetőség, hogy megvizsgálják, hogy a házasság megkötésekor teljesítették-e a kritériumokat. Ha valamelyiket nem, pl: ha veri valaki a feleségét, akkor nyilván nem tekinthető teljesen normálisnak (hisz normális ember ilyet nem tesz), vagyis a házassága nem is szabályos, mert a megkötésekor nem volt a tudata használatán. Így nem kell felbontani, mert egyházi jog szerint létre se jött a szentség.


Egyébként egyetértek, nyilván ki lehet játszani egy papot, de annak, akinek igazán száít a templomi esküvő, annak kell, hogy legyen annyi hite és erkölcse, hogy nem lép meg egy ilyet.

2008. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van erre egyházjogi szabály, hogy el lehet választani a párt egyházilag is, de nem olyan zökkenőmentes, mint a polgári kötés felbontása.
2008. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire zökkenőmentes, ahhoz olvasd el a 'Különös házasság'-ot.
2008. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Normál esetben nem lehet, hiszen ki kell tartanod a párod mellett amig a halál el nem választ!!! (És nem életed végéig). Amit az Isten egybekötött ember nem választhatja szét. DE! Létezik megoldás. Indokolt esetben és ha sok pénzed van akkor el lehet intézni, hogy nem felbontják a házasságot (mert az lehetetlen), hanem kijátsszák neked, hogy valami okból igazából meg sem történt, azaz érvénytelen volt. Igy nem voltál és nem is vagy házas, tehát házasodhatsz megint. Az okokhoz biztos értenek. Egyéb lehetőségek között található az is, hogy ha a párod elhalálozik, akkor, mint özvegy házasodhatsz újra. Legjobb példa erre VIII. Henrik angol király. Persze neki sem volt egyszerű, ezért csinált magának egy saját egyházat. Ez is megoldás. Különbség, hogy neki a törvényes utód miatt kellett elismert kapcsolatban élnie. Nem tudom, hogy egy magánembernek mi szüksége lehet mégegy esküvőre, ha nem tiszteli benne a szentséget. Akkor nincsen értelme. A polgárit is meg lehet csinálni szépre.
2008. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban, az elhálás az érvényesség feltétele, a nélkül felbontható. De ez természetesen csak a nő szüzességével bizonyítható.

A házastárs verése még nem jelenti a másik gyengeelméjűségét (orvosi értelemben ).

Gondolom, felbontható akkor is, ha a kötés idején az egyiknek szeretője volt, hiszen akkor már az esküt sem tette le érvényesen.

2009. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Elég régi a kérdés, de hátha másnak még jól jön... az evangélikus egyháznál van lehetőség második egyházi esküvőre. Az sem baj, ha más felekezet tagja vagy...


[link]

2016. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!