Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak meleg keresztények?

Vannak meleg keresztények?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 13:33
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
na azt megnézem, hogy meggyónod egyszer mondjuk a hazugságot aztán soha többet nem hazudsz. az egész gyónás egy röhej, nem szól másról mint hogy a pap kíváncsiskodik a magánéletedet illetően. nálunk nincs gyónás, mégis van hit és egyház. a katolikus egyház egy röhej, a hideg is kiráz tőle.
2010. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
51%

Én a témához csak annyit tennék hozzá: Terri Black /homoszexuális előadóművész/ annak idején meg szeretett volna nősülni, és mélyen fel volt háborodva, hogy a katolikus pap hogy meri az esketést megtagadni, hiszen ő keresztyén, gyermekként megkeresztelték, fizeti az egyházadót, tehát neki jár a szolgáltatás. És Itt a nagy baj! Hogy az emberek meg akarják mondani, mi az egyház feladata. De egyház csak akkor létezik, ha van Isten! Ha nincs Isten, az egyház sem ér semmit. Tehát csak akkor számít mit mond és mit tesz az egyház, ha van Isten, és ebben az esetben nem az a kérdés mit várnak el az emberek az egyháztól, hanem csak az a kérdés, mit vár el ISTEN az egyháztól. Tisztességes egyházi vezető maximum sajnálkozik azon, ha az emberek nem értik meg a döntéseit, de ettől még ragaszkodik Isten Igéjéhez, a Biblia tanításához. Természetesen a történelem során többször megtörtént, hogy magas egyházi méltóságokat tisztességtelen kollaboráns emberek töltöttek be pl. 50-es évek, és úgy táncoltak ahogy a kor politikai vezetői fütyültek, de ez legyen az ő bajuk, ezzel nekik kell elszámolni. Ahogy ezt teszik majd a pedofil papok is, meg azok is akik minden Bibliai alap nélkül tiltják nekik a teljesen normális házas életet, ami Isten ajándéka minden embernek, így a papoknak is normális esetben. A homoszexualitás teljesen ellentétes Isten akaratával, és ez a lényeg. Isten a bűnt gyűlöli, de a bűnt elkövető emberen kész és akar könyörülni, ha az ember igényli azt.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
miért ne lennének? a "melegség" nem válogat
2010. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
Gondolj csak a papi rendekre. Mivel a nőktől el voltak tiltva, így maradtak a férfiak, sőt, a kisfiúk.
2010. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim válasza:
7%

Kedves Mindenki! Örülök, hogy rábukkantam erre a témára. Mert én keresztyén is és meleg is vagyok. Én vagyok egyik élő példája annak, hogy létezünk. El kell mondanom, nagyon különbözik a mi életünk annál, ahogy ti elképzelitek. Egyesek dobálóznak a bibliai igékkel, ítélkezve fölöttünk. Mások nevetséges toleranciával megveregetik a vállunkat és elfogadnak. Azonban az én véleményem szerint, egyik hozzáállás sem jó. Isten nem ítéli el a homosexualitást, sem a vele való élést. Ha jobban tanulmányoznátok ezeket az igeszakaszokat, magatoktól is rájönnétek, hogy másról van itt szó. De nem akarok ebbe belemenni, nálam sokkal okosabb és "hitelesebb" emberek már mindent megfogalmaztak. Az pedig, amit a mi magyar történelmi és más egyházaink tanítanak - tévtanítás. 21 évesen elmondhatom, élő hittel rendelkezem, teológusként szolgálom az Urat és másfél éve ugyanazzal a fiúval élek. Ha másra is kíváncsiak vagytok, írjatok, kérdezzetek - válaszolok minden kérdésre, ami megakadályoz titeket abban, hogy elhigyjétek: a hit és a homosexualitás nem zárja ki egymást.

Testvéri szeretettel: Ezékiel:)

2010. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
55%

hála Istennek nem te döntöd el, hogy keresztény vagy-e

ez objektív dolog

NEM vagy az

2010. jún. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
46%

"De nem akarok ebbe belemenni"


pedig belemehetnél, nagyon kíváncsi vagyok az "érvelésedre"

2010. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
16%

Hál'istennek a 73%-os kolléga dönti el mindenkiről, hogy mi a vallása, és ezt közli is. Javaslom kinevezni diktátornak, élethossziglani megbízatással, és akkor lesz majd jó világ!


Ja, mielőtt engem is kiosztanál: én nem vagyok keresztény. De ha az lennék, akkor szégyellném magam miattad.

2010. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
74%

igen, egy ilyen egyszerű tényt még az alulművelt 73 %-os kolléga is meg tud állapítani

nem kell hozzá egyetemi doktornak lenni

2010. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
"Ja, mielőtt engem is kiosztanál: én nem vagyok keresztény." Na várjál még, lehet, nemsokára megmondja, hogy márpedig te keresztény vagy!
2010. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!